Soru Hazır Sistem Tak Çalıştır Olur Mu?

xraitan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şimdi diyelim ki itopyadan hazır sistem sipariş ettim. Diğer çevre birimlerini ise başka bir yerden hallettim. Kasa geldiğinde benim bios ve benzeri ayarlar yapmam gerekiyor mu yoksa açtığım gibi oynayabilir miyim?

ardateo

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
857
Şimdi diyelim ki itopyadan hazır sistem sipariş ettim. Diğer çevre birimlerini ise başka bir yerden hallettim. Kasa geldiğinde benim bios ve benzeri ayarlar yapmam gerekiyor mu yoksa açtığım gibi oynayabilir miyim?
İLk geldiğinde ekran kartını ayrı gönderirler büyük ihtimalle kolay bişey zaten onun dışında freedos ise formatlayıp işletim sistemi kurmanız gerekir ama test ettikleri için sistemi işletim sistemi yüklü gelir deneme sürümüyle 20 30 tl lik bi kodlada tam sürüme geçebilirsiniz

KS

xraitan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İLk geldiğinde ekran kartını ayrı gönderirler büyük ihtimalle kolay bişey zaten onun dışında freedos ise formatlayıp işletim sistemi kurmanız gerekir ama test ettikleri için sistemi işletim sistemi yüklü gelir deneme sürümüyle 20 30 tl lik bi kodlada tam sürüme geçebilirsiniz
İşletim sistemi olmak zorunda mı?

mami0715

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
İşletim sistemi yüklemen gerekebilir. Zor bir şey değil eğer Flash'ın varsa internetten bakarak kendin yükleyebilirsin.

Wilfred Zaha

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
514
galiba deneme sürümü olarak windows gönderiyorlar sadece ekran kartını takman lazım.

Cancan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Hayır, bilgisayar işletim sistemi olmadan çalışamaz. İşletim sistemi, bilgisayar donanımıyla kullanıcılar arasında iletişimi sağlayan ve diğer yazılım programlarının çalışmasını yöneten temel yazılımdır.

işletim sistemi olmadan bilgisayar birçok temel işlevi yerine getiremez ve kullanıcılar tarafından kullanılamaz. İşletim sistemi, bilgisayarı çalıştırmak ve diğer yazılım uygulamalarının çalışmasını düzenlemek için temel bir yapı taşıdır.

(Kaynak : ChatGPT)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri