Güç seçeneklerinde en düşük işlemci frekansı yok

gandalf

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar Güç seçeneklerinde en düşük işlemci frekansı yok nasıl ekleyebilirim yardımcı olabilecek varmıdır ?
@ugur.gozaydin

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler konumundan Windows özelliklerini aç veya kapat seçeneğine tıklayın ve açılan pencerede onaylıysa Hyper-V ayarının onayını kaldırın.

Ayrıca güncel bir Windows kullanmıyorsanız tavsiyem güncel bir Windows a geçin.

KS

gandalf

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler konumundan Windows özelliklerini aç veya kapat seçeneğine tıklayın ve açılan pencerede onaylıysa Hyper-V ayarının onayını kaldırın.

Ayrıca güncel bir Windows kullanmıyorsanız tavsiyem güncel bir Windows a geçin.

hocam kapalı benim o ayar benim demek istediğim güç yönetimi kısmına en düşük işlemci frekansı eklemek eklemeyedim nasıl ekleyebilirim ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Windows 'un o seçenekleri zaten kendisi ile gelir siz bir şey yapmazsınız onları eklemek veya kaldırmak için.

Aşağıdakini deneyin belki o seçenekte vardır bu frekans ayarları.

• Başlata CMD yazın ve Komut İstemini yönetici olarak çalıştırın. Açılan pencereye powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00–03f14749eb61 bu kodu girin ve ENTER tuşuna basın. Daha sonra Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri bu konumdan Nihai performans modu ayarını seçin bakın o güç yönetiminde bu seçenekler var mı.
Eğer buda işe yaramaz ise güncel bir Windows kurmanızı tavsiye ediyorum. Zaten güncel bir Windows kullanıyorsanız sisteminizi sıfırlayın derim.

KS

gandalf

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Windows 'un o seçenekleri zaten kendisi ile gelir siz bir şey yapmazsınız onları eklemek veya kaldırmak için.

Aşağıdakini deneyin belki o seçenekte vardır bu frekans ayarları.

• Başlata CMD yazın ve Komut İstemini yönetici olarak çalıştırın. Açılan pencereye powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00–03f14749eb61 bu kodu girin ve ENTER tuşuna basın. Daha sonra Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri bu konumdan Nihai performans modu ayarını seçin bakın o güç yönetiminde bu seçenekler var mı.
Eğer buda işe yaramaz ise güncel bir Windows kurmanızı tavsiye ediyorum. Zaten güncel bir Windows kullanıyorsanız sisteminizi sıfırlayın derim.
hocam zaten nihai perfonmansta ve windows 10 2004 kullanıyorum demek istediğim şu bakın bu sitede en yüksek işlemci frekansı eklenmiş  bende bunun en düşük işlemci frekansını eklemek istiyorum varmıdır bir yolu ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Ben verdiğiniz bağlantıdaki seçeneği ilk defa görüyorum ki bence uğraşmaya değer bir şey değil. Zaten Windows ve anakart işlemci frekansınızı kendisi varsayılan olarak en yüksek ve en alçak değerlerde kendisi kontrol ediyor. Hiç uğraşmayın derim.

KS

gandalf

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Ben verdiğiniz bağlantıdaki seçeneği ilk defa görüyorum ki bence uğraşmaya değer bir şey değil. Zaten Windows ve anakart işlemci frekansınızı kendisi varsayılan olarak en yüksek ve en alçak değerlerde kendisi kontrol ediyor. Hiç uğraşmayın derim.
Hocam benim işlemci turbo boost ile 4.1 ghz çıkıyor amacım bu en düşük işlemci frekansını ekleyip oraya 4100 mhz yazarak işlemcinin sürekli 4.1 çalışmasını sağlamak overclock bulaşmadan

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
İyide buna gerek yok ki. Zaten işlemciniz yüke göre o frekansa tek çekirdekte çıkıyor. Siz bu dediğinizi yapsanız bile yine aynı şey olacak.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri