Hazır sirke ile kepekli saç geçer mi?

kirbylove

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
İyi geceler dostlar,
kepek şampuanı kullanıyorum lakin sirkeyi doğru düzgün denemedim denemek istiyorum ne sıklıkla ve nasıl yıkamam gerekiyor?

Kepek şampuanı max 2-3 gün idare ediyor sonra yeniden oluyor arkadaşım durmadan sirkeyle yıkadı tamamen kurtuldu.
Misal sirkeyi kullanacağım diyelim 3 kere ideal saç şampuanlama yapıyorum genelde sirke ile 3 kere tamamen mi yıkamam lazım hiç şampuan kullanmadan yoksa 2 kez sirke 1 kez kepek şampuanı kullanıp falan böylemi yıkamam lazım? Deneyimlemiş dostlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Konudan ben de yararlanacağım bende de biraz var.
İyi geceler dostlar,
kepek şampuanı kullanıyorum lakin sirkeyi doğru düzgün denemedim denemek istiyorum ne sıklıkla ve nasıl yıkamam gerekiyor?

Kepek şampuanı max 2-3 gün idare ediyor sonra yeniden oluyor arkadaşım durmadan sirkeyle yıkadı tamamen kurtuldu.
Misal sirkeyi kullanacağım diyelim 3 kere ideal saç şampuanlama yapıyorum genelde sirke ile 3 kere tamamen mi yıkamam lazım hiç şampuan kullanmadan yoksa 2 kez sirke 1 kez kepek şampuanı kullanıp falan böylemi yıkamam lazım? Deneyimlemiş dostlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Sirkeyi öyle tek şekilde kullanırsan saçlarına zarar verirsin. Suyla sirkeyi karıştırman lazım ki hafiflesin. Ayrıca bu işlem herkese göre değil. Kişiden kişiye değişiyor etkileri sonuçta sirke asit. Kendimden örnek vermem gerekicekse sirkeli suyla saçlarımı 5-10 defa yıkadım ellerim hep saç doldu. Normal suyla yıkadığımda saçlarım elime gelmiyordu.

KS

kirbylove

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Sirkeyi öyle tek şekilde kullanırsan saçlarına zarar verirsin. Suyla sirkeyi karıştırman lazım ki hafiflesin. Ayrıca bu işlem herkese göre değil. Kişiden kişiye değişiyor etkileri sonuçta sirke asit. Kendimden örnek vermem gerekicekse sirkeli suyla saçlarımı 5-10 defa yıkadım ellerim hep saç doldu. Normal suyla yıkadığımda saçlarım elime gelmiyordu.
Anladım hocam benim'de saçım uzun zaten normal erkek saçına göre. Peki sirkeden başka geçirebilen etkili doğal yöntemler var mı?
Berberlerde saçma sapan limon tuz soda yapıyorlar adım dahi atmıyorum kafayı kaynar suda çorba yapar gibi kaynatacaklar galiba. :D

Leuna

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
48
Sirke benim saçıma iyi gelmedi. Doktor Dalin kullanmamı önerdi ve gerçekten saçıma iyi geldi. Kepeklerin yanı sıra egzama sorunu da yaşıyordum onuda çözdü. Dalinden önce Bioblas , Bioxcin gibi markaların iyileştirici şampuanlarını denemiştim hiç biri yaramadı. Herkeste aynı sonucu verir mi bilmiyorum ama denemekte fayda var.

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Sirke benim saçıma iyi gelmedi. Doktor Dalin kullanmamı önerdi ve gerçekten saçıma iyi geldi. Kepeklerin yanı sıra egzama sorunu da yaşıyordum onuda çözdü. Dalinden önce Bioblas , Bioxcin gibi markaların iyileştirici şampuanlarını denemiştim hiç biri yaramadı. Herkeste aynı sonucu verir mi bilmiyorum ama denemekte fayda var.
Bu arada arkadaşa katılıyorum DALİN bebek markası. Güvenilir denenmekte fayda var

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Bu arada arkadaşa katılıyorum DALİN bebek markası. Güvenilir denenmekte fayda var
Bende tam dalin şampuan önerecektim kepek filan bir şey kalmadı döküntü kaşıntı ama dikkat edilmesi gereken sanırım bu gibi durumlar sabun veya şampuanda olan kimyasala tepki bu yüzden dalin alırken saf olanı alın kimisinde sabunlu sabun özlü dalin olanlar var ben bir gün kalmadığı için sabunlu dalin aldım yine kepek yaptı :)

dormicum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
77
Sende egzema olabilir mi ?
Saçlarının arasında kabuk ve yara var mı ?

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
496
Benim de bir ara kepek ve egzama sorunu oldu. Sızma zeytinyağı ile sabah akşam saç diplerini 10 dk kadar bekletip sonra yıkıyordum. 1 ayda düzelmişti.
Arada tekrarlayacak gibi oluyor. Tekrar aynı şekilde zeytinyağı sürüyorum düzeliyor.
Fark ettiğim kadarıyla (şampuanların deterjanı mı desem) bana en çok etki eden bu oluyordu. Dalin bu yüzden güzel tavsiye gibi. Deneyin bence de belki faydası olur.
Ben artık son zamanları şampuan kullanmıyorum, zeytinyağlı köy sabunu kullanıyorum (ev yapımı). Zeytinyağı sürmeme de gerek kalmıyor.
Sirke hiç kullanmadım.

Ermexx

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
23
benimde oluyor. egzema değil diyorum ama cok tatlı kaşınıyor. sakalımdada oluyor kepek gibi o kadar duruluyorum. cildim hemen kuruyor sanırım anlamadım valal bende. ama dalini denicem

dormicum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
77
Dostum sen eczaneye git. Egzema için 50ml şampuanlar var, onu bir dene.Bende bitkisel ürünlerde egzema ve kepek oluyor. Bir de egzema saçı döküyor, haberin olsun. Genç adamlarımız saçımız erkenden gitmesin :)

Onemack

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Merhabalar
Yüzümde Ve Saçımda Eğzaman Var ve Yüzümdeki Damla Sürünce Geçiyor Saçımı İse ' Dercos Anti-Pel Kepeğe Karşi Etkili Bakim Şampuani ' Kullanıyorum Ve 2-3 Günde Bir Şampuanı Kullanmam Bana Yeterli Geliyor.Normal Şampuanlara Göre Pahalı Ama Bende %100 Sonuç Verdi.Sakal İçin Daha Tedavi Bulamadım :D

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,097
İyi geceler dostlar,

Bende işe yaramamıştı maalesef. 2 yıldır Head and Shoulders Clinical Strength kullanıyorum memnun kaldım.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,097
Merhabalar
Yüzümde Ve Saçımda Eğzaman Var ve Yüzümdeki Damla Sürünce Geçiyor Saçımı İse ' Dercos Anti-Pel Kepeğe Karşi Etkili Bakim Şampuani ' Kullanıyorum Ve 2-3 Günde Bir Şampuanı Kullanmam Bana Yeterli Geliyor.Normal Şampuanlara Göre Pahalı Ama Bende %100 Sonuç Verdi.Sakal İçin Daha Tedavi Bulamadım :D

Sakal için Blue-Cap krem var. Egzama ve deri döküntüsünün önüne geçiyor. Ancak uzun süre kullanınca o da etkisini kaybediyor sanırım. Önceden kullandığımda ertesi gün sonuç alırdım. Şimdi aynı sonucu almam için 2-3 gün üst üste sürmem gerekiyor.

Ya da kremin içine su karıştırdılar eskisi gibi etkili değil (!) :D

theory of a dead man

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
109
İlginç sonucunu merak ettim deneyeceğim.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,097
Hocam memnun kalınmasa kullanılmaz zaten o fiyatla :ROFLMAO:

Evet ama o fiyatlar sanırım stok kalmadığı için kafayı yemişler 750 TL mi olur bir şampuan.

1666081154191.png

6 ay önceki siparişim. Hiç bir açıklaması yok..

1666081219347.png

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri