Çözüldü GPU Boştayken kullanım %100 e çıkması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ms61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Görev yöneticisinden takip ediyorum da pc boştayken GPU kullanımı yüksek seviyelerde %100 e kadar çıkıyor. Kartım 3060 ti. Mining falan mı yapılıyor kartımla ve ben bu durumdan nasıl kurtulucam bilgisi olan var mı ?

cskn66

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
merhabalar emin değilim ama mining yapılıyor mu kontrolü için görev yöneticinde başlangıç kısmında yabancı program var mı diye bir kontrol edebilirsin. İyi günler.

Ekli dosyalar

• resim_2022-10-15_115322144.png
    resim_2022-10-15_115322144.png
    23.2 KB · Görüntüleme: 280

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Görev yöneticisinden takip ediyorum da pc boştayken GPU kullanımı yüksek seviyelerde %100 e kadar çıkıyor. Kartım 3060 ti. Mining falan mı yapılıyor kartımla ve ben bu durumdan nasıl kurtulucam bilgisi olan var mı ?
Arka planda çalışan bir virüs de olabilir.

KS

ms61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
merhabalar emin değilim ama mining yapılıyor mu kontrolü için görev yöneticinde başlangıç kısmında yabancı program var mı diye bir kontrol edebilirsin. İyi günler.
baktım herhangi bir yabancı program yok. Ama Malwarebytes programı ile tarattığımda bi virüs buluyor. Siliyorum ama virüs tekrardan geri geliyor .

Ekli dosyalar

• unknown.png
    unknown.png
    321.4 KB · Görüntüleme: 127

cskn66

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Acaba fan hızlarında bir artış oluyor mu ? yoksa sadece görev yöneticinde mi %100 olarak gözüküyor.

KS

ms61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Acaba fan hızlarında bir artış oluyor mu ? yoksa sadece görev yöneticinde mi %100 olarak gözüküyor.
Evet %100 kullanımdan dolayı ekran kartı belli bir zamandan sonra sogutması için fanlarını çalıştırıyor. Bunun takibini yaptım

KS

ms61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Oyun performansı vs. ne durumda.
Dün biraz fifa 23 te fps düşmüştü ve takılma yaşamıştım az da olsa. Ve böyle şeyleri takan birisiyim neden böyle oldu derken bugün ekran kartımın boştayken %100 seviyelere çıktıgını gördüm. Şu an ekran kartım çalışıyor ama ne için çalışıyor bir fikrim yok

KS

ms61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Görev yöneticisindeki değerlerim bu şekilde. 3D bölümü grafiği %100 kullanımlara kadar çıkıyor ve şu an ekran kartını kullanacak hic bir program falan acık değil. Malwarebytes ile tüm virüsleri temizledim güvenli modda. Ama sorunum hala devam ediyor.

Ekli dosyalar

• unknown (1).png
    unknown (1).png
    197.6 KB · Görüntüleme: 107

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Normal şartlarda asla böyle çalışmaz.

En kısa zamanda temiz bir format atın derim. Başka pek bir çözümü yok. Daha önce aynı sıkıntıyı yaşayan biri olarak söylüyorum ki, temiz format en iyi yol.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
baktım herhangi bir yabancı program yok. Ama Malwarebytes programı ile tarattığımda bi virüs buluyor. Siliyorum ama virüs tekrardan geri geliyor .
İnternet bağlantılarınızı çıkarın ve ardından Malwarebytes ile tam tarama gerçekleştirin. Çıkan programları kaldırın/silin/durdurun. Eğer sonuç alamazsanız Esed NOD32 ile dediğim işlemleri tekrarlayın.

KS

ms61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Kendim araştırarak bir şeyler denedim Nvidia Denetim Masasından güç yönetim modunu performanstan normale çekip bilgisayarı yeniden başlattım düzeldi sorunum.

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Kendim araştırarak bir şeyler denedim Nvidia Denetim Masasından güç yönetim modunu performanstan normale çekip bilgisayarı yeniden başlattım düzeldi sorunum.
Çözmüş olmanıza sevindim.

Sorun çözüldüğü için konuyu kapatıyorum.

Başka sorunuz olursa yeni konu açabilirsiniz. Herkese iyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri