GTX970 Performans Düşüklüğü

Oğuz Efe Han

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Hocalar. Ben Yakın zamanda bi toplama bilgisayar aldım ama istedim performansı sağlamadı.Normalde çok güçlü bir sistem olmasına rağmen bende nedense bi eksiklik var gibi görüyorum.
İnternette gördüğüm 600-700 TL'lik ekran kartlarının testleriyle benim 970 ekran kartımdaki fps oranı neredeyse 1'e 1 denebilir.
Sistem Özellikleri : 
MSI GTX970 4GB 256 BİT
Kingston 8GB Hyperx Fury Black DDR4 2133MHz CL14 x2 (16GBRAM)
MSI H110M PRO-VHL
[size=large]Intel Core i5 6500 3.2GHz İşlemci[/size]
[size=large]1TB 7200Rpm Harddisk[/size]
[size=large]WİNDOWS 8.1 İŞLETİM SİSTEMİ[/size]
[size=large]Evet Böyle Bir Sistemde:[/size]
[size=large]CSGO (ULTRA) - Min - 100 Max - 300[/size]
[size=large]RUST (Simple) - Min-35 Max - 120[/size]
[size=large]Daha birçok oyun var ama genede yazmak istemiyorum.Bu sistemle çok daha iyi performans almam gerekirken düşük bir performans alıyorm lütfen yardımcı olun.Şimdiden teşekkürler.[/size]
[size=large]Driverler vb herşeyi kurulu PC Güncel[/size]

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,154
Biliyorsun bizim burada topladığımız 2100 TL'lik sistem bu sisteme göre çok düşük. Fakat FPS anlamında neredeyse aynılar. Açıkçası darboğaz da yok. Neden böyle bir durum ile karşılaştığına kesin bir fikir yürütemedim. Driver diyeceğim driver güncel diyorsun bu durumda aklıma tek bir ihtimal geliyor o da Windows sürümünü değiştirmen. Windows 10 veya Windows 7 Prof yaparak denemeni tavsiye ederim.

Hüseyin Bütüner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oğuz Efe Han' Alıntı:
Merhaba Hocalar. Ben Yakın zamanda bi toplama bilgisayar aldım ama istedim performansı sağlamadı.Normalde çok güçlü bir sistem olmasına rağmen bende nedense bi eksiklik var gibi görüyorum.
İnternette gördüğüm 600-700 TL'lik ekran kartlarının testleriyle benim 970 ekran kartımdaki fps oranı neredeyse 1'e 1 denebilir.
Sistem Özellikleri : 
MSI GTX970 4GB 256 BİT
Kingston 8GB Hyperx Fury Black DDR4 2133MHz CL14 
MSI H110M PRO-VHL
[size=large]Intel Core i5 6500 3.2GHz İşlemci[/size]
[size=large]1TB 7200Rpm Harddisk[/size]
[size=large]WİNDOWS 8.1 İŞLETİM SİSTEMİ[/size]
[size=large]Evet Böyle Bir Sistemde:[/size]
[size=large]CSGO (ULTRA) - Min - 100 Max - 300[/size]
[size=large]RUST (Simple) - Min-35 Max - 120[/size]
[size=large]Daha birçok oyun var ama genede yazmak istemiyorum.Bu sistemle çok daha iyi performans almam gerekirken düşük bir performans alıyorm lütfen yardımcı olun.Şimdiden teşekkürler.[/size]
[size=large]Driverler vb herşeyi kurulu PC Güncel[/size]
dostum senin bu olay işletim sisteminden kaynaklı olabilir win 8.1 den çok çektim win 10 dene birde bağzı oyunlarda fps limiti var cs go da 300 üzerine çıkmazsın mesela 
 işletim sistemini değiştirebilirsen bi değiştir

E

expert

Guest
ssd kullanmanı tavsiye ederim performans konusunda çok iyi sonuçlar alırsın
fps düşüyorsa bu sistemden de olabilir ekran kartıda işlemcidende olabilr sistemi w7 ultimate ve ya pro yükle oda olmazsa w10 pro yükle

KS

Oğuz Efe Han

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu Hafta SSD Alıorum. WİN 10 Geçip birde öle deniyeceğim ama öncellikle
CSGO da yaptığım testte gpu kullanımı %20-%48 arasında geziyor kalabalık serverlerdede aynen bu şeklde.
Bu sebepden fps düşklüğü olabilirmi ? Kartta bi skntı feln olablrmi yada?

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
Harddiskinizde bad sector var mı hd tune programı ile bir tarayın. Bir keresinde harddisk problemi sebebi ile çok düşük fpsler görmüştük sizde de böyle bir sorun olabilir. Yoksa bir kere de temiz format atın ve tüm driverlarınızı güncelleyin. Xbox'ı kapatın.

KS

Oğuz Efe Han

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Taradım Herhangi Bi Sıkntı çıkmadı.Ayrıca temiz bi format attm yaklask 2-3 hafta önce. bilgisayarı alalıda 3 ay gibi bi süre oldu.
Diğer Oyunlarda Performans İyi Ama CSGO'Da gpu kullanımı %20 %50 arası geziyor fpsde 200e zor geliyor.tek sorun gpunun az kullanılması gibi gözüküyor.

UgurcanAlan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kardeşim dedikleri gibi şimdilik Windows7-Pro veya Ultimate kullan.SSD aldığın zaman da SSD'ye Windows10 kurar rahat edersin.Eğer FPS çok düşüyor diyorsan Windows7-HomePremium-x64-Lite kurmanı önerebilirim şimdilik.Harddiskinde bir problem olduğunu pek düşünmüyorum WalterHock çünkü çoğu zaman Harddisk hata verdiğinde sistem kapanıyor birdaha da açılmıyor veya açılsa bile mouse imleçi hareket etmiyor denilebilecek derecede yavaş hareket ediyor.Sen format atmayı bir dene mutlaka çözüm bulunacaktır.Eğer format ekranında hata alırsan HDD'de sorun olabileceğinden şüphelenmeye başlayabilirsin :)
Kolay Gelsin.

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
Şahsen test ettiğimiz bir sistem vardı orada karşılaştığımız bir problemi anlatmaya çalıştım ama neyse :)

E

expert

Guest
Disk konusunda şunu diyebilirim %7 sağlıkta çalışan bir disk normal %100 çalışan bir disk kadar performans verebiliyor bu elektronik bir donanım bazen %100 olup %7 olan disk kadar performans vermeye biliyor
Disk bozuk olunca sistem kapanır diye bir terim ezbercilik olur disk bozuk olsun ben ona her türlü işlemi uygularim

KS

Oğuz Efe Han

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Saolun hocalar. win 10 geçtim sorun düzeldi csgo rekabetci modunda 250 - 500 fps arası alıyorm teşekkrler yardımlarınz içn.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,154
Oğuz Efe Han' Alıntı:
Saolun hocalar. win 10 geçtim sorun düzeldi csgo rekabetci modunda 250 - 500 fps arası alıyorm teşekkrler yardımlarınz içn.

Hangi adımı uyguladınız ? Eğer onu da belirtirseniz aynı sorunu yaşayan arkadaşlarımız için yardımcı olacaktır :)

KS

Oğuz Efe Han

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Önceden windows 8.1 kullanıyodum.Gpu kullanımının az oldunu gördüm.ekran kartımın kutusuna baktımdada orda windows 10'u öneriyordu. sizinde tavsiyeleriniz ile windows 10'a geçtm bütün sorn düzeldi.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri