Soru Hangi Ikili Daha Fazla Fps Verir ?

terRo_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar son günlerde bir derdim var. Bu iki sistem arasında çok fazla kalıyorum.

1. ASUS GeForce TUF RTX 3060 V2 OC 12GB GDDR6 --- Intel Core i5-13400F 4.6GHz 20MB

2. MSI GeForce RTX 3060 Ti Ventus 2X 8GD6X OC 8GB GDDR6X 256 Bit --- AMD RYZEN 7 5700X 3.4GHz 32MB Önbellek 8 Çekirdek

Sizce hangi ikiliyi almam lazım ?

YunusBaltacı

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
67
Arkadaşlar son günlerde bir derdim var. Bu iki sistem arasında çok fazla kalıyorum.

1. ASUS GeForce TUF RTX 3060 V2 OC 12GB GDDR6 --- Intel Core i5-13400F 4.6GHz 20MB

2. MSI GeForce RTX 3060 Ti Ventus 2X 8GD6X OC 8GB GDDR6X 256 Bit --- AMD RYZEN 7 5700X 3.4GHz 32MB Önbellek 8 Çekirdek

Sizce hangi ikiliyi almam lazım ?
Bunlar hazır sistemler mi hocam ?

okankygsz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
E-spor tarzı oyunlar oynuyorsanız işlemci bi tık ön planda olmalı ve işlemcinin önbelleği ne kadar çok olursa fpsinize de yarar bence amd işlemcili olana bakabilirsiniz

KS

terRo_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
E-spor tarzı oyunlar oynuyorsanız işlemci bi tık ön planda olmalı ve işlemcinin önbelleği ne kadar çok olursa fpsinize de yarar bence amd işlemcili olana bakabilirsiniz
İntel işlemcilere nedense bende ısınamıyorum. Fikriniz için teşekkür ederim hocam eyvallah.

YunusBaltacı

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
67
Bu sistem de değerlendirilebilir sanki hocam işlemci olarak zayıf kalsa da ekran kartı 2 sinden de iyi:

Peki AMD ekran kartlı sistemler olur mu hocam yoksa Nvidia şart mı? Ona göre aralığı genişleteyim.

KS

terRo_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu sistem de değerlendirilebilir sanki hocam işlemci olarak zayıf kalsa da ekran kartı 2 sinden de iyi:

Peki AMD ekran kartlı sistemler olur mu hocam yoksa Nvidia şart mı? Ona göre aralığı genişleteyim.
Bu attığınız sistem işlemci soğutucu ve harddisk ile hayli hayli pahalılaşıyor hocam.
AMD ekran kartı tercih etmiyorum hocam nvidia genellikle tercihim.

YunusBaltacı

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
67
Bu attığınız sistem işlemci soğutucu ve harddisk ile hayli hayli pahalılaşıyor hocam.
Eğer işlemci öncelikliyse hocam bana İntel olan sistem daha alınabilir geldi hem yeni nesil hem de testlere göre daha yüksek sonuçlar alıyor.

KS

terRo_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Eğer işlemci öncelikliyse hocam bana İntel olan sistem daha alınabilir geldi hem yeni nesil hem de testlere göre daha yüksek sonuçlar alıyor.
Hocam vallaha sistemlerin işlemcisi ve ekran kartı belli bana 4:3 1280x1024 ayarlarda 360 fps geçsin yeter

Kemo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
127
FPS oyunları oynuyorsunuz anladığım kadarı ile işlemcisi güçlü olanı tercih etmenizi öneririm

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri