35.000-45.000 TL Hangisi Daha Mantıklı?

woodpecker

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
-
Ekran Kartı
-
Öncelikle herkese selamlar. Bir süredir laptop alma düşüncesiyle araştırma yapıyorum ve artık cidden usanmış hissediyorum. Birçok modelden eleye eleye birkaç modele kadar düşebildim. Aşağıdaki modellerden hangisi daha uzun ömürlü ve daha mantıklı bir seçim olur yardımcı olursanız sevinirim.

1- (burada 3080 ön planda ama işlemci konusunda endişeliyim.)

2- (msi marka açısından benim için bu laptopu bir adım önde tutuyor fakat burada da aynı şekilde işlemci yönünden aklımda soru işaretleri var.)

3- (şimdilik en mantıklı seçim bu gibi geliyor ama sizlerin de fikrini alabilirsem karar vermem daha kolay olacaktır.)

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Öncelikle herkese selamlar. Bir süredir laptop alma düşüncesiyle araştırma yapıyorum ve artık cidden usanmış hissediyorum. Birçok modelden eleye eleye birkaç modele kadar düşebildim. Aşağıdaki modellerden hangisi daha uzun ömürlü ve daha mantıklı bir seçim olur yardımcı olursanız sevinirim.

1- (burada 3080 ön planda ama işlemci konusunda endişeliyim.)

2- (msi marka açısından benim için bu laptopu bir adım önde tutuyor fakat burada da aynı şekilde işlemci yönünden aklımda soru işaretleri var.)

3- (şimdilik en mantıklı seçim bu gibi geliyor ama sizlerin de fikrini alabilirsem karar vermem daha kolay olacaktır.)
Şuan link atamıyorum ama bütçe 49k ya çıkarsa acer nitro vardı 4070 2K panel.

KS

woodpecker

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şuan için bütçem o kadar çıkmıyor ne yazık ki. Yine de teşekkür ederim

KS

woodpecker

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Gigabyte G5 KF5-H3EE354KD Intel i7-13620H 16GB 1TB SSD RTX4060 15,6" 144Hz FHD FreeDos Taşınabilir Bilgisayar
bir de böyle bişey buldum. Gigabyte laptoplar ne kadar kullanışlı bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

KS

woodpecker

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Victus serisi için pek iyi değil diyorlar yoksa bir ara almayı düşünmüştüm ama sonrasında vazgeçtim. Şuan msi ve acer arasında kaldım. Msi dediğim gibi işlemcisi bir nesil geride ama malzeme kalitesi olarak da iyi diye biliyorum. Diğer yandan acer’i hiç bilmiyorum ama ona da genel olarak iyi diyorlar. Bu ikisi arasında bir tercih yapacağım gibi. Teşekkür ederim yorumun için

KS

woodpecker

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekran olarak acer bir tık daha iyi duruyor sanki yine de teşekkür ederim bunu da listeme aldım

KS

woodpecker

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kendimi zorlayarak 45 diyebilirim ama fazlası şuan için mümkün değil. Ram veya ssd tarafında sonradan yükseltme yaparım düşüncesiyle hareket ediyorum. Şimdilik ekran kartı ve işlemci ortalamanın belki bir tık üzerinde olsun diye bakınıyorum

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Kendimi zorlayarak 45 diyebilirim ama fazlası şuan için mümkün değil. Ram veya ssd tarafında sonradan yükseltme yaparım düşüncesiyle hareket ediyorum. Şimdilik ekran kartı ve işlemci ortalamanın belki bir tık üzerinde olsun diye bakınıyorum
O zaman bütçe çıkarsa bu
Bütçe çıkmazsa
Bunu alın. He bütçe 49k lara çıkarsa kesinlikle bu
Victus 16 ların panel dışında hiç bir eksi yönleri yok. Sadece panelleri kötü. Bu nitro 16 panel olarak daha öne geçiyor o yüzden bütçe çıkarsa alınabilir.

KS

woodpecker

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dediğiniz gibi victusların panelinden dolayı yanaşmamıştım ama duruma göre o tarafa yönelebilirim de

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Dediğiniz gibi victusların panelinden dolayı yanaşmamıştım ama duruma göre o tarafa yönelebilirim de
Yani soğutma performansı çoğu laptopa göre çok daha iyi ve bütçen 4070 için sınırda kalıyor. Bu victus vatanda satılıyor taksit falan yapacaksan daha iyi olur hem senin için. 4060 falan alacaksan 40k üstü para verme çünkü neredeyse 4070 alıyorsun o paraya.

KS

woodpecker

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
şuan monster’ın 1050’li laptopu var. Hangisini alırsam alayım zaten benim için büyük yenilik olacak. Verdiğimiz paralar az miktar değil o yüzden aldığımda beni uzun süre götürsün yormasın istiyorum. Ekran işi çok sıkıntı olmaz derseniz victusa yönelmek dediğiniz gibi daha iyi olacak gibi. Yorumunuz için teşekkür ederğm

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
şuan monster’ın 1050’li laptopu var. Hangisini alırsam alayım zaten benim için büyük yenilik olacak. Verdiğimiz paralar az miktar değil o yüzden aldığımda beni uzun süre götürsün yormasın istiyorum. Ekran işi çok sıkıntı olmaz derseniz victusa yönelmek dediğiniz gibi daha iyi olacak gibi. Yorumunuz için teşekkür ederğm
Kişiye bağlı, ben çok güzel bir görüntü istiyorum dersen üzebilir. İlerde harici monitör alıp falan kullanırım tarzı bir fikrin varsa o iş de çözülür.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri