Soru Gürültü

okanista

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
4070 intel i 5 13.nesil işlemcim. anakartımda yine ekran kartı gibi iyi seviyede.lakin oyun oynarken özellikle fortnite gta rddr2 min ayarlarda yapıyorum yormamak için ama sanki süpürge çalışır gibi fanlar dönmeye başlıyor. stok soğutucu var sadece.Oyunu alt taba atınca o ses gidiyor ama oyunu açınca tekrar geliyor.mayıs ayında aldım sistemi temmuza kadar bir ses sorunu yaşamadım sonra başladı .sorun neyden olabilir yardımcı olursanız süper olur.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
249
i5 13. nesil. Tam olarak hangisi?
Stok fan yanlış hatırlamıyorsam 92mm likti. Düşük çap işlemci ısınmasına göre PWN özellikli fan devrini arttırma, sonuçta gürültü.

Kasa da tam olarak marka ve modeli nedir?
Ekstra fan takılı mı? Kasa fanlarını da kontrol edin. Kulağınızı yaklaştırıp. Bu gürültülü zamanlarda. Onlardan da gelen gürültü seviyesi vb.

KS

okanista

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
i5 13. nesil. Tam olarak hangisi?
Stok fan yanlış hatırlamıyorsam 92mm likti. Düşük çap işlemci ısınmasına göre PWN özellikli fan devrini arttırma, sonuçta gürültü.

Kasa da tam olarak marka ve modeli nedir?
Ekstra fan takılı mı? Kasa fanlarını da kontrol edin. Kulağınızı yaklaştırıp. Bu gürültülü zamanlarda. Onlardan da gelen gürültü seviyesi vb.
13400f
3 ön 1 arka. fan
xpg kasam kasa fanlarından ses geliyor ama stok fanın sesi kadar drğil.

ne önerebilirsiniz ne yapmalıyım

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
249
i5 13400F işlemci ile gelen stok soğutucudan er-geç kurtulmak zorunda kalacaksınız.
Eğer işlemci olarak;13400F ile devam edeceğim, daha üst seviye modellere (TDP değeri daha yüksek) geçmeyi düşünmüyorum diyorsanız:

120mm fanlı bir model hava sğutucu düşünebilirsiniz.

Thermalright Burst Assassin 120 şu tür modellerden. Bu da düşünülebilir.
Bunlarda soğtucu bloğun toplam yüksekliğine dikkat etmeniz gerekecek. Kasaya sığması açısından. Bunda gösterildiği gibi: 154 mm. Soğutucu için socket 1700 desteği de şart.

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri