Harici Mikrofon Cızırtı Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Lethe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar. [font=AvenirNextLTPro, Helvetica, sans-serif]Trust'un 20378 Mico USB Mikrofonunu kullanmaktayım. Mikrofon standın uzerinde dururken Discord, Skype gibi benzeri programlarda alttan frekans gibi ya da "prprprpr" gibi sesler üretiyorMUŞ. Arkadaşlarım uyarıyor. Mikrofonda kablonun çıktığı yere elimi koyduğum zaman veya kavradığım zaman ses kesiliyor. Ancak diğer zamanlarda ses geliyor. Kulaklığımda da sesi duyuyorum sanki çok aşırı tiz bir frekans sesi gibi geliyor. Elimi kablonun çıkış yerine koyduğumda veya yakınlaştırdığım zaman geçiyor. Cihazda temassızlık vb. bir problem yok  elektriksel bir şey var diye düşünüyorum. Bunu nasıl çözebilirim acaba?[/font]

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
O kullandığınız kabloda cihazın kendi kablosu sanırım bir yalıtım sorunu var gibi bu şey elektrik sinyallerinin JAK girişine aktarılması sonunda oluşur. Siz elinizde dokunduğunuzda insan bedeni elektriği çeker bu yüzden parazit ortadan kalkar. Bunun dışında bir sebepte kablosu kalitesiz olabilir temas sorunu gibi gibi siz tam oturmasına bakmayın temas sorunu içeriden de olur. Her şekilde kablo odaklı sorun gibi duruyor. Aynı tarz bir kablodan kaliteli akım korumalı mümkünse altın uçlu bir model alınabilir sorunu %100 değil ama çözme ihtimali yüksek.

KS

Lethe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
O kullandığınız kabloda cihazın kendi kablosu sanırım bir yalıtım sorunu var gibi bu şey elektrik sinyallerinin JAK girişine aktarılması sonunda oluşur. Siz elinizde dokunduğunuzda insan bedeni elektriği çeker bu yüzden parazit ortadan kalkar. Bunun dışında bir sebepte kablosu kalitesiz olabilir temas sorunu gibi gibi siz tam oturmasına bakmayın temas sorunu içeriden de olur. Her şekilde kablo odaklı sorun gibi duruyor. Aynı tarz bir kablodan kaliteli akım korumalı mümkünse altın uçlu bir model alınabilir sorunu %100 değil ama çözme ihtimali yüksek.
Çok teşekkür ederim yardımınız için.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Eğer denerseniz yada başka çözüm uygularsanız sonuçları paylaşırsanız diğer arkadaşlara faydalı olur.

KS

Lethe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Eğer denerseniz yada başka çözüm uygularsanız sonuçları paylaşırsanız diğer arkadaşlara faydalı olur.
Siteye sorunu nasıl çözdüğümü yazmaya girmiştim, şimdi gördüm yorumunuzu :) 

Problemi mikrofondan çıkan kablonun baş kısmına ve biraz da mikrofonun çevresine elektrik bandı sararak çözdüm. Çok nadir de olsa ara sıra o ses yine geliyor fakat bir kaç saniye içinde gidiyor. Alelacele bantladığım için tam olarak yalıtmıyor anladığım kadarıyla. Şimdi düzgün bir şekilde bantlayıp komple çözeceğim problemi.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ufak bir elektriksel sorun dediğim gibi eğer sorunu elektrik bandı ile çözdüyseniz sorun yok. Ama değişik bir yöntem gelmiş aklınıza helal olsun ne diyeyim. :D

KS

Lethe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Ufak bir elektriksel sorun dediğim gibi eğer sorunu elektrik bandı ile çözdüyseniz sorun yok. Ama değişik bir yöntem gelmiş aklınıza helal olsun ne diyeyim. :D
Hahah :D Aslında tam olarak çözülmedi sorun, biraz azaldı ama halen geliyormuş o prprp tarzı ya da çok yüksek tizlikte olan ses. Ancak eskisi kadar yoğun değilmiş. 

Tam olarak çözülmese de yardımcı oldu diyebilirim :D

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Anladım, dediğim gibi bir elektriksel sorun çözüm ya yalıtımlı kaliteli bir kablo kullanmak yada bu tarz denemeler ile önlemler almak.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri