Haqqus 3in1 Rezaleti ve Mağduriyetim (GencerGaming)

selmansedat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Öncelikle merhaba, daha önce hiç foruma konu açmadım yanlışım olursa affola.

Haqqus 3in1 kampanyasından bir pc aldım ekstra bir ücret ödeyerek rx6600'e yükselttim fakat bilgisayar yandı. PUF oldu desem yeridir.

Ben çok fazla bilgisayar parçalarından anlamam, ürünün içinde performax adlı bir psu varmış, ürünü biraz internette araştırınca bazı kişilerin ürün ile c4 diye dalga geçtiklerini gördüm gerçekten de haklılar fişi çekmesem belki de evim yanacaktı. Size şimdi en başından anlatmaya başlayayım.

Ürün kargodan alır almaz ilk dikkatimi çeken şey fatura gelmemesi oldu, abi böyle bir kasa satıyorsun benim parçalarım bozulunca kime gideceğim ben?

İkinci fiyasko ürünü açıp fişe takinca başladı, basıyorum power tuşuna tık yok, arkadaşlarıma sordum sitatik enerji vardır fişten çekip biraz bekle dediler, ama yok abi saatler oldu ürün tepki vermiyor, psu kablosunu bastırınca çalıştığını fark ettim ilk çalıştırmadan sonra bir daha bastırmama gerek kalmadı.

Neyse abi açtım orijinal iso dosyaları ile Windows kurdum habire mavi ekran mavi ekran kafayı yedim yarım saat içerisinde. Zor bela Windows kurmayı başardık yarım saatlik kullanımın ardından çok şiddetli bir ses duydum odam duman içinde kaldı hemen çektim fişi.

Diyeceğim o ki bir kampanya yapıp SIFIR ürün satıyorsunuz ne bir fatura ne bir test var. Odamın duvarları simsiyah oldu gerçekten çok üzüldüm böyle bir durum yaşadığıma zaten genç yasimizda zar zor bilgisayar paramızı çıkarıyoruz onda da elimizde patladı, sizce ne yapmalıyım? Saat geç olduğu için satıcı firma ile görüşemedim dava yoluna gitmeli miyim? Fatura göndermemiş olmaları bana sorun çıkartır mı?

(Çekilen fotoğraf anlatılan yanma durumu gerçeklesmeden önce çekildi, arka düzeni kontrol etmek istemiştim ama kablolar sıkıştırılıp kapak üstüne kapatılmış)

Ekli dosyalar

• IMG_20221007_180541.jpg
    IMG_20221007_180541.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 90

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Merhaba geçmiş olsun. Ticari kargoları irsaliye olmadan gönderemezler. (göndermemeleri gerekir)

Fatura basılı değil, e fatura olarak da gelmiş olabilir belki kontrol edebilir misiniz?

Diğer bileşenler de zarar gördü mü yoksa sadece psu ile mi sonuçlandı?

Bu durumu kesinlikle çözebilirsiniz diye düşünüyorum. Firmadan bir yanıt gelmezse THH'ye başvurun. Fatura gelmezse de gerekli yerlere siteden siparişiniz ve dekontunuz ile başvurun. Fatura kesmedilerse onun da ayrı cezası var cesaret edeceklerini sanmam.

Psu konusunda birçok arkadaşı uyardık bilinmedik PSU markaları sistemi patates kızartmasına çevirebilir diye. Umarım sizin sadece psu'dur.

Bu durumu firma çözmezse dediğim gibi THH ile çözebilirsiniz.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Öncelikle merhaba, daha önce hiç foruma konu açmadım yanlışım olursa affola.

Hoş geldin. Bu arada geçmiş olsun. Umarım bu olayı sorun yaşamadan halledebilirsin.
Öncelikle yaşadığınız şeyleri belgeleme imkanınız varsa, fotoğraf ve video kaydı alabilirsiniz.
Firma yarın öğlene kadar açık görünüyor. Mesai saatlerinde arayıp çözüm için iletişim kurmayı deneyin.
Eğer herhangi bir şekilde size garanti veya çözüm imkanı sunmazlarsa hukuki haklarınızı kullanmayı denersiniz.

1665174425095.png

Eğer direkt olarak "sizi dava ederim" gibi şeyler söyleyip agresif konuşursanız,
Muhtemelen görüştüğünüz temsilci de aynı şekilde işi yokuşa sürecektir. Bu yüzden sakin konuşun.

KS

selmansedat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Cevaplarınız için teşekkür ederim, az önce firma ile görüştüm psu kısa devre yapmıştır geri gönderin yenisi ile değişim sağlayalım dediler, fatura olayına gelince de harbiden fatura yok 1 hafta sonra fatura gönderilir dediler.

Sizce ürünü komple iade etmeli miyim yoksa psu değişimi ile mi yetineyim?

BaksanaBi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Bence iade alıyorlarsa iade et almamakta ısrar ederlerse mahkeme yoluna gidilebilir. Yani ben öyle yapardım. Şahsi fikrim. Geçmiş olsun.

apollonlykos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
142
Cevaplarınız için teşekkür ederim, az önce firma ile görüştüm psu kısa devre yapmıştır geri gönderin yenisi ile değişim sağlayalım dediler, fatura olayına gelince de harbiden fatura yok 1 hafta sonra fatura gönderilir dediler.

Sizce ürünü komple iade etmeli miyim yoksa psu değişimi ile mi yetineyim?
komple iade etmek en mantıklısı. psu kısa devre yaparken ekran kartına vb zarar vermiş olabilir. Sonradan başın ağırmasın. Gencergaming den alışveriş yapmak hatadır.

Cermenbey

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
193
Çok geçmiş olsun. O psu lar gerçekten önerilmiyor ve boşuna değil. Zararınızı umarım telafi ederler. Etmeleri gerekir

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
165
sırf psu konusunda ileride sıkıntı çekmemek için ve fiyatların da artacağını düşündüğümden daha yüksek özellikli ama kötü psu'lu kasayı almaktansa aynı fiyata biraz daha düşük özellikli ama corsair psu ve kasalı sistemi aldım. cidden çok kötü bir şey. geçmiş olsun kardeşim. umarım çözülür ve misliyle alırsın hakkını.

KS

selmansedat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bence iade alıyorlarsa iade et almamakta ısrar ederlerse mahkeme yoluna gidilebilir. Yani ben öyle yapardım. Şahsi fikrim. Geçmiş olsun.

komple iade etmek en mantıklısı. psu kısa devre yaparken ekran kartına vb zarar vermiş olabilir. Sonradan başın ağırmasın. Gencergaming den alışveriş yapmak hatadır.
Bir görüşme daha yapıp komple iade etmek istediğimi söyledim fakat iade yapamayacaklarını sadece psu değişimi sağlayabileceklerini söylediler, toplama bilgisayarlar kişiye özel olduğu için paketi açılınca iade alınmıyormuş böyle bir şey var mı gerçekten daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Bir görüşme daha yapıp komple iade etmek istediğimi söyledim fakat iade yapamayacaklarını sadece psu değişimi sağlayabileceklerini söylediler, toplama bilgisayarlar kişiye özel olduğu için paketi açılınca iade alınmıyormuş böyle bir şey var mı gerçekten daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?

Çoğu sitede kişiye özel veya tek kullanımlık ürünlerde iade olmuyor.
Bunun sebebi de hijyen koşulları veya kişiye özel yaratılmış olması.
Ancak bu sistem kişiye özel bir ürün değil. Kimse kimseyi kandırmasın.

1665222829378.png
1665222841745.png

KS

selmansedat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Çoğu sitede kişiye özel veya tek kullanımlık ürünlerde iade olmuyor.
Bunun sebebi de hijyen koşulları veya kişiye özel yaratılmış olması.
Ancak bu sistem kişiye özel bir ürün değil. Kimse kimseyi kandırmasın.

Ekli dosyayı görüntüle 8850Ekli dosyayı görüntüle 8851
Yardımınız için teşekkür ederim, bende anlamadım hocam ürün de birden fazla kusur var ve iade alınmıyor, üstelik ürün ile birlikte fatura da gelmedi, faturanın gün içinde gönderileceği söylendi henüz bir şey gelmedi. Boş yere zamanımı harcıyorum

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Yardımınız için teşekkür ederim, bende anlamadım hocam ürün de birden fazla kusur var ve iade alınmıyor, üstelik ürün ile birlikte fatura da gelmedi, faturanın gün içinde gönderileceği söylendi henüz bir şey gelmedi. Boş yere zamanımı harcıyorum
İade hakkın kanunda da yazılı, sitelerinde de yazılı.
İade almamak için farklı bahaneler ile çözüme ulaşmak isteyeceklerdir.
Senin iade etme hakkın var. Mesai saatleri bitmeden tekrar iletişime geç ve iade için ısrarcı ol.

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
THH'ye başvurun. Ayıplı mal sarıldığına dair. İade alınıyor mu alınmıyor mu görürler o zaman. :) ürünlerin sistemi iade alamıyoruz olanı tamamen dümen. Yani anakartı tek başına alsaydım iade alacaktın ama? Bunda farkı ne peki?

Her sözleşme usule uygun değildir arkadaşlar. Bunların bakmayın öyle yazdıklarına. Kanun karşısında haklı sizsiniz.

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
THH'ye başvurun. Ayıplı mal sarıldığına dair. İade alınıyor mu alınmıyor mu görürler o zaman. :) ürünlerin sistemi iade alamıyoruz olanı tamamen dümen. Yani anakartı tek başına alsaydım iade alacaktın ama? Bunda farkı ne peki?

Her sözleşme usule uygun değildir arkadaşlar. Bunların bakmayın öyle yazdıklarına. Kanun karşısında haklı sizsiniz.
THH'den bir şey çıkmazsa dava edersiniz.

KS

selmansedat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Tavsiyeniz için teşekkür ederim, uzun süre beklemeye vaktim olmadığı için satıcının dediği gibi psu değişimi yapacağım :(

Yeni psu ile testimi yapacağım kısa devre esnasında başka bir bileşene zarar gelmişse kesin olarak iade isterim şu an kabul etmiyorlar benim de bunlarla uğraşacak vaktim yok maalesef

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Tavsiyeniz için teşekkür ederim, uzun süre beklemeye vaktim olmadığı için satıcının dediği gibi psu değişimi yapacağım :(

Yeni psu ile testimi yapacağım kısa devre esnasında başka bir bileşene zarar gelmişse kesin olarak iade isterim şu an kabul etmiyorlar benim de bunlarla uğraşacak vaktim yok maalesef

Neden uzun süre bekleyeceksin ki?

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
THH'ye başvurduktan sonra sonuç almam uzun sürer diye tahmin ediyorum, bu konu da tecrübesi olan var mı?
Ben başvurdum ve sonuç aldım. Ama bu bambaşka bir konu.
Senin durumunun şu an için THH'lik bir durumu yok. Yasal iade hakkını kullanıyorsun.

KS

selmansedat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ben başvurdum ve sonuç aldım. Ama bu bambaşka bir konu.
Senin durumunun şu an için THH'lik bir durumu yok. Yasal iade hakkını kullanıyorsun.
Hocam bende anlatıyorum adamlara bana öyle bir hakkınız yok mesafeli satış sözleşmemiz de yazıyor diyorlar. Kabul etmiyorlar anlayacağınız

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri