Öneri Hava Soğutma Vs Sıvı Soğutma

Davuk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Merhaba,
Sivi sogutmaya para harcamak gercekten mantikli mi? Kasa olarak corsair 7000d airflow kullanacagim. Sizce gercekten guclu fanlar alip onlari mi kullanmaliyim yoksa bir butce ayirarak sivi sogutma sistemi mi kurmaliyim? Eger sivi sogutma ya da hava sogutma icin parca onersiniz varsa, onlari ogrenmekten de mutlu olurum.
Sizin onerileriniz nelerdir?

Tesekkurler.

SneaX

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
105
Merhaba,
Sivi sogutmaya para harcamak gercekten mantikli mi? Kasa olarak corsair 7000d airflow kullanacagim. Sizce gercekten guclu fanlar alip onlari mi kullanmaliyim yoksa bir butce ayirarak sivi sogutma sistemi mi kurmaliyim? Eger sivi sogutma ya da hava sogutma icin parca onersiniz varsa, onlari ogrenmekten de mutlu olurum.
Sizin onerileriniz nelerdir?

Tesekkurler.
sistemde kullanıcağınız işlemci nedir hocam?

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
362
Sıvı soğutma kullanmak istemiyorsanız Noctua Chromax nh-d15 alabilirsiniz.
Çoğu sıvı soğutmayı aratmaz.

LanceVanceDance

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
181
13900k için sıvı soğutma şart gibi bir şey olur.

KS

Davuk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Peki tesekkur ederim. Sivi sogutma icin fanlar ve pompa gibi malzemeleri nereden alabilirim? Bir de sizce sert boru yerine yumusak boru kullanmak mantikli mi? Cunku sert borulari bukebilecegim bir isiticim yok.

LanceVanceDance

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
181
Peki tesekkur ederim. Sivi sogutma icin fanlar ve pompa gibi malzemeleri nereden alabilirim? Bir de sizce sert boru yerine yumusak boru kullanmak mantikli mi? Cunku sert borulari bukebilecegim bir isiticim yok.
Direkt hazır bir AIO sıvı soğutucu almayı düşünmüyor musunuz? Uğraşmadan direkt takarsınız.

KS

Davuk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Direkt hazır bir AIO sıvı soğutucu almayı düşünmüyor musunuz? Uğraşmadan direkt takarsınız.
Onu kullanmak mantikli mi? Ben direkt piyasada liquid sogutma diye gecenlerden kullanmam gerek diye dusunmustum. Yani ikisini de yapabilirim, siz hangisini oneriyorsunuz?

LanceVanceDance

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
181
Onu kullanmak mantikli mi? Ben direkt piyasada liquid sogutma diye gecenlerden kullanmam gerek diye dusunmustum. Yani ikisini de yapabilirim, siz hangisini oneriyorsunuz?
Asıl zaten o şekilde alınıp kullanılıyor. Sizin dediğiniz şey custom sıvı soğutma olarak geçiyor.
Tavsiye olarak Arctic Liquid Freezer II 360 veya 420'lik modeli önerebilirim. Soğutma anlamında başarılı modellerdir. ARGB modelleri de var, yaklaşık 1000 lira daha pahalı düz ışıksız modellerinden.

Farklı marka model tavsiye edenler de olacaktır.

KS

Davuk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Asıl zaten o şekilde alınıp kullanılıyor. Sizin dediğiniz şey custom sıvı soğutma olarak geçiyor.
Tavsiye olarak Arctic Liquid Freezer II 360 veya 420'lik modeli önerebilirim. Soğutma anlamında başarılı modellerdir. ARGB modelleri de var, yaklaşık 1000 lira daha pahalı düz ışıksız modellerinden.

Farklı marka model tavsiye edenler de olacaktır.
Peki tesekkurler

ilkeryuksel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Kendi işlemcimde boşta 60+68 arası sıcaklık alırken yük altında 85-88 arasına çıkıyordu.
Sırf bu yüzden sıvı soğutucu aldım siteden gelen öneriler doğrultusunda

Corsair iCUE H150 CW-9060054-WW marka soğutucu aldım.

Memnunum. Yük altında max 68.8 dereceyi gördüm.

Değerlerim:

KS

Davuk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Kendi işlemcimde boşta 60+68 arası sıcaklık alırken yük altında 85-88 arasına çıkıyordu.
Sırf bu yüzden sıvı soğutucu aldım siteden gelen öneriler doğrultusunda

Corsair iCUE H150 CW-9060054-WW marka soğutucu aldım.

Memnunum. Yük altında max 68.8 dereceyi gördüm.

Değerlerim:

Peki, cok tesekkurler

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri