Çözüldü Gt301 Öndeki 3 Fanı Anakarta Bağlamak İstiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Selam Dostlar,

Sanırım fanlar molex ile PSU'ya bağlı ben ordan çıkarıp anakart chafan'a bağlayıp hızlarını kontrol etmek istiyorum ancak kablo yetişmiyor.

Sadece anakarta bağlayıp fanları kontrol edebileceğim bir şey arıyorum fazla bütçe ayırmayı düşünmüyorum Max 150 TL olur daha ucuz var ise o da olur.

Moderatörün son düzenlenenleri:

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,101
Aşağıdaki gibi bir fan çoklayıcı alarak tüm fanları teke düşürüp anakartınızdaki SYS_Fan girişine takıp kontrol edebilirsiniz. Anakart modeliniz nedir?

KS

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Aşağıdaki gibi bir fan çoklayıcı alarak tüm fanları teke düşürüp anakartınızdaki SYS_Fan girişine takıp kontrol edebilirsiniz. Anakart modeliniz nedir?

Bu attığınız gibi bir ürün ile teke düşürülmüş durumda ama anakartima yetişmiyor hocam.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,101
Bu attığınız gibi bir ürün ile teke düşürülmüş durumda ama anakartima yetişmiyor hocam.

Yetişir, arkadaki fan kablolarını bu arkadaşı takıp birleştirdiğinizde ben fazlalık bile bırakıyorum. Diyelim ki yine yetişmedi bu sefer tekli veya çiftli fan çoklayıcı alıp 3'lü ile birleştirebilirsin.

KS

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Yetişir, arkadaki fan kablolarını bu arkadaşı takıp birleştirdiğinizde ben fazlalık bile bırakıyorum. Diyelim ki yine yetişmedi bu sefer tekli veya çiftli fan çoklayıcı alıp 3'lü ile birleştirebilirsin.

Kablolama da sıkıntı var herhalde o zaman üçü bir şekilde şuanda onu ben chafanlara yetiştiremedim nerden cektiysem olmadı PC hazır toplanmış geldi bana. O ikinci attığınız gibi bir ürün alıp teke düşürülmüş kabloyu ona bağlayıp onu da anakarta mi bağlayacağım?

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,101
Kablolama da sıkıntı var herhalde o zaman üçü bir şekilde şuanda onu ben chafanlara yetiştiremedim nerden cektiysem olmadı PC hazır toplanmış geldi bana. O ikinci attığınız gibi bir ürün alıp teke düşürülmüş kabloyu ona bağlayıp onu da anakarta mi bağlayacağım?

Evet birbirine bağlayarak da uzatabiliyorsunuz. Kabloları sıkı klipslediyseler, arkadan çekiştirmek gerekebilir.

KS

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Normal dostum. 9 Tane fanı tek porta bağlıyoruz yeri geldiğinde problem olmaz.
Anladım siz daha iyi bilirsiniz ben pek anlamam. Teyit amaçlı tekrar soruyorum Taner hocamın attığı ikinci ürünü alacağım şuan hâlihazırda o ikinci ürün gibi bir ürün ile 3 adet fanim teke düşürülmüş vaziyette molex'e bağlı, onu oradan söküp yeni aldığım ürüne bağlayacağım o ürünü de anakart chafan'a bağlayacağım doğrumudur?

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Anladım siz daha iyi bilirsiniz ben pek anlamam. Teyit amaçlı tekrar soruyorum Taner hocamın attığı ikinci ürünü alacağım şuan hâlihazırda o ikinci ürün gibi bir ürün ile 3 adet fanim teke düşürülmüş vaziyette molex'e bağlı, onu oradan söküp yeni aldığım ürüne bağlayacağım o ürünü de anakart chafan'a bağlayacağım doğrumudur?
2. ürünü hemen almana gerek yok bence dediği gibi tetişecek zaten. 3 lüyü teke düşüreni al yeter. Evet anakartta Cha_Fan diye yazar oraya bağlaman gerekiyor.

KS

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
2. ürünü hemen almana gerek yok bence dediği gibi tetişecek zaten. 3 lüyü teke düşüreni al yeter. Evet anakartta Cha_Fan diye yazar oraya bağlaman gerekiyor.
Ama bende zaten 3lüyü teke düşüren ürün var neden iki tane olsun ki? Değişen şey ne olacak boyutu daha mı uzun olur mesela gibi gibi.

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Bu ucu anakarta bağlıyorsun. Diğer 2si aynı zaten.
1661158463822.png

Senin çoklayıcıdan gelenide bunlardan birisine bağlasan yeter.
1661158521372.png

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri