Harici ekran kartı önerisi

Ümit Kayrak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba HP pavilion 15-CB007NT Core  İ7 7700HQ 2.8ghz 8 + 16 gb RAM, 512 GB m2 ssd + 1 tb HDD ,Gtx1050 2 GB  laptopum var. Bilgisayarımdan çok memnunum ama ekran kartı dışında. Son dönemde çıkan oyunları oynamak için Gtx1050 2 GB yetersiz kalmaya başladı. Harici ekran kartı almak ve mümkün olduğu  kadar da uzun süre kullanmak istiyorum. Hangi ekran kartını, güç kaynağını ve hangi diğer bileşenleri almamı önerirsiniz? Biraz araştırdım fakat tam emin değilim. Bilgisayarımda 1 adet de Thunderbolt girişi var. Arka kapağını sökmek istemiyorum. Thunderbolt ile harici ekran kartını kullanabilir miyim ve ne kadar verim alırım? 
Yardımcı olursanız sevinirim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
1650 Super alabilirsiniz üzeri size sorun yaratabilir. PSU olarak 400W 80+ bir ürün fazlasıyla yeterli olur sadece ekran kartını besleyeceksiniz. Harici ekran kartı takma sistemlerinde Thunderbolt seçeneği ile ürünler var ama bu ürünler biraz pahalı. Ülkemizde bulmanızda zor ADT-Link R43SG-TB3 PCIe x16 PCI-e x16 to TB3 Extension Cable PCI-Express Cables eGPU Adapter örnek olarak bu ürün 1.088 TL ye geliyor ki gümrük olarak ne ödersiniz onu bilemiyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri