Güncellemeden Sonra Fps Drop Ve Performans Kaybı

BeratLO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar arkadaşlar dün akşam Gigabyte app center de BİOS güncellemesi gelmişti yaptım ve Nvidia ekran kartı güncellemesini yaptım sistem PUBG de 240 fps sabit tutuyordum en baba 200 e kadar düşüyordu o da kıyamet gibi yerlerde Yasnaya Polyanada filan mesela o kadar düşerken şimdi ise 140 fps e kadar düşüyor ve sağa sola dönüşlerimde de çok fena fps drobu yiyorum bazen 120 fpse kadar bile düşüyor ve bu arada işlemci kullanımım 30 a kadar düşmüş ve sıcaklık değerleri de düşük normalde PUBG de 70-75 derecelerde gezerdi lütfen yardım edin ya 0 zevk ile oynuyorum acı çekişiyor PC

Sistemim RTX 3060Ti
36 GB 3600mhz ram
Gigabyte B550m DS3H
Ryzen 7 5800x3D
Arctic 240mm sıvı soğutma
Asus 280 HZ monitör

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,094
Merhabalar arkadaşlar dün akşam Gigabyte app center de BİOS güncellemesi gelmişti yaptım ve Nvidia ekran kartı güncellemesini yaptım sistem PUBG de 240 fps sabit tutuyordum en baba 200 e kadar düşüyordu o da kıyamet gibi yerlerde Yasnaya Polyanada filan mesela o kadar düşerken şimdi ise 140 fps e kadar düşüyor ve sağa sola dönüşlerimde de çok fena fps drobu yiyorum bazen 120 fpse kadar bile düşüyor ve bu arada işlemci kullanımım 30 a kadar düşmüş ve sıcaklık değerleri de düşük normalde PUBG de 70-75 derecelerde gezerdi lütfen yardım edin ya 0 zevk ile oynuyorum acı çekişiyor PC

Sistemim RTX 3060Ti
36 GB 3600mhz ram
Gigabyte B550m DS3H
Ryzen 7 5800x3D
Arctic 240mm sıvı soğutma
Asus 280 HZ monitör
Bios surumu betadamiydi?

KS

BeratLO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bios surumu betadamiydi?
Reis bilmiyom ki hiç anlamıyorum beta filan Gigabyte App Center da bi bios güncellemesi vardı onu yaptım pc reset attı kendi kendine 2-3 kere kendi kendine açılırkende kapanıp açıldı sonra gittim gigabyte sayfasında son güncellemeyi indirdim app center de onu flashsız şekilde güncelledim ama hala sorun var yani dün o güncellemeleri yapmamış olsaydım eğer hiç fps düşmeyecekti bende bu kadar bide windows güncellemesi de yapamıyorum hata veriyor

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,094
Reis bilmiyom ki hiç anlamıyorum beta filan Gigabyte App Center da bi bios güncellemesi vardı onu yaptım pc reset attı kendi kendine 2-3 kere kendi kendine açılırkende kapanıp açıldı sonra gittim gigabyte sayfasında son güncellemeyi indirdim app center de onu flashsız şekilde güncelledim ama hala sorun var yani dün o güncellemeleri yapmamış olsaydım eğer hiç fps düşmeyecekti bende bu kadar bide windows güncellemesi de yapamıyorum hata veriyor
Eski driver i kur + olark ddu ile ekran karti driver sil geri yukle

KS

BeratLO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Eski driver i kur + olark ddu ile ekran karti driver sil geri yukle
Reisim bide şöyle bir şeyde sunayım sana benim biosda 3400mhz görünüypr işlemci 1.004V ve bu ekran kartı driverinş geforceden mi yani o uygulamasından mı kurayım sildikten sonra birde biosu flash ile mi yapayım ya da app center ile olur mu ? Flash evde kayıp bulamadım diye ordan yaptım zaten

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,094
Reisim bide şöyle bir şeyde sunayım sana benim biosda 3400mhz görünüypr işlemci 1.004V ve bu ekran kartı driverinş geforceden mi yani o uygulamasından mı kurayım sildikten sonra birde biosu flash ile mi yapayım ya da app center ile olur mu ? Flash evde kayıp bulamadım diye ordan yaptım zaten
App center yap sorun olmaz

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,094
Reisim ben zaten sayfadaki en son atılan bios güncellemesini yaptım sonrasında ama yinede değişmedi durum sence ekran kartını silip yeniden yüklersem düzelir mi?
Olabilir yada islemcideki boost ozelligi acik mi biosta

KS

BeratLO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
BIOS'a girip eğer AMD ise "Enable Turbo Core" aktif et.
Reis ben hiç böyle bir şey görmedim biosda vallahi buraya sana biosu atacam ordan bana yardımcı olursan çok iyi olur valla birde son bios güncellemesini kurmuştum app centerde tekrar kurmama gerek var mı ya da sadece ekran kartı driveri kaldırıp yeniden mi kurayım?

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,094
Reis ben hiç böyle bir şey görmedim biosda vallahi buraya sana biosu atacam ordan bana yardımcı olursan çok iyi olur valla birde son bios güncellemesini kurmuştum app centerde tekrar kurmama gerek var mı ya da sadece ekran kartı driveri kaldırıp yeniden mi kurayım?
Ekran karti driver sil kur

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
pbo modu kapanmıştır işlemcinin sabit ghzde takılıyor ondan derece 30 ve fps düşüp kasıyor. pbo açarsan max hızına erişebilir işlemci

KS

BeratLO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
pbo modu kapanmıştır işlemcinin sabit ghzde takılıyor ondan derece 30 ve fps düşüp kasıyor. pbo açarsan max hızına erişebilir işlemci
Hocam pbo modu nasıl açıcam ? Hiç anlamıyorum biosta öyle bir şey görünmüyor

Az önce bios güncelleme yaptım 2 tane m2 ssd takılı ve diğer kullanmadığımla başlattı beni

KS

BeratLO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Onu bilmiyorum malesef
Hocam benim anakart 1.4 rev di yeni bios kurdum az önce ama hala iyileşmedi acaba başka bir problemden kaynaklanıyor olabilir mi ? Dün akşam kasanın camını çıkartıp iyice bir temizledim fön makinası ile ama soğuk derecedeydi hiç sıcak olmadan yaptım sıvı soğutmanın fanlarını filan temizledim ısınma problemi yok ama işlemci 70-85 w arası güç tüketiyor fakat yinede oyunda fps drop yiyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri