GTX 1050 Ti Windows 10 CS:GO Düşük GPU kullanımı

Emre Cal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
[font=Georgia,]Arkadaşlar sistem özelliklerim;[/font]

[font=Georgia,]i3 6100[/font]
[font=Georgia,]MSI H110M-PRO VD[/font]
[font=Georgia,]Kingston 8 GB HyperX 2133 Mhz[/font]
[font=Georgia,]Gigabyte GTX 1050 Ti G1 Gaming[/font]

[font=Georgia,]Ben bu ayarlarda CS:GO'da 150-200 FPS alıyorum çünkü GPU kullanımı max %30. Ama aynı parçalar arkadaşım da var, sadece onda fazlalık olarak SSD ve windows 7 kurulu. Ama arkadaşım en az 390-400 FPS alıyor %100 gpu kullanımıyla. Ben windows 10 kullanıyorum ve SSD yok. Sizce ne yapmam lazım? Bazı oyunlarda aldığım FPS'ler bu videoda.Yani sonuç olarak CS:GO ekran kartımın genel de %30 nu kullanıyor ne yapmam lazım?[/font]

[font=Georgia,]

KS

Emre Cal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
MSI' Alıntı:
Emre Cal' Alıntı:

[font=Georgia,]Ben bu ayarlarda CS:GO'da 150-200 FPS alıyorum çünkü GPU kullanımı max %30. Ama aynı parçalar arkadaşım da var, sadece onda fazlalık olarak SSD ve windows 7 kurulu. Ama arkadaşım en az 390-400 FPS alıyor %100 gpu kullanımıyla. Ben windows 10 kullanıyorum ve SSD yok. Sizce ne yapmam lazım? Bazı oyunlarda aldığım FPS'ler bu videoda.Yani sonuç olarak CS:GO ekran kartımın genel de %30 nu kullanıyor ne yapmam lazım?[/font]

[font=Georgia,]

[font=Georgia,]Denetim masası'ndan maksimum işlemci kullanımını %100'den %95' e çek öyle bir dene bakalım[/font]

Hw monitör indir kur sıcaklık değerlerine bakabilir misin sistemin

onu nasıl yapıcam

PCMaster' Alıntı:
XBOX Dvr özelliği kapalımı?
Yüklenmiş olan işletim sistemi temizmi.
Sıcaklık değerlerin normal mi ? (Hw Monitör ile test edebilirsiniz.)
HDD ve Ram'in sağlık durumu nedir (HDD için HDTune yada HDD Sentinel - Ram için Memtest86)
XBOX Dvr kapalı 
Bundan nasıl emin olurum bilmiyorum kendim kurdum windowsu
Sıcaklık değerleri normal
Test edersem sorun çıkar mı ?

KS

Emre Cal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
windowsu fullprogramlarindir den indirip kurdum

hdsentiniel de performance ve health 100% yazıyor "The hard disk status is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found and there are no spin up or data transfer errors. "

memtest windows dışı mı kullanıcam

KS

Emre Cal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Windows ile ilgili sorun yok bence çünkü gta 5 de falan gpu kullanımı %100 oluyor ve cs go çözünürlüğü 3140 2160 yaptığım da gpu kullanımı 100% oluyor

KS

Emre Cal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şunu çözecek biri yok mu ?

KS

Emre Cal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
kb9rQ9.png

ozgunpekdemir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadasindaki islemci ayni model mi? Bazen farkli uretim bandindan cikan parcalarda farklilik mlar olabiliyor. Ekrankarti ile islemci beraber calisir. İslemci islemi yapar sablon cizgilerini cizer ekran kartina gonderir ekran kartida resmi sana renklendirip icini doldurup gosterir. Yani islemcinden %30 luk bir bilgi geldigini ve ekran kartininda sana bu bilgiyi tam verdigini dusunebiliriz. Fps problem edilmeyecek noktada ama haklisin bu neden dusuk demekte. Ssd ve win7 farki dedigin fps farkini aciklar. Yazma ve iletme hizi ne kadar iyi ise o kadar fark olur. Ayrica win10 win7'ye gore arkaplanda daha fazla islem yaptigindan islemci kullanimini sinirlandiriyordur. Tecrubeyle sabit bunlarin hepsini yasadim.

KS

Emre Cal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Windows 7 deneyeceğim ama hard disk dolu ve başka hard diskim yok. Harici taşınabilir 1 tb diskim var ona işletim sistemi kurup deneyebilir miyim ?

KS

Emre Cal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
win 7 geçsem pişman olur muyum olursam neyden pişman olurum (şuan da win 10 kullanıyorum)

KS

Emre Cal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Directx12 kullandığım oyun yok zaten ya win7 geçicem

ozgunpekdemir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Soyle soyleyeyim o zaman islemcilerin uretim siniflari farkli yani kimse yok desede bizzat test edilmis olan uretim kaliteleri var a b c olarak dusuk sinifli bir islemci almis olma ihtimalin cok yuksek

HarryHuR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Emre Cal' Alıntı:

[font=Georgia,]

Windows 10, Windows 7'ye göre sistem kaynaklarını daha mantıklı kullanan bir işletim sistemidir. Bu yüzden CS:GO gibi basit bir oyunda ekran kartını bilerek fazla yormuyor, ısındırmıyor ve kullanmıyor. 144hz bir monitör kullanmıyorsanız aldığınız FPS değerleri 400 ile herhangi bir farklılık yaratmayacaktır.

KS

Emre Cal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
overclock yaptım zaten 1911 mhz de oynuyorum oyunu

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri