Hangi Sıvı Soğutma Anakartıma Uyumlu ?

feyzzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
IMG_20240423_154222.jpg
anakartım bu asus prime b550m-k ve iki tane sıvı soğutma arasında kaldım hangisi uyumlu acaba o küçük soket girişleri dahil hangisi eksiksiz çalışır.
Msi Mag Coreliquid 240R V2
Cooler master masterliquid ml240l v2
msi-mag-coreliquid-240r-v2-sivi-islemci-sogutucusu.jpg
cooler-master-masterliquid-ml240l-v2-mlw-d24m-a18pc-r2-sivi-sogutucu.jpg

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
894
Ekli dosyayı görüntüle 33855anakartım bu asus prime b550m-k ve iki tane sıvı soğutma arasında kaldım hangisi uyumlu acaba o küçük soket girişleri dahil hangisi eksiksiz çalışır.
Msi Mag Coreliquid 240R V2
Cooler master masterliquid ml240l v2
Ekli dosyayı görüntüle 33857Ekli dosyayı görüntüle 33856
Sıvı soğutma almanızın sebebi görüntü için midir ? Görsel yerine link atabilir misiniz ? İkiside uyumludur diye düşünüyorum.

KS

feyzzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
894
Msi magHem öyle hemde işlemcim ryzen5 5600x ısınıyor biraz ondan dolayı hocam

Eğer görüntü değilse olay şuna bakın
Phantom spirit çoğu 240mm sıvı soğutucudan daha iyi veya yakın performans veriyor. Hem fiyat olarak neredeyse yarısı çok daha mantıklı. Kasanız nedir ?

KS

feyzzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Eğer görüntü değilse olay şuna bakın
Phantom spirit çoğu 240mm sıvı soğutucudan daha iyi veya yakın performans veriyor. Hem fiyat olarak neredeyse yarısı çok daha mantıklı. Kasanız nedir ?
Kasa bu hocam power boost vk-p3301b valla hocam hem babamda hem bende sıvı soğutma istiyoruz hem duruş hem performans açısından tabi bunlarıda inceleyeceğim.
IMG_20240423_155552.jpg

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
894
Kasa bu hocam power boost vk-p3301b valla hocam hem babamda hem bende sıvı soğutma istiyoruz hem duruş hem performans açısından tabi bunlarıda inceleyeceğim.Ekli dosyayı görüntüle 33859
Performans, uzun ömürlük, sessizlik ve fiyat açısından kule tipi çok daha mantıklı kalıyor. Sıvı soğutucuya o parayı vermek yerine güç kaynağı değiştirilebilir. Bu kasadaki güç kaynağını mı kullanıyorsunuz ? Pek iyi diyemeyiz.

KS

feyzzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Performans, uzun ömürlük, sessizlik ve fiyat açısından kule tipi çok daha mantıklı kalıyor. Sıvı soğutucuya o parayı vermek yerine güç kaynağı değiştirilebilir. Bu kasadaki güç kaynağını mı kullanıyorsunuz ? Pek iyi diyemeyiz.
Yok hocam onu değiştim 650W 80+ aerocolor takılı, yani hocam gerek yokmu diyorsunuz hava soğutma gerçekten yeterli olur mu işlemci biraz ısınıyor alıp pişmanda olmak istemiyorum eğer gerçekten kule tipi işini görür diyorsanız bakacağım, birde bu sıvı soğutucular dedikleriniz gibi uzun ömürlü olur mu ?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
894
Yok hocam onu değiştim 650W 80+ aerocolor takılı, yani hocam gerek yokmu diyorsunuz hava soğutma gerçekten yeterli olur mu işlemci biraz ısınıyor alıp pişmanda olmak istemiyorum eğer gerçekten kule tipi işini görür diyorsanız bakacağım, birde bu sıvı soğutucular dedikleriniz gibi uzun ömürlü olur mu ?
5600x işlemcin var 500tl ye ucuz yollu kule tipi alsan bile işini görür, bu attığım ömürlük diyebiliriz. Sıvı soğutmalar genelde aldıktan ortalama 5 sene sonra sorunlar çıkarabiliyor. O yüzden kule tipi çok daha mantıklı.

KS

feyzzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
5600x işlemcin var 500tl ye ucuz yollu kule tipi alsan bile işini görür, bu attığım ömürlük diyebiliriz. Sıvı soğutmalar genelde aldıktan ortalama 5 sene sonra sorunlar çıkarabiliyor. O yüzden kule tipi çok daha mantıklı.
Tamamdır hocam kararımı değiştirdim kule tipi alacağım böyle sağlam kule tipi öneriniz varmı bunlardan başka yoksa bunun argb olanını alayımmı ?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
894
Tamamdır hocam kararımı değiştirdim kule tipi alacağım böyle sağlam kule tipi öneriniz varmı bunlardan başka yoksa bunun argb olanını alayımmı ?
Alabileceğin en sağlamlardan biri phantom spirit. Fiyat olarak da en doğrusu odur. Yalnız kasanın 154mm kule tipi desteği var ve phantom spirit 154mm. Çok ucu ucuna sığar yüksek ihtimalle.

KS

feyzzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Alabileceğin en sağlamlardan biri phantom spirit. Fiyat olarak da en doğrusu odur. Yalnız kasanın 154mm kule tipi desteği var ve phantom spirit 154mm. Çok ucu ucuna sığar yüksek ihtimalle.
Hocam o sığmama riskini almayayım en iyisi bu attığınızın rgb olanını alayım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri