Soru GPU Isınma

SoloturkEmre

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Abiler hepinize iyi günler dilerim. Birçok kez burda konu açtım ve cevaplarımı aldım hepsi için çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz. Bir sorum daha olacaktı gpu sıcaklığı ile ilgili. Abiler benim ekran kartı oyun oynarkan 75 dereceye kadar çıkıyor. İnternette araştırdım biraz normal kabul ediliyor ama kasayı ben masanın üstüne koyuyorum rahat nefes alsın diye macununu da yeni değiştirmiştim temizliğini falan yapmıştım. Fanlar deli gibi dönüyor ve kasanın camı sürekli yanıyor bu normal mi. Aynı zamanda cpu sıcaklığıda 50 lerde seyrediyor. Asıl soru şu. GPU sıcaklığı gerçekten normal mi. Normal değil ise ekstra soğutucu masrafı yapayım mı gpu için. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim. Ekran kartı rtx3070

Ekli dosyalar

• IMG_3941.jpeg
    IMG_3941.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 7
  • IMG_3943.jpeg
    IMG_3943.jpeg
    3.1 MB · Görüntüleme: 6

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,167
Abiler benim ekran kartı oyun oynarkan 75 dereceye kadar çıkıyor.
Aynı zamanda cpu sıcaklığıda 50 lerde seyrediyor.
Konu içerisinde belirttiğiniz değerler oyun sırasında normaldir.
Eğer fan hızları otomatikte ise kendi hız ayarlarınızı yapabilirsiniz.

KS

SoloturkEmre

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Konu içerisinde belirttiğiniz değerler oyun sırasında normaldir.
Eğer fan hızları otomatikte ise kendi hız ayarlarınızı yapabilirsiniz.
Hocam fan hızı otomatikte kendim ayarlarını yapsam busefer daha mı çok ısınırki diye düşündüm. Yani kasa camındaki sıcaklıkta normal diyorsunuz ozaman oyun oynarken ısınıyor zaten evet. Teşekkür ederim cevaplarınız için

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,167
kendim ayarlarını yapsam busefer daha mı çok ısınırki diye düşündüm
Eğer fanlar çok hızlı dönüyorsa ve rahatsızsan, ısı derecesine göre fanların hızını kendin belirleyebilirsin.
"GPU __ derece olduğunda fanlar __ hızda dönsün" şeklinde ayarlıyorsun. Onun kararını da sen verebilirsin.
Örneğin; "60 derece olduğunda %40 hız" şeklinde ayarladığında soğutmuyorsa, kademeli olarak yükseltirsin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri