Hafif kolonya ile nemli havlu peçeteyle telefonu silmek zarar verir mi?

birga.ripadam

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İyi günler, son zamanlarda çok konu açtığımın farkındayım telefonu yeni aldığımdan biraz tedirginim o yüzden bu soruyu soruyorum. Telefonun ekranı kirleniyor bende ara ara havlu peçeteye 1-2 fıs kolonya sıkıp telefonu siliyorum. Genellikle ahizeye gelmeden nazikçe siliyorum fakat ara ara aceleden dalıp tüm ekran(ahize dahil) siliyorum. Ekranda ekran koruyucu var fakat içim yine de rahat değil. Bu yaptığım işlem telefona zarar verir mi? Telefon iPhone 13 Pro Max.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Ben peçeteyi ıslatıp siliyorum ve telefonun tuşları basmıyor , bazende kendi kendine basıyor. Ama genelde tişörtüme kuru peçeteye ve ya kumaşa sürüyorum ve temizleniyor . Kolanya su vs değdirmek sıkıntı ama sizin telefonunuz su geçirmez diye biliyorum.

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Sorun olmaz diye düşünüyorum zarar görebilecek yerleri kapatıp silmek dediğiniz gibi daha sağlıklı olur. Ekran koruyucular bir süre sonra baya sorun oluyor durmadan kirleniyor bezden kumaştan v.s değişiyor türleri bazıları ekranı çizebiliyor mikrofiber bezler falan var onlardan alabilirsiniz çizilme durumunu bilhassa ortadan kaldırır diye umuyorum.

Komik bir anı olarak görev telefonu gibi kullandığım J7 yedek telefonumu ben zarar göreceğini düşündüğüm yerlerini kapatıyorum ardından baya baya suyla çok hafif yıkıyordum ekran koruyucu aşırı derecede kötüleşmişti her şeyle denedim sildim yine kötü oluyordu su paklıyordu en fazla. Sonra güzelce kuruluyordum sorun yapmıyordu zaten yaparsa şaşırırım işe giderken az yağmur sularına düşüp ıslanmadı hala çalışıyor başımın tatlı belası atmaya kıyamam yeni yedek cihaz alsam bile. :)

Son düzenleme:
KS

birga.ripadam

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Sorun olmaz diye düşünüyorum zarar görebilecek yerleri kapatıp silmek dediğiniz gibi daha sağlıklı olur. Ekran koruyucular bir süre sonra baya sorun oluyor durmadan kirleniyor bezden kumaştan v.s değişiyor türleri bazıları ekranı çizebiliyor mikrofiber bezler falan var onlardan alabilirsiniz çizilme durumunu bilhassa ortadan kaldırır diye umuyorum.

Komik bir anı olarak görev telefonu gibi kullandığım J7 yedek telefonumu ben zarar göreceğini düşündüğüm yerlerini kapatıyorum ardından baya baya suyla çok hafif yıkıyordum ekran koruyucu aşırı derecede kötüleşmişti her şeyle denedim sildim yine kötü oluyordu su paklıyordu en fazla. Sonra güzelce kuruluyordum sorun yapmıyordu zaten yaparsa şaşırırım işe giderken az yağmur sularına düşüp ıslanmadı hala çalışıyor başımın tatlı belası atmaya kıyamam yeni yedek cihaz alsam bile. :)
Hocam siz yağmur suyu demişken şuan otobüs yolculuğundayım az önce mola verildi otobüsten inerken otobüsü yıkıyorlarmış telefon da elimdeydi havadaki sıçrayan sular 3-4 saniye ekranı yıkadı resmen. Şimdi de kafayı buna taktım. Acaba ahize, şarj girişi ya da hoparlöre birşey oldu mu diye. Telefon o kadar pahalı ki en ufak şeyde insan kafayı takıyor birşey oldu mu acaba diye.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Hocam siz yağmur suyu demişken şuan otobüs yolculuğundayım az önce mola verildi otobüsten inerken otobüsü yıkıyorlarmış telefon da elimdeydi havadaki sıçrayan sular 3-4 saniye ekranı yıkadı resmen. Şimdi de kafayı buna taktım. Acaba ahize, şarj girişi ya da hoparlöre birşey oldu mu diye. Telefon o kadar pahalı ki en ufak şeyde insan kafayı takıyor birşey oldu mu acaba diye.
Hocam eğer içine girmediyse sorun olmaz bende bardak su dökülmüştü su boşaltması yaptım kuruttum şuanda bir sorun yok.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri