harici ssd nin içinden m2 çıktı

DEliloy01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
s.a. dostlar. yurtdışında bir yarışmadan adata se900g taşınabilir ssd lazandım lakin taşına bilir ssd lazım değildi bana incelemelerine bakıncada içinde m2 var filan diyenleri gördüm. içini açtım harbiden m2 ssd var. okuma yazma hızlarına bakmadım ama nvme girişi mevcut. anakarta takıp kullansam acaba sorun çıkartırmı sizce ?

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,317
Cvp: harici ssd nin içinden m2 çıktı

Bu bildiğimiz bir ADATA M2 SSD. Anakartınızda M2 girişi varsa, takıp kullanabilirsiniz. HDD diye satıp, içerisine M2 koyuyorlarsa bu şekilde ilginçmiş :D

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

Gerçekten çok garip , dostum üzgünüm ama tüm şansını bu üründe kullanmış olabilirsin  :)

MTBC

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

Garip ama bir o kadar güzel. Hayırlısı olsun. :D

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,317

Ürünü kullanmaya başladıktan sonra bir okuma yazma testi yapar mısınız Crystal DiskMark ile merak ettim :)

KS

DEliloy01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
RE: Cvp: harici ssd nin içinden m2 çıktı

OceanLaB' Alıntı:
Ürünü kullanmaya başladıktan sonra bir okuma yazma testi yapar mısınız Crystal DiskMark ile merak ettim :)

vallaha bende merak ediyorum yapıp sonuçları atacağım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Ürünün incelemelerinde zaten içindeki disk belli neye bu kadar şaşırdı insanlar ben anlamadım.

https://www.tomshardware.com/reviews/adata-se900g-portable-rgb-ssd-review-rgb-invades-portables - Örnek bir incelemesi burada. Ürün zaten ADATA markasının bir ürünü USB 3.2 Gen2x2 arabirimini kullanıyor. Bu bıraktığım linkteki ürün içindeki disk ADATA XPG 8200 PRO diskinin biraz kırpılmışı. Micron markasının 512Gb B27A 96L TLC NAND yongaları var. Taşınabilir SSD disklerin içi zaten böyle standart 2280 bir diski dönüştürücüyle kullanıyorsunuz. Taşınabilir HDD disklerde de benzer şey geçerli onlarda da 2.5" standart HDD diski dönüştürücüyle kullanıyorsunuz.

2280 bir M.2 disk olduğundan ve Windows uyumlu olduğundan dolayı anakart M.2 yuvasında çalışır sorun yok.

KS

DEliloy01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

testi yaptım durum mükemmel  darısı herkesin başına :) @"OceanLaB" 

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri