Güç kaynağı rezilliği

Ahmtyldrm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Aldığım Pc alpha 4  sisteminde güç kaynağı sıkıntılıydı önceden gene konu açmıştım müşteri hizmetleriyle konuştum.Bana kontrol edip gönderdiklerini söylediler ama elime gelen güç kaynağı yine çalışmıyor Bu garantiden gelen üçüncü güç kaynağı artık ne yapacağımı bilemiyorum Güç kaynağı PowerBoost 500w ph hocası olarak size danışmak istiyorum cidden canımı sıkmaya başladı bu konu bilgisayar 4 hafta önce elime geldi ama daha 1 kere bile çalıştıramadım güç kaynağı olmadığından dolayı. Toplanmış sistemlerde para iadesi var mı bilmiyorum yoksa da hangi marka güç kaynağı isteyeyim Power boost yerine Cevabınızı bekliyorum.

Görkem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Elindeki güç kaynağını boşta denediysen çalışmaması normal. Sistem üzerinde denediysen ve çalışmadıysa anakartta da bir problem olabilir düşüncesindeyim. Psu 'nun 24 pinlik girişi üzerindeki yeşil kablo ve siyahlardan birine köprü atıp boşta deneyebilirsin. O şekilde sorun psuda mı yoksa başka bir bileşende mi daha net belli olur.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,188
Güç kaynağının üçünün de çalışmıyor olması bana aslında pek doğru gelmedi. Montaj esnasında bir hata yapıyor olabilme ihtimalin var mı acaba? Zira sıfır güç kaynaklarında hadi ilki ikinicisi sıkıntılı çıktı diyelim ama hepsinde aynı hata ilginç geldi biraz bana. Video çekip atma ihtimalin varsa eğer, daha kolay çözüm üretebiliriz.

KS

Ahmtyldrm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
OceanLaB' Alıntı:
Güç kaynağının üçünün de çalışmıyor olması bana aslında pek doğru gelmedi. Montaj esnasında bir hata yapıyor olabilme ihtimalin var mı acaba? Zira sıfır güç kaynaklarında hadi ilki ikinicisi sıkıntılı çıktı diyelim ama hepsinde aynı hata ilginç geldi biraz bana. Video çekip atma ihtimalin varsa eğer, daha kolay çözüm üretebiliriz.

Videoyu youtube üzerinden mi atayım burdan mı

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,188
Ahmtyldrm' Alıntı:
OceanLaB' Alıntı:

Videoyu youtube üzerinden mi atayım burdan mı

Hiç fark etmez buraya ekleyebiliyorsan o da olur. Link olarak paylaşabilirsen o da olur..

KS

Ahmtyldrm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
Kasa önünde ki POWER butununu anakart 'ta bağladığın o küçük pin lerden oluşan soketler var o pin leri çıkartıp metal bir parça ile anahtar bile olur el ile çalıştırmayı deneyebilir misin? Birde bir şey daha var onu kontrol eder misin? POWER için arkada 220V ve 120V anahtarı var mı varsa 220V olarak değiştir.

KS

Ahmtyldrm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Kasa önünde ki POWER butununu anakart 'ta bağladığın o küçük pin lerden oluşan soketler var o pin leri çıkartıp metal bir parça ile anahtar bile olur el ile çalıştırmayı deneyebilir misin? Birde bir şey daha var onu kontrol eder misin? POWER için arkada 220V ve 120V anahtarı var mı varsa 220V olarak değiştir.

Pini elle çalıştırıdım yine açılmadı bilgisayar. ikinci olarak anahtar yoktu

Başka bir markayla değiştirme yada iade yapamıyor muyuz ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
bir kaç defa gidip geldiği için iade veya başka marka ile değişim olabilir. Aldıpınız yer ile konuşup durumu detaylıca anlatabilirsiniz hatta mağaza servis vs. gibi gidebileceğimiz yeri varsa gidip oarada bu durumu gösterebikirsiniz denediklerinde anlayacaklardır sorunun berede olduğunu.

KS

Ahmtyldrm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
bir kaç defa gidip geldiği için iade veya başka marka ile değişim olabilir. Aldıpınız yer ile konuşup durumu detaylıca anlatabilirsiniz hatta mağaza servis vs. gibi gidebileceğimiz yeri varsa gidip oarada bu durumu gösterebikirsiniz denediklerinde anlayacaklardır sorunun berede olduğunu.

Yakınımda bayi yok peki iade işlemini nasıl belirticeğim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri