Gpu&Cpu %100 Çalişmiyor Hocam!!!

GUTS_911

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam iyi akşamlar dilerim, ASUS ROG STRİX G16 RTX4060 İ7-13650HX Laptop'a sahibim. Laptopum ilk aldığımda 1 ay önce yani çok iyi çalışıyordu oyunları kasmadan oynayabiliyordum, fakat son 2 haftadır laptopum çok kötü çalışmaya başladı. Armory crate uygulamasında turbo rejimi eskisi gibi çalışmıyor, tam gücüyle çalışmıyor. Görsellerde gördüğünüz gibi CPU&GPU oyun içerisindeyken her iki bileşende %20-%30 kapasite'de çalışoyor, çok fazla stabilsizlik mevcut... Her ne yaptıysam olmadı driverlar yeniledim windows değiştim ne yaptıysam armory crate uygulamsını ve GPU&CPU eskisi gibi etkili kılamadım... Gerçekten bu durumdan yoruldum oyun oynayamaz hale geldim hocam... Allah rızası için arkdaşlar yardımcı olun, ne yapmam gerek nasıl yapmam gerek lütfen yardım edin düzeltelim şu sorunu...

Ekli dosyalar

• Снимок экрана 2024-08-25 222311.png
    Снимок экрана 2024-08-25 222311.png
    1.3 MB · Görüntüleme: 13
  • Снимок экрана 2024-08-25 222404.png
    Снимок экрана 2024-08-25 222404.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 14

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
541
laptop pil ayarlarından güç tasarrufu moduna geçmiş olabilir. Bir kontrol et istersen

KS

GUTS_911

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
laptop pil ayarlarından güç tasarrufu moduna geçmiş olabilir. Bir kontrol et istersenYOK

Yok hocam, en iyi performans'ta duruyor bütün yolları denedim ama ne yaptıysam olmuyor, lütfen yardım edin gerçekten laptopu aldığıma bin pişman oldum, kaç gündür morali bozuk geziyorum...

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Ben laptoplarda bu soruna çok denk geliyorum ama 1 ay sonra ama 5 ay sonra garip şekilde bu duruma geliyor bidahdada düzelmiyor ortada hiç bişi yokken hemde. Bi arkadaşımdada oldu bu durum çocuk 4 kere garantiye gönderdi herşeyi denedi sonra pes etti sattı.

KS

GUTS_911

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
laptop pil ayarlarından güç tasarrufu moduna geçmiş olabilir. Bir kontrol et istersen
Dark And Darker'de sonuçlar bu şekil, ama boştayken yani normal işlerimi hallederken GPU ve özellikle CPU gayet normal çalışıyor, ama oyun esnasında CPU değerleri 0.88GHz'ye kadar düşüyor. Problem nedir bilmiyorum her şeyi denedim ama olmuyor hocam!!!

Ben laptoplarda bu soruna çok denk geliyorum ama 1 ay sonra ama 5 ay sonra garip şekilde bu duruma geliyor bidahdada düzelmiyor ortada hiç bişi yokken hemde. Bi arkadaşımdada oldu bu durum çocuk 4 kere garantiye gönderdi herşeyi denedi sonra pes etti sattı.
ama böyle olmaz ki hocam, yani 50K bir Laptop'a sayıp'ta sonra bir problem yüzünden satamam... Benim bunu çözmem gerek hocam, her şey gayet normal çalışırken bir anda böyle olması beni çilşeden çıkartıyor... Anlam veremiyorum sorun nerden geliyor onu çözsem gerisi gelecek ama yok. İnanır mısınız daha bugün sabah W11 pro indirdim yeniledim ama faydası yok Laptopu komple sıfırladım sorun neyden kaynaklanıyor bir türlü çözemedim...

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-08-26 171654.png
    Ekran görüntüsü 2024-08-26 171654.png
    2.3 MB · Görüntüleme: 2
  • Ekran görüntüsü 2024-08-26 171843.png
    Ekran görüntüsü 2024-08-26 171843.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 3

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Dark And Darker'de sonuçlar bu şekil, ama boştayken yani normal işlerimi hallederken GPU ve özellikle CPU gayet normal çalışıyor, ama oyun esnasında CPU değerleri 0.88GHz'ye kadar düşüyor. Problem nedir bilmiyorum her şeyi denedim ama olmuyor hocam!!!

ama böyle olmaz ki hocam, yani 50K bir Laptop'a sayıp'ta sonra bir problem yüzünden satamam... Benim bunu çözmem gerek hocam, her şey gayet normal çalışırken bir anda böyle olması beni çilşeden çıkartıyor... Anlam veremiyorum sorun nerden geliyor onu çözsem gerisi gelecek ama yok. İnanır mısınız daha bugün sabah W11 pro indirdim yeniledim ama faydası yok Laptopu komple sıfırladım sorun neyden kaynaklanıyor bir türlü çözemedim...
win 10 proya dönmeyi denedinmi oyun konusunda daha stabil diyorlar. Evet iyi paralara almışsınız üzüldüm adınıza. Malından soğur insan garantiye göndersen bedevadan içi açılmış cihaz olcak.

KS

GUTS_911

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
win 10 proya dönmeyi denedinmi oyun konusunda daha stabil diyorlar. Evet iyi paralara almışsınız üzüldüm adınıza. Malından soğur insan garantiye göndersen bedevadan içi açılmış cihaz olcak.
Hocam windows 10 proyuda daha dün kurmuştum ama değişen bir şey olmadı. Laptopu ise kendim açtım zaten m2ssd aldım 1tb'lik onu taktım, nedense zaten ne olduysa m2ssd'yi ettikten monte etmek için laptopu açtıktan sonra oldu

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Hocam windows 10 proyuda daha dün kurmuştum ama değişen bir şey olmadı. Laptopu ise kendim açtım zaten m2ssd aldım 1tb'lik onu taktım, nedense zaten ne olduysa m2ssd'yi ettikten monte etmek için laptopu açtıktan sonra oldu
Siz bi servis desteği alın derim herşeyi denemişsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri