GTX 1650 - 5600X sistem 11.600TL alınır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kimcapli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sadece csgo ve valorant oynayıp belki profesyonel olmayacak şekilde twitch yayınları açacağım düşük bitratede. Ryzen 5 5600x özelleştirmesi yaptığımda 11.600 tl'ye geliyor sistem. Sizce nasıl?

En düşük ayarlarda oynayacağım ve yanına bir 144 hz monitörle oynayacağım. Twitchte yapacağım yayınlar dediğim gibi sadece arkadaşlarım izlesin diye profesyonel olmayan yayınlar olacak. Ekran kartı idare eder mi bu iki oyun için?

Hiç bilgim olmadığı için direkt işlemciyi yükselttim işlemci ağırlıklı oyunlar olduğu için. Diğer parçalarla ilgili bilgim sıfır maalesef. Bu fiyatlara şu daha iyidir derseniz değerlendiririm. Sizlerin yorumları çok önemli teşekkürler şimdiden.

• Sistem: https://www.incehesap.com/hydro-bro...965,35106,35107,35108,35109,35110,99405,71623

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Cvp: 12 Bin civarına alınır mı?

Dostum çok pahalı bir sistem 1650 ekran kartlı sisteme lütfen 11.600 TL verme . Ayrıca bahsettiğin durumda R5 3600 da hayli hayli yetecektir.

Sistemin artıları ;
R5 5600x
Sistem eksileri ;
Anakart ; İdare eder ama 5600 x e minimum B550m yakışır diye düşünüyorum.
Ram 8 gb (min 16 olmalı oyun için , yayın için tek sistemse 32 öneriliyor )
Ekran kartı ; Eski model tek blok ısı borusuz kötü bir kart bu paralar verilip de alınmaz. 
Ssd ; Belleği düşük ve sata ssd
Kasa ; Hakkında fikrim yok Cooler Master çakması performansını kalitesini bilmiyorum . 
İşlemci soğutucu ; AMD stok soğutucunun 3-4 derece soğuk çalışan RGB li  ve sesli bir soğutucu.
Psu ; Gamepower lütfen elinden geldiğince uzak dur.

12 K ya sana çok daha içine sinecek çok daha kaliteli bileşenlerden oluşan bir pc toplayabiliriz bilgin olsun.

KS

kimcapli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: 12 Bin civarına alınır mı?

BatuhanKLC' Alıntı:
Dostum çok pahalı bir sistem 1650 ekran kartlı sisteme lütfen 11.600 TL verme . Ayrıca bahsettiğin durumda R5 3600 da hayli hayli yetecektir.

Sistemin artıları ;
R5 5600x
Sistem eksileri ;
Ekran kartı ; Eski model tek blok ısı borusuz kötü bir kart bu paralar verilip de alınmaz. 
Kasa ; Hakkında fikrim yok Cooler Master çakması performansını kalitesini bilmiyorum . 
İşlemci soğutucu ; AMD stok soğutucunun 3-4 derece soğuk çalışan RGB li  ve sesli bir soğutucu.

12 K ya sana çok daha içine sinecek çok daha kaliteli bileşenlerden oluşan bir pc toplayabiliriz bilgin olsun.

Çok teşekkürler hocam cevap için. Peki neler yapabilirim dediğim şekilde 300 fps sabit cs oynayabilmek ve rahatlıkla yayın açabilmek için aynı pcde? Hangi markaların ürünleri daha iyidir kasa seçiminde ram seçiminde vs? Mesela 16x2 ram mi kullanmalıyım? Çok sağolun tekrardan.

BatuhanKLC' Alıntı:

Sistemin artıları ;
R5 5600x
Sistem eksileri ;

Çok teşekkürler hocam cevap için. Peki neler yapabilirim dediğim şekilde 300 fps sabit cs oynayabilmek ve rahatlıkla yayın açabilmek için aynı pcde? Hangi markaların ürünleri daha iyidir kasa seçiminde ram seçiminde vs? Mesela 16x2 ram mi kullanmalıyım? Çok sağolun tekrardan.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

@"BatuhanKLC" önerilerine katılmakla beraber ek olarak RAM modelinizi Apacer Panther seçmeyin. Piyasada bazı istisnalar hariç tüm marka modellerin bellekleri ömür boyu garantiliyken o istisnalardan birisi olan Apacer Panther serisi 3 yıl garantili. Bu yüzden uzak durmanızı tavsiye ederim bu modelden. Bu markanın diğer serileri ömür boyu garantili.
  • CSGO oyununda işlemci çekirdek performans önemlidir. Minimum AMD platformunda 5600X ve INTEL platformunda 11400 işlemcileri altına inmeyin derim. Ayrıca 2 işlemci içinde stok soğutucu önermem. 300 TL civarına kule tipi bir soğutucu alın.
  • Ekran kartı olarak GTX 1650 ile gördüğüm kadarıyla 250 FPS+ verebiliyor sabit şekilde iyi bir işlemciyle 1080p çözünürlükte ama. CSGO oyuncuları çözünürlüğü düşürüp ekranı yatayda genişletiyorlar gördüğüm kadarıyla 300 FPS+ verebilir gibi duruyor bu kart ama emin değilim CSGO biraz tuhaf bir oyun.
  • CSGO oyununa özelse sistem 16GB RAM yayın + oyun için yeterli bir bellek miktarı arttırmanız gerekmez. Ancak 8+8 yapın belleğinizi. Mutlaka sayı çift olmalı ne 1 ne 3 RAM kullanın sayı olarak 2 veya 4 olmalı.
  • Kasa konusunda MESH olsun yeterlidir. Kalitesi sistemin genelini etkilemez ama fan sayısı önemlidir.
  • PSU konusunda bu tarz bir sisteme 500W sertifikalı bir ürün yeterlidir ama GamePower, Frisby, Gamemax, Hiper, Power Boost, Dark, TX, EVEREST, RAMPAGE, XIGMATEK gibi markaları önermem. İlle olacaksa bile zaman içinde mutlaka ilk bileşen yükseltmeniz PSU ürününe özel olsun. 

KS

kimcapli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: 12 Bin civarına alınır mı?

ugur.gozaydin' Alıntı:
@"BatuhanKLC" önerilerine katılmakla beraber ek olarak RAM modelinizi Apacer Panther seçmeyin. Piyasada bazı istisnalar hariç tüm marka modellerin bellekleri ömür boyu garantiliyken o istisnalardan birisi olan Apacer Panther serisi 3 yıl garantili. Bu yüzden uzak durmanızı tavsiye ederim bu modelden. Bu markanın diğer serileri ömür boyu garantili.
  • CSGO oyununda işlemci çekirdek performans önemlidir. Minimum AMD platformunda 5600X ve INTEL platformunda 11400 işlemcileri altına inmeyin derim. Ayrıca 2 işlemci içinde stok soğutucu önermem. 300 TL civarına kule tipi bir soğutucu alın.
  • Ekran kartı olarak GTX 1650 ile gördüğüm kadarıyla 250 FPS+ verebiliyor sabit şekilde iyi bir işlemciyle 1080p çözünürlükte ama. CSGO oyuncuları çözünürlüğü düşürüp ekranı yatayda genişletiyorlar gördüğüm kadarıyla 300 FPS+ verebilir gibi duruyor bu kart ama emin değilim CSGO biraz tuhaf bir oyun.
  • CSGO oyununa özelse sistem 16GB RAM yayın + oyun için yeterli bir bellek miktarı arttırmanız gerekmez. Ancak 8+8 yapın belleğinizi. Mutlaka sayı çift olmalı ne 1 ne 3 RAM kullanın sayı olarak 2 veya 4 olmalı.
  • Kasa konusunda MESH olsun yeterlidir. Kalitesi sistemin genelini etkilemez ama fan sayısı önemlidir.
  • PSU konusunda bu tarz bir sisteme 500W sertifikalı bir ürün yeterlidir ama GamePower, Frisby, Gamemax, Hiper, Power Boost, Dark, TX, EVEREST, RAMPAGE, XIGMATEK gibi markaları önermem. İlle olacaksa bile zaman içinde mutlaka ilk bileşen yükseltmeniz PSU ürününe özel olsun. 

Hocam çok açıklayıcı yazmışsınız çok teşekkür ederim. Güzel bir hazır sisteme denk gelirseniz önerirseniz çok sevinirim.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

Hazır sistem yerine toplama tercih edilebilir eğer montaj bilgin varsa o şekilde yapabiliriz , eğer montaj bilgin yoksa ben yardımcı da olabilirim Ankara içindeysen eğer , emin değilim sormak lazım Uğur'a ama Uğur da dc üzerinden yardımcı oluyor bildiğim kadarıyla. Toplama tavsiye etmemin sebebi piyasada şu an bulunan birçok hazır sistemin bir parçası iyi ise 3 parçası kötü

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Şöyle de yapabilirsiniz bilginiz dahilinde olsun. Eğer ekran kartı olmayacaksa sistemde mining yapanlar hazır sistemler alıp ekran kartını çıkartıp ürünleri kullanmadan sıfır garantili halde daha uyguna satabiliyorlar. Sahibinden sayfasında böyle çok sistem gördüm. Değerlendirebilirsiniz. Bunun dışında evet eğer sistem montajını bilmiyorsanız DC üzerinden video konferans ile size toplama aşamalarını anlatabilirim yani beraber toplayabiliriz.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314
Cvp: GTX 1650 - 5600X sistem 11.600TL alınır mı?

Selamlar;

Bugün benzer benzer fiyata RTX 3050 sistem yayınlayacağım. Onu bekleyin derim.

SHAOLIN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: GTX 1650 - 5600X sistem 11.600TL alınır mı?

OceanLaB' Alıntı:
Selamlar;

Hocam çok şey istiyorum biliyorum ama benzer fiyat dediğiniz 11 bin üstü mü yoksa altı mı :)

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

SHAOLIN' Alıntı:
OceanLaB' Alıntı:
Selamlar;

Hocam çok şey istiyorum biliyorum ama benzer fiyat dediğiniz 11 bin üstü mü yoksa altı mı :)
İyi olacak hastanın doktor ayağına gelirmiş . Şimdiden hayırlı olsun , Benzer fiyata 3050. Birkaç gömlek üstün ve uzun yıllar seni idare edebilecek bir kart.

SHAOLIN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

BatuhanKLC' Alıntı:
SHAOLIN' Alıntı:
İyi olacak hastanın doktor ayağına gelirmiş . Şimdiden hayırlı olsun , Benzer fiyata 3050. Birkaç gömlek üstün ve uzun yıllar seni idare edebilecek bir kart.

Hocam herhalde konuyu açan arkadaşı alıntılayacaktınız.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

SHAOLIN' Alıntı:
BatuhanKLC' Alıntı:

Hocam sistemi çıkartmış parçalar kaliteli bütçenizi 1000 TL daha arttırıp tercih edebilirsiniz sistemi .

SHAOLIN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

BatuhanKLC' Alıntı:
SHAOLIN' Alıntı:
Hocam sistemi çıkartmış parçalar kaliteli bütçenizi 1000 TL daha arttırıp tercih edebilirsiniz sistemi .

Arttırabildigim kadar arttırıp 11k'ya çektim zaten güzel sistem yoksa :D

KS

kimcapli

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

OceanLaB' Alıntı:
Selamlar;

şuan araştırma aşamasındayım parayı henüz hazırlamadım. Dizi film çevirilerine başlayacağım çok yakında parasını hazır edip pc hocasının çıkardığı sistemleri takip edeceğim belki stoğa yetişirsem bir tane kaparım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri