GPU Riser Sorunu

KADRİ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar Merhabalar Ekran Kartımı Riser Kullanarak Yatay Montajını Yapınca PC Açılıyor 5 Dk Sonra Donuyor Hiç Birşey Yapamıyorum Reset Atıyorum Yine Aynı Şekil Ama Ekran Kartını Dikey Olarak Montajlayınca Hiç Bir Sorun Çıkmıyor Sorun Ne Olabilir Acaba.Az Çok Araştırma Yaptım Gen 4 Anakartlarda Gen3x16 Riser Sorun Çıkarıyormuş Bu Konu Hakkında Bilgisi Olan Arkadaşlar Yardım Ederseniz Sevinirim

Sistem Özellikleri
İ9 12900K
ASUS ROG Z690 Gaming -E
PNY RTX 3080Tİ
LİAN Lİ Kasa Ve Orjinal  Gen 3x16 LİAN Lİ Riser

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: GPU Riser Sorunu

Rizer standardının PCIe 3.0 veya 4.0 olması önemli değil iki standartta birbirini destekliyor geriye ve ileriye doğru. Yani PCIe 4.0 bir birimi 3.0 sokete veya tam tersini kullanabilirsiniz. Ancak RISER ürününde bir arıza varsa bundan olabilir. Lian Li markasının bu Riser kablosu ile benzer sorunları yaşayan Reddit kullanıcıları gördüm bilginize.

Biraz araştırma yaptım ve Riser kablolarda 3.0 ürünlerin bazılarında bu sorunu yaşayanlar gördüm. Sorunu anakart odaklı bir ayar yaparak çözmüş bazıları. BIOS ayarlarından PCIe hatlarını bir kontrol edin versiyon ayarı v3.0 olarak değiştirin ve güç aktarım ayarları varsa maksimuma çıkartın. Ayrıca güncel değilse BIOS sürümünüz güncelleyin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri