60.000 TL ve üstü Gpu, Ram, Board Ve CPU Önerisi

Greetings

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
İşlemci
AMD Ryzen 7 5800x3D
Ekran Kartı
MSI RTX 3080TI SUPRIM X
Merhaba, 2023 başında 3080 TI'lı sistem toplamıştım. Güncellemeyi düşünüyorum. Değiştirmek istediğim parçalar GPU, CPU, Board, RAM ve belki Monitör (Monitörü belki 2. monitör olarak tutabilirim emin değilim).

Değiştirmek istediğim parçaları satacağım. Piyasayı bilmiyorum bu yüzden ne kadar para edeceklerini hesap etme konusunda da sizden bilgi almak istiyorum. Bütçem ise Satılacak parçalardan gelecek para + 60-70.000 TL. Eğer mümkün olabilirse 4k bir sistem dizmek istiyorum 4k bir monitör alarak, mümkün değilse de 2K'da kalırım. Başlarda 4080'li bir sisteme upgrade düşünmüştüm ama belki daha iyi bir alternatif vardır. PC piyasasından pek anlamam. O yüzden sizin fikirlerinizi ve parça önerilerinizi istiyorum. Bilgisayarı oyun ve Yapay zeka ile fotoğraf üretme (Stable Diffusion) için kullanacağım.

Sistemim:

Monitör: ASUS TUF Gaming VG27AQ 27 QHD IPS 1ms G-SYNC | Board: MSI B550 Gaming Edge Wi-Fi | GPU: MSI RTX 3080 Ti Suprim X | CPU: AMD Ryzen 7 5800x3D | RAM: Corsair Vengeance RT 2x16 32 GB CL16 3600MHz | SSD: Adata XPG S70 Blade 2TB NVMe M.2 | PSU: Corsair RM1000X | Soğutma: Corsair H150 360 | Kasa: Xigmatek Zest | Klavye: Corsair K60 Viola | Kulaklık: Razer BlackShark V2 X | Mouse: Razer Viper Mini | Pad: Sony DualSense | Koltuk: xDrive 15'LI | Kamera: Everest SC-HD03

Quiet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Öncelikle hayırlısı olsun şimdiden. Benim hayallerdeki sistem sizin şu anki sistem gibi bir şeydi :) 3080 i aldım işlemciyi henüz almadım sıra onda. Performans olarak nasıldı sisteminiz. Konudan sapmadan sormak istedim.
Yapacağınız sisteme gelirsek de 100k ları buluyor sanırım bütçeniz. Ortaya güzel bir şeyler çıkacaktır.

KS

Greetings

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Performans olarak çok büyük bir sıkıntı yaşamıyorum. Oyun açısından gayet iyi bence. Stable Diffusion için generate etme süresi uzun sürüyor. Upgrade'i bu yüzden yapmak istemiştim ama sorduğum kişilerden çoğunluğu yeni nesili beklememi söyledi. Sanırım yeni cpu ve gpu neslini bekleyeceğim. Bilemiyorum.

Quiet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Açıkçası bütçeniz iyi olduğundan bende beklemenizi öneririm. Almasanız bile fiyatları etkileyebilir daha rahat bir sistem dizersiniz. Çok aceleniz yoksa beklemeniz mantıklı hocam.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri