gsyn c açıyorum fps sabitleniyor

oomer20

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
merhaba arkadaşlar iyi akşamlar iyi forumlar apex legends te yırtılma olduğu için gsyn c özeliiğini açıyorum ama gsyn c özelliğini açtığımda 138 fps e sabitliyor ekranım 144 hz bu sorunu nasıl çözebilirim

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
merhaba arkadaşlar iyi akşamlar iyi forumlar apex legends te yırtılma olduğu için gsyn c özeliiğini açıyorum ama gsyn c özelliğini açtığımda 138 fps e sabitliyor ekranım 144 hz bu sorunu nasıl çözebilirim

Gecikme olmaması için 138 FPS'e sabitleniyor olması lazım.
Nvidia'nın bazı oyunlarda limit olarak 138'i seçtiğini okumuştum.

KS

oomer20

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Eğer oynayışın için soruyorsan, fark etmez.
1 saniyede 144 kare yerine 138 kare görüyorsun.
Hatta ekranın köşesinde 138 yazmasa, farkına bile varmazsın.
gysnc açmazsam sabit 144 fps alıyorum gsync açınca sabit 138 fps ama gsync açmazsam yırtılma oluyomuş gibi geliyor gsync açık oynamak dahamı iyi olur bu sorun sadece apex legends de bu arada

Jevons

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
bende gsync açık 165'e sabitliyor direkt monitöre göre. 138 neden anlamadım ama 6 fpsten bir şey olmaz farkı hissetmezsin bence açık kalsın.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
gysnc açmazsam sabit 144 fps alıyorum gsync açınca sabit 138 fps ama gsync açmazsam yırtılma oluyomuş gibi geliyor gsync açık oynamak dahamı iyi olur bu sorun sadece apex legends de bu arada

G-Sync açık oynaman daha iyi olur.
Muhtemelen diğer oyunlarda 144'e sabitleniyordur.
Nvidia Reflex'ti sanırım APEX gibi bazı oyunlarda limiti 138 olarak belirlemişlerdi.
Sync açıkken FPS değerleri anlık olarak 144'ün üzerine çıktığında gecikme olabiliyormuş.
Bundan dolayı 138 olarak sabitliyor. Böylece siz oynarken daha iyi bir deneyim yaşıyorsunuz.
Bazı oyuncular Sync açmak yerine direkt olarak FPS'i sabitliyorlar. 140 FPS sabitleyip oynuyorlar.

KS

oomer20

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
G-Sync açık oynaman daha iyi olur.
Muhtemelen diğer oyunlarda 144'e sabitleniyordur.
Nvidia Reflex'ti sanırım APEX gibi bazı oyunlarda limiti 138 olarak belirlemişlerdi.
Sync açıkken FPS değerleri anlık olarak 144'ün üzerine çıktığında gecikme olabiliyormuş.
Bundan dolayı 138 olarak sabitliyor. Böylece siz oynarken daha iyi bir deneyim yaşıyorsunuz.
Bazı oyuncular Sync açmak yerine direkt olarak FPS'i sabitliyorlar. 140 FPS sabitleyip oynuyorlar.
oyun içi vsync ayarımda double buffered de oynuyorum ozaman 138 fps ama vsync ı kapatırsam 144 fps sabit oynuyorum vsync ayarını hangi ayarda oynamalıyım sizce 138 fps e sabitleme nvdia ile ilgili yani doğrumu anladım benlik bişey değil double buffered de oynamamın sebebi diğer türlü kasma değil ama yırtılma gibi bi sorun oluyor vsync kapalı denemedim henüz şimdi denicem siz hangisini önerirsiniz gsync açıkken

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
oyun içi vsync ayarımda double buffered de oynuyorum ozaman 138 fps ama vsync ı kapatırsam 144 fps sabit oynuyorum vsync ayarını hangi ayarda oynamalıyım sizce 138 fps e sabitleme nvdia ile ilgili yani doğrumu anladım benlik bişey değil double buffered de oynamamın sebebi diğer türlü kasma değil ama yırtılma gibi bi sorun oluyor vsync kapalı denemedim henüz şimdi denicem siz hangisini önerirsiniz gsync açıkken

Bu konuda bazı oyuncular "+fps_max 144" gibi komutlarla çözdüğünü açıklamış. İstersen inceleyebilirsin.

1666911457809.png

-
Reflex applies an automatic FPS limit slightly below the refresh rate. At 144Hz, it limits to ~138 FPS, just as LLM "Ultra" (in supported games) did before it. This auto FPS limit is relative to the current maximum refresh rate.
Reflex, yenileme hızının biraz altında otomatik bir FPS sınırı uygular. 144Hz'de, daha önce LLM "Ultra" (desteklenen oyunlarda) yaptığı gibi ~138 FPS ile sınırlıdır. Bu otomatik FPS limiti, mevcut maksimum yenileme hızına göredir.
-
Nvidia decided on 138fps because 141fps very rarely can still go over 144fps and mess with latency.
Nvidia 138 fps'ye karar verdi çünkü 141 fps çok nadiren 144 fps'nin üzerine çıkabilir ve gecikmeyle karışabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri