Soru Hazır Sistem Mi Tek Tek Toplamak Mı Mantıklı?

sadık123

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
7500F
Ekran Kartı
4070
Önümüzdeki ay bilgisayar toplayacağım.1080Pde FPS oyunları için kullanacağım ama hikayeli oyunlar da oynamak istiyorum.Gamingen üstünden 6 taksit olarak alacağım.
B650+7500f+4070+32gb ddr5 bir sistemi tek tek toplayınca 42-43 civarına denk getirebilirim diye düşünüyorum(Kaba taslak baktık arkadaşlarla).
Aynı ayarda bir hazır sistem almak istersem özelleştirmelerle 45-46 civarına çıkıyor.
Ne yapmam gerektiğine karar veremedim.Yanlış hazır sistemlere mi bakıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Parça parça ve hazır sistem olarak linkleri atarsınız,günü geldiğinde yani. O zaman,bakabiliriz.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
558
bütçe azsa hazır. Bütçe var ve daha kaliteli olsun istiyorsanız tek tek.

KS

sadık123

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Parça parça ve hazır sistem olarak linkleri atarsınız,günü geldiğinde yani. O zaman,bakabiliriz.
Tamamdır teşekkür ederim

bütçe azsa hazır. Bütçe var ve daha kaliteli olsun istiyorsanız tek tek.
Gaminggende 6 taksite vade farkı yok o şekilde almayı düşünüyorum,aylık 7-8k arası ödeyebilirim. Ama baktığım sistemlerde anakart,ram,ssd ve kasalarda çok fazla özelleştirilme seçeneği yok,verilen ürünlerle özelleştirme yapınca 47k civarına denk geliyor. Onun yerine kendi seçtiğim parçalarla ilk 3 ay 8-9k daha sonraki aylarda 5-6k taksitle benzer sistem dizebilirim diye düşünüyorum ama emin olmadığım için konu açma gereği duydum.

Son düzenleme:

Whiplash

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Tamamdır teşekkür ederim

Gaminggende 6 taksite vade farkı yok o şekilde almayı düşünüyorum,aylık 7-8k arası ödeyebilirim. Ama baktığım sistemlerde anakart,ram,ssd ve kasalarda çok fazla özelleştirilme seçeneği yok,verilen ürünlerle özelleştirme yapınca 47k civarına denk geliyor. Onun yerine kendi seçtiğim parçalarla ilk 3 ay 8-9k daha sonraki aylarda 5-6k taksitle benzer sistem dizebilirim diye düşünüyorum ama emin olmadığım için konu açma gereği duydum.
Ben de aynı dertten muzdaribim ve henüz bir çözüm sunabilen bulamadım şahsi fikrim bütçeyi tam ayarlayana kadar bekleyip içinde kalmayacak, aklında soru işareti bırakmayacak bir sistem dizmek en mantıklısı. Ben böyle diyerek 40K PC bakarken 75Kya kadar çıktım sonumuz hayrolsun..

KS

sadık123

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ben de aynı dertten muzdaribim ve henüz bir çözüm sunabilen bulamadım şahsi fikrim bütçeyi tam ayarlayana kadar bekleyip içinde kalmayacak, aklında soru işareti bırakmayacak bir sistem dizmek en mantıklısı. Ben böyle diyerek 40K PC bakarken 75Kya kadar çıktım sonumuz hayrolsun..
Benim düşüncem hazır sistemlerde ellerinde kalan parçaları bitirmeye çalışıyorlar ufak bir özelleştirme yapınca sistemin fiyatı 47-48 civarına çıkıyor.Tek tek toplayınca zaten 43e alabiliyorum ve F/P olduğunu düşündüğüm parçalar oluyor.

cukkaSG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
55
Her şekilde tek tek parçaları almanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bir bilgisayarın kalitesi, anakart, işlemci ve ekran kartından en kalitesiz olanı kadardır. Hazır sistemlerde de genelde çok yetersiz anakartlar kullanılıyor. Bunun yanında ram, ssd ve soğutucu olarak da kalitesiz bileşenler bulunuyor. Evet günü kurtarıyor ancak uzun vadede sıkıntı yaşatıyor.

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
98
Bütçenize ve aldığınız siteye göre değişiyor bence. Örneğin gamegaraj çok fazla özelleştirme imkanı sunuyor. Bu sayede hem f-p hem de güzel sistem alabiliyorsunuz. Yakın zamanda mert bayantemur da bir sistem çıkardı. Onda da fazlasıyla özelleştirme ve fiyat avantajı vardı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri