Görev yöneticisi indirme hızı ile inen arasındaki fark neyden oluşur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yakup Altundal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocalarım resim A'da gözüken duruma göre hemen açıklama yapayım malum aklıma takıldı. İnternet hızım 8-10mpbs arası gidip geliyor. Hızıma göre 1 numaralı yerde de gözüktüğü gibi indirme hızım normal gibi. Lakin görev yöneticisinde (uplayden oyun indiriyorum) 3,5Mb/sn olarak 2 numara olarak işaretlediğim yerde gözüküyor. 3numara ile işaretlediğim yer de zaten ortalama 400kb/sn olduğunu gösteriyor.
yani sorum neden saniyede 400kb iniyorken görev yöneticisinde 3,5mb gösteriyor?

2oiYrP.jpg

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
400 kb/s ile oyun indiriyor görünüyorsunuz ama toplam ağ kullanımınız görev yöneticisinde 3.2 mb/s olarak görünüyor bu sisteminize aktarım hızı demek oluyor. Neyse ağ kullanımınız aslıda bant genişliği olarak 3.2 mb/s aktarım hızında ama Uplay uygulaması bir kısıtlamanız var gibi duruyor. Settings > Downloads > Bandwidth Usage limit burada bir sınır limitiniz mi var bakar mısınız.

KS

Yakup Altundal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
400 kb/s ile oyun indiriyor görünüyorsunuz ama toplam ağ kullanımınız görev yöneticisinde 3.2 mb/s olarak görünüyor buda 35 mb/s civarı bir net demek oluyor. Neyse ağ kullanımınız aslıda bant genişliği olarak 3.2 mb/s aktarım hızında ama Uplay uygulaması bir kısıtlamanız var gibi duruyor. Settings > Downloads > Bandwidth Usage limit burada bir sınır limitiniz mi var bakar mısınız.

Hocam ona baktım kutusunda tik yok.

en düşük ayarı 0.25mb/sn en uç 200mb/sn. tike basıp 200mb deneyim birde :)

Hocam denedim yine aynı. durdur devam deyince 900kb/sn ye ye kadar çıkıyor sonra yine 400 oluyor

güncelleme: hocam gece 01:17 den 11:20 ye kadar 14gb inmiş.

Güncelleme 2: hocam steam den başka bir oyun indirdiğimde de yine aynı değerleri gördüm görev yöneticisi indirme 3,5mb/sn steamda ortallama 400kb/sn

KS

Yakup Altundal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Sizin indirme hızınızda mı bir sorun var. Speed test yapın bakayım kaç mb/s netiniz var.

ping        :10 
download: ortalama 7 mbps
upload    : 0.6 mbps

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
DW hızınız 7 mbps ki sizin netiniz kaç mbps paketinizi soruyorum. 8 mbps değerinde bir paket kullanıyor olsaydınız 7 mbps alırdınız paket hızınızı öğrenir misiniz.

KS

Yakup Altundal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
DW hızınız 7 mbps ki sizin netiniz kaç mbps paketinizi soruyorum. 8 mbps değerinde bir paket kullanıyor olsaydınız 7 mbps alırdınız paket hızınızı öğrenir misiniz.

8 mbps hocam. Android telefonu bağladım türk telekom hattım takılıydı 2gb günlük gelmişti saniyede max 3.2mb indirdi uplayde ama görev yöneticisinde 10mb/sn leri falan gördüm :D

merak ettiğim görev yöneticisi neden yüksek gösteriyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
O görev yöneticisindeki veri size daha önce yazmıştım aktarım hızını yani toplam bant genişliğiniz sisteminize ağdan çekilen verinin yazım hızı farklı bir şey.

8 mbps netin indirme hızı 800/900 kbps civarı olur ama Uplay bunun yarısını kullanıyor buda ya ağı başka bir şey kullanıyor Uplay bu kadar hızda indirebiliyor demek yada Uplay de bir sorun var demek.

KS

Yakup Altundal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
O görev yöneticisindeki veri size daha önce yazmıştım aktarım hızını yani toplam bant genişliğiniz sisteminize ağdan çekilen verinin yazım hızı farklı bir şey.

8 mbps netin indirme hızı 800/900 kbps civarı olur ama Uplay bunun yarısını kullanıyor buda ya ağı başka bir şey kullanıyor Uplay bu kadar hızda indirebiliyor demek yada Uplay de bir sorun var demek.

hocam assassin's creed odyssey'i indiriyordum sadece geceleri indirmeye açık bırakıyordum çünkü uplay indirirken diğer yandan google'a zor giriyoruz internet hızı aşırı yavaşlıyor. ben deneme amaçlı teleffonu bağladım ve uplayde 3.2mb/sn gördüm. görev yöneticisi 10mb/sn yi falan geçiyordu.

kablolu ağda indirmeyi durdurup yeniden başlattığımda 900E kadar çıkıp snra 400kb ye geri düşüyor. olay bu.
attığım resimde de tek çeken uygulama uplay :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Wifi ile zor çekim gücünün düşürmesi doğal bir süreç. Ağınızda 8 mbps zaten yani indirme hızınız 900 kbps maksimum zaten. İnmesi ağı kullanan başka aygıtlara bağlı olarak doğal. yani şuan hiçbir sorununuz yok. Şu görev yöneticisini geçin onu anlattım size o internet hızınızı değil bant genişliğinizi gösteriyor.

KS

Yakup Altundal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Wifi ile zor çekim gücünün düşürmesi doğal bir süreç. Ağınızda 8 mbps zaten yani indirme hızınız 900 kbps maksimum zaten. İnmesi ağı kullanan başka aygıtlara bağlı olarak doğal. yani şuan hiçbir sorununuz yok. Şu görev yöneticisini geçin onu anlattım size o internet hızınızı değil bant genişliğinizi gösteriyor.

aydınlattığınız için sağolun hocam :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri