Hazır sistem alırken, sistem montajı yapılması mı daha sağlıklı yapılmadan parça parça getirilmesi mi?

Windsom

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Mesela ben vatan bilgisayardan bilgisayar alıcağım. Aşağıda iki seçenek var herkesin bildiği gibi ; sistem montajı yapılsın mı? Yapılmasın mı?

Sizce hangisi daha sağlıklı olur?

(kırılma, hasar görme gibi sonuçlar olabiliyor bazen diyenler var)

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Eğer yapmayı bilmiyorsanız sizde parçaları bozabilirsiniz.
Eğer onlar yaparsa ve kırılı gelirse geri iade edebilirisiniz ama kapıda kontrol edin kırk var mı diye.
Olursa tutanak tutturursunuz.

Wrotch

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
608
Bence montajlı şekilde alın kırılma hasar görme vb. durumlar şans biraz kapıda kontrol edipte alın.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Ekran kartı her türlü demonte geliyor. Diğer parçalar çok hareket ve zarar görme ihtimali olmayan(hdd dışında) ürünler oldukları için sorun olacağını zannetmiyorum. Ne olursa olsun olay kargo firmasının çalışanında bitiyor. Standart taşıma prosedüründe problem olmaz.

hayzen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Ekran kartı her türlü demonte geliyor. Diğer parçalar çok hareket ve zarar görme ihtimali olmayan(hdd dışında) ürünler oldukları için sorun olacağını zannetmiyorum. Ne olursa olsun olay kargo firmasının çalışanında bitiyor. Standart taşıma prosedüründe problem olmaz.
Ben vatandan sistem aldım takılı geldi ekran kartı bir kaç kişide takılı geldi demişti

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri