Hazır Sistem Tavsiyesi

moN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Merhaba, 15k bütçe ile bi hazır sistem veya toplama bilgisayar almak istiyorum sadece kasa olacak şekilde ekran kartı olarak nvdia %100 olarak tercihim amd ekran kartı kesinlikle tercih etmiyorum, bu bütçeye göre bi sistem öneriniz varsa bekliyorum ayrıca benim bulduğum hazır sistemi aşşağıda bıraktım bunu da yorumlayabilir misiniz?

(Yapacağım işler grafik tasarım,web sayfası işleri adobe after effect,adobe photoshop, adobe illustrator gibi programlar için. Ayrıca ara sıra valorant oynamak için.)

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Merhaba, 15k bütçe ile bi hazır sistem veya toplama bilgisayar almak istiyorum sadece kasa olacak şekilde ekran kartı olarak nvdia %100 olarak tercihim amd ekran kartı kesinlikle tercih etmiyorum, bu bütçeye göre bi sistem öneriniz varsa bekliyorum ayrıca benim bulduğum hazır sistemi aşşağıda bıraktım bunu da yorumlayabilir misiniz?

(Yapacağım işler grafik tasarım,web sayfası işleri adobe after effect,adobe photoshop, adobe illustrator gibi programlar için. Ayrıca ara sıra valorant oynamak için.)

Önerilen Sistemde PSU kötü.
Kasa seçeneklerinden Vento VG10F seçin.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Bu şekilde yaptığım zaman daha çok mu verim alırım geri kalan özellikleri iyi midir?
İşlemci olarak 5600 olsa daha iyi olabilir Ram ve Depolamadaki markaları bilmiyorum onun için bir şey söyleyemeyeceğim.
Belki Gaming gen de daha iyileri olabilir ama şuanda ofis de eset engelliyor o yüzden siteye giremiyorum bi oraya da bakabilirsiniz.
Yakında Orta seviye sistemler onları beklemeniz daha iyi olabilir.
Ayın 6 sında bir sistem çıkacak ama tam olarak ne çıkacak bilmiyorum.
Sonrasında 2 orta seviye sistem çıkacak ama tarihleri alakalı bir bilgim yok beklemek faydalı olabilir.

KS

moN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Çok teşekkür ederim cevaplar için, sistemleri beklemeyi bende istiyorum fakat çıkar çıkmaz stok bitiyor gibi bişey yine de önerin için teşekkürler.

KS

moN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Kral müthiş bi sistem önerisinde bulunmuş bence tam benim aradığım gibi sence 650w psu yeterli olur mu yoksa arttırılmalı mı ayrıca 3060ti ve 3060 arasında çok büyük fark olur mu? Ona göre çünkü sistemde farklı bişeyler ekleyeceğim.

KS

moN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
KS

moN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Yani sizce hangi kartı almak daha mantıklı soğutma açısından?

Kerimhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
219

15.221,92 TL yapıyor

Son düzenleme:
KS

moN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19

15.221,92 TL yapıyor
Kral sistem güzel gibi fakat ben amd ekran kartı istemiyorum yine de teşekkür ederim uğraşıp attığın için.

Kerimhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
219

14.953,92 TL

• Beğen
Reactions: moN
KS

moN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Bu şekilde anakart seçiminde "Asus PRIME B450M-K II 4400MHz (OC) AM4 mATX"
bu m2 ssd ile uyumlu olur mu? Yoksa farklı bi anakart mı seçmeliyim? "Crucial P5 Plus 500 GB 6600/4000 MBs NVMe M.2" bu ssd ve anakart birbiri ile uyumlu mudur?

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Bu sistemde sizce palit mi seçilmeli yoksa inno3d mi hangisinin ne farkı var ona göre tercih yapacağım ti değil düz alacağım.
Palit seçerdim. 650w psu yeterli. Daha köklü bir firma Palit.

Bu şekilde anakart seçiminde "Asus PRIME B450M-K II 4400MHz (OC) AM4 mATX"
bu m2 ssd ile uyumlu olur mu? Yoksa farklı bi anakart mı seçmeliyim? "Crucial P5 Plus 500 GB 6600/4000 MBs NVMe M.2" bu ssd ve anakart birbiri ile uyumlu mudur?
1 adet m2 yuvası bulunuyor anakartta. SSD Gen4 - Anakart Gen 3 olduğu için sadece ssd Gen 3 hızlarında çalışacaktır.

• Beğen
Reactions: moN
KS

moN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Palit seçerdim. 650w psu yeterli. Daha köklü bir firma Palit.

1 adet m2 yuvası bulunuyor anakartta. SSD Gen4 - Anakart Gen 3 olduğu için sadece ssd Gen 3 hızlarında çalışacaktır.
Tamamdır çok teşekkür ederim sistemde artık kararsız veya şüphe uyandıracak bi sorunum kalmadı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri