26.000-30.000 TL Hazır Sistem Önerisi

Frake

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
Amd7 ya da Amd5
Ekran Kartı
RTX3060 ya da 3080 de olur
Hazır sistem almayı düşünüyorum.Amd7 ve RTX3060 sistem arıyorum ama hiçbir sitede bulamadım.Daha önce hiç bilgisayar almadın deneyimim yok.Hazır sistem önerebilir misiniz? Ve aradığım kasayı vatan bilgisayarda bulamazsam internetten alacam,hangi siteden almak daha güvenilirdir? Daha önce internetten sipariş etmediğim için bilgim yok yardımcı olabilir misiniz?

Woqqies

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
48
3060 sistemlerin stokları tükendi galiba. Fiyata 10k daha ekleyebilirseniz. DDR5 4070 ekran kartlı sistemler konusunda yardımcı olmak daha iyi olur.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
568
KS

Frake

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
3060 sistemlerin stokları tükendi galiba. Fiyata 10k daha ekleyebilirseniz. DDR5 4070 ekran kartlı sistemler konusunda yardımcı olmak daha iyi olur.
3060 eskide kaldı galiba.
Ne demek istediğinizi anladım ama ben 10k daha ekleyemem maalesef :(
Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

Woqqies

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
48
3060 eskide kaldı galiba.
Ne demek istediğinizi anladım ama ben 10k daha ekleyemem maalesef :(
Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim.
Anladım o zaman 4060 sistemler var 30k bandına kadar. Öyle bir sistem oyun için düşünüyorsanız işinizi görebilir. Yada f/p sistem gelmesini bekleyin.

KS

Frake

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
bütçeniz tam olarak ne kadar maks ve min. Ve hedeflediğiniz şey nedir.

Eğer 3060 bandı arıyorsanız şuna bakabilirsiniz (3060 bulmak zor olur şuan);
Bütçem en fazla 30k olabilir.
Önerdiğiniz kasa fena değil ama ben Amd5 ya da Amd7 işlemci arıyorum.
Size birşey sormak istiyorum.Çoğu hazır kasada 500GB depolama var,bunlarda başka slot var mıdır acaba 3TB lık falan HDD takmak istiyorum.
Valorant ve CS oyunlarını pek sevmiyorum daha çok hikaye tarzı oyunlar hoşuma gittiği için bana daha fazla depolama lazım 500GB yetmez de :)

Anladım o zaman 4060 sistemler var 30k bandına kadar. Öyle bir sistem oyun için düşünüyorsanız işinizi görebilir. Yada f/p sistem gelmesini bekleyin.
f\p gelmesini beklyecem öyleyse çok teşekkür ederim <3

Woqqies

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
48
Bütçem en fazla 30k olabilir.
Önerdiğiniz kasa fena değil ama ben Amd5 ya da Amd7 işlemci arıyorum.
Size birşey sormak istiyorum.Çoğu hazır kasada 500GB depolama var,bunlarda başka slot var mıdır acaba 3TB lık falan HDD takmak istiyorum.
Valorant ve CS oyunlarını pek sevmiyorum daha çok hikaye tarzı oyunlar hoşuma gittiği için bana daha fazla depolama lazım 500GB yetmez de :)

f\p gelmesini beklyecem öyleyse çok teşekkür ederim <3
O zaman ddr4 sistemler var 4060 ti lı anakartı b 550 yaparsınız ssd 1tb yaparsınız kullanırsınız . Ama yeni sistem almayı düşünüyorsanız 30k bandına f/p ddr5 sistem bulduğunuzda alın derim.
örnek - https://www.gaming.gen.tr/urun/5450...-8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-sistem-tavsiyesi/

KS

Frake

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

Woqqies

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
48
Bilgisayar daki kullandığın RAM lerin DDR, diğer adıyla DDR SDRAM (Eşzamanlı Dinamik Rastgele Erişim Belleği), Eşzamanlı Dinamik Rastgele Erişim Belleği anlamına gelir; bu, belleğin sistem saatiyle senkronize olduğu ve herhangi bir bellek konumuna rastgele bir sırayla erişebildiği anlamına gelir. Yani DDR4 anakartın varsa DDR5 ram takamazsın. Birbirlerinden farklı sistemler.

KS

Frake

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bilgisayar daki kullandığın RAM lerin DDR, diğer adıyla DDR SDRAM (Eşzamanlı Dinamik Rastgele Erişim Belleği), Eşzamanlı Dinamik Rastgele Erişim Belleği anlamına gelir; bu, belleğin sistem saatiyle senkronize olduğu ve herhangi bir bellek konumuna rastgele bir sırayla erişebildiği anlamına gelir. Yani DDR4 anakartın varsa DDR5 ram takamazsın. Birbirlerinden farklı sistemler.
Anakart ile ram in uyumlu olması gerekiyor demek ki. Anladım çok teşekkür ederim.
Seni rahatsız ediyorum kusura bakma lütfen hakkını helal et, Amd5 5600 iyi bir işlemci midir? Arkadaşım Amd5 7.nesil al dedi merak ettim amd5 5600 iyi midir mesela gta4,Mafia3 gibi oyunları bu işlemci ve 4060 ile akıcı oynayabilir miyim?

Galiba sende Amd5 5600 kullanıyorsun 3060 ile beraber. Memnun musun oyun performansı nasıl???

Woqqies

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
48
Anakart ile ram in uyumlu olması gerekiyor demek ki. Anladım çok teşekkür ederim.
Seni rahatsız ediyorum kusura bakma lütfen hakkını helal et, Amd5 5600 iyi bir işlemci midir? Arkadaşım Amd5 7.nesil al dedi merak ettim amd5 5600 iyi midir mesela gta4,Mafia3 gibi oyunları bu işlemci ve 4060 ile akıcı oynayabilir miyim?

Galiba sende Amd5 5600 kullanıyorsun 3060 ile beraber. Memnun musun oyun performansı nasıl???
Ben geçen sene aldım sistemi gta ile denemedim aktif olarak cs2 tft FM24 ETS2 ATS var ben memnunum yayın yapmıyorum sistemde sadece akıcı olarakta oynuyorum. Ama 5600 ısınan işlemci ailesinden bir tanesi stok fan bazen yük bindiğinde yetmiyor. Isınan stok fan yerine ya sıvı soğutucu veya hava soğutmalı bir soğutucu tercih etmende yarar var. Hele hele sahil tarafında nemli yerde oturuyorsan sıvı soğutucu kullanmakta fayda var.

KS

Frake

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ben geçen sene aldım sistemi gta ile denemedim aktif olarak cs2 tft FM24 ETS2 ATS var ben memnunum yayın yapmıyorum sistemde sadece akıcı olarakta oynuyorum. Ama 5600 ısınan işlemci ailesinden bir tanesi stok fan bazen yük bindiğinde yetmiyor. Isınan stok fan yerine ya sıvı soğutucu veya hava soğutmalı bir soğutucu tercih etmende yarar var. Hele hele sahil tarafında nemli yerde oturuyorsan sıvı soğutucu kullanmakta fayda var.
Öyleyse 5600 bana yeter belki Amd5 7.Nesil alırım.
Sıvı soğtucu almam gerektiğini arkadaşım da söyledi alırsam sıvı soğutucu alacam

Woqqies

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
48
5600 ddr 4 sistem o yüzden DDR5 sisteme bakılmalı. İyi bir f/p sistem bekleyin yayıncıları takip edin ve güzel bir sistem denk gelirse hemen alın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri