Yardım Güç Ile Alakalı Bir Sorunum Var

ShineDawn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Selam iyi forumlar içinden çıkamadığım bir sorunum var. Pc açtığımda mouse klavye mic ve sıvı soğutmaya güç gidiyor, fakat diğer hiç bir bileşene güç gitmiyor ekran kartı egsoz fanı öndeki fanlar vs ve pc çalıştıktan 5 veya 7 dk sonra otomatik olarak kapanıyor daha önce bir kaç defa olmuştu bu durum psu dan gelen ve ana karta bağlı olan kablo ile biraz oynayıp düzelmiştim fakat şuan ne yaparsam yapayım bileşenlere güç gelmiyor sorun ana karttamı yoksa psu kablosundamı nasıl emin olacağımı bilmiyorum çünkü hiç bilgim yok

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,147
Selam iyi forumlar içinden çıkamadığım bir sorunum var. Pc açtığımda mouse klavye mic ve sıvı soğutmaya güç gidiyor, fakat diğer hiç bir bileşene güç gitmiyor ekran kartı egsoz fanı öndeki fanlar vs ve pc çalıştıktan 5 veya 7 dk sonra otomatik olarak kapanıyor daha önce bir kaç defa olmuştu bu durum psu dan gelen ve ana karta bağlı olan kablo ile biraz oynayıp düzelmiştim fakat şuan ne yaparsam yapayım bileşenlere güç gelmiyor sorun ana karttamı yoksa psu kablosundamı nasıl emin olacağımı bilmiyorum çünkü hiç bilgim yok
Galiba psuda sorun var sistemini ve psu markani yazarmisin

KS

ShineDawn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Anakart b550 pro-vdh wifi
x2 16 ram
Merc rx6800xt xfs
Amd ryzen 7 5700x
X2 970 evo 1tb ssd
10tb hdd
power sup gamepowerin fakat kaç volt olduğunu hatırlayamıyorum iki yıldır sıkıntısız kullanıyordum son 2 haftadır böyle sıkıntı çıkırmaya başladı

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
87
Anakart b550 pro-vdh wifi
x2 16 ram
Merc rx6800xt xfs
Amd ryzen 7 5700x
X2 970 evo 1tb ssd
10tb hdd
power sup gamepowerin fakat kaç volt olduğunu hatırlayamıyorum iki yıldır sıkıntısız kullanıyordum son 2 haftadır böyle sıkıntı çıkırmaya başladı
Gamepower'ın güç kaynakları çok önerilmiyor hocam. Söylendiği gibi güç kaynağından kaynaklanıyor olabilir. Eğer garantisi devam ediyorsa hazır sistemse göndermenizi öneririm.

KS

ShineDawn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Anladım bu sabah pc yi tekrar açmayı denedim bu sefer sıvı soğutmanın radyatör kısmından yanık kokusu geliyor sıvı sogutma işlemciye bağlı işlemci yandıysa yukarıda belirttiğim sorunları yaparmı ?

KS

ShineDawn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Sorun psu dan kaynaklı çıktı ve anakartımıda kullanılamaz hale getirmiş. Gamepower almayın aldırmayın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri