Soru Hangi Windows'u Kurmalıyım

Karakan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhabalar

HP Victus 7P6B3EA 16-R0007NT Intel Core i7-13700H 16GB DDR5 1TB SSD RTX4070 8GB 16.1 inç 144 Hz Full HD Freedos Gaming Laptop aldım 2k asus tuf gaming 165 hz 1ms monitör var​

Windows 10 mu kurmalıyım 11 mi ayrıca hangi sürümü​

steam ve epic games üzerinden fps oyunları oynuyorum ayrıca popüler olan oyunların hemen hepsi var​

ADIM NE Kİ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Windows 11 ve 10 hakkında biraz araştırma yapın. Hangisinin kullanımı rahat geldiyse onu kullanın. İnsanlar abartıyorlar şu kadar fark var bu kadar fark var diye ama yok. Bu yüzden tamamen sizin rahatınıza bağlı. Ben Windows 11'i tercih ettim ve onu kullanıyorum.

KS

Karakan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Windows 11 ve 10 hakkında biraz araştırma yapın. Hangisinin kullanımı rahat geldiyse onu kullanın. İnsanlar abartıyorlar şu kadar fark var bu kadar fark var diye ama yok. Bu yüzden tamamen sizin rahatınıza bağlı. Ben Windows 11'i tercih ettim ve onu kullanıyorum.
hocam hali hazırda zaten legion 5 var içinde win10 home kuruluydu aldığımda 2 yıldırda kullanıyorum win11 yükseltmesi geldi ama yükseltme yapmamıştım genellikle oyun oynuyorum 1660ti idi ekran kartım bazı oyunlar 2k monitör olduğu için sıkıntı yaşamaya başladım mesela Mortal Kombat 1 oyun başlıcak ekran kararıyor bekliyorum dedim artık rtx serisine geçmenin vakti geldi steam da oyuncuların genellikle win10 tercih ettiği haberlerini görmüşsünüzdür öte yandan hp nin sitesine girdiğim zamanda driverlera baktığımda işletim sistemini seçe tıkladığımda win10 yok direk 11 çıkıyor 64 bit ve Windows 11 sürüm 22H2 (64 bit) çıkıyor sitesinde win10 driveri yok steam da millet win10 kullananlar yüksek diyor kafam karıştı açıkcası :(

AgahBey

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
85
Agah Bey peki hangi sürümü kurmalıyım home mu pro mu ona göre de oem lisans alacağım bilinen firmalardan
Ev için fark etmez. Ben genelde Pro versiyonunu kurarım. Dil değiştirdiğim vs için.

Lisansı internet üzerinden 40-50 liraya alacağınıza Cmd ekranından ücretsiz etkinleştirmenizi tavsiye ederim.

KS

Karakan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ev için fark etmez. Ben genelde Pro versiyonunu kurarım. Dil değiştirdiğim vs için.

Lisansı internet üzerinden 40-50 liraya alacağınıza Cmd ekranından ücretsiz etkinleştirmenizi tavsiye ederim

demek win11 içinde 10 daki gibi cmd komutu slmgr /ipk key ile etkinleştirme yapılıyor bilmiyordum

AgahBey

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
85

demek win11 içinde 10 daki gibi cmd komutu slmgr /ipk key ile etkinleştirme yapılıyor bilmiyordum

Yeni sistemi yakın tarihte kurup deneyeceğim. Forumlarda görmeye başladım. Dediğiniz gibi Windows 10' da yapıyorduk. 11' de yapmaya başlanmış belki de biz yeni görüyoruz. YouTube üzerinden de videoları var.

RaYles

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
107
Merhabalar

HP Victus 7P6B3EA 16-R0007NT Intel Core i7-13700H 16GB DDR5 1TB SSD RTX4070 8GB 16.1 inç 144 Hz Full HD Freedos Gaming Laptop aldım 2k asus tuf gaming 165 hz 1ms monitör var​

Windows 10 mu kurmalıyım 11 mi ayrıca hangi sürümü​

steam ve epic games üzerinden fps oyunları oynuyorum ayrıca popüler olan oyunların hemen hepsi var​

yeni nesil olsun dersen win 11 dostum bende win 11 kullanıyorum aktif olarak

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri