Yardım HDD Mi SSD Mi?

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
212
Merhabalar.
Sırf oyun ve resim video depolamak için kullanacağım minimum 4TB Bellek almayı düşünüyorum. 4 tb iki adet 2.5" Sata yerim mevcut Kasa, Corsair icue 4000x Rgb. Ana kart Asus Prime B660m k d4.
Oyun oynarken hdd nin okuma yazma hızı oyunlara etki eder mi? Yoksa ssd mi tavsiye edersiniz.

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Merhabalar.
Sırf oyun ve resim video depolamak için kullanacağım minimum 4TB Bellek almayı düşünüyorum. 4 tb iki adet 2.5" Sata yerim mevcut Kasa, Corsair icue 4000x Rgb. Ana kart Asus Prime B660m k d4.
Oyun oynarken hdd nin okuma yazma hızı oyunlara etki eder mi? Yoksa ssd mi tavsiye edersiniz.
Kesinlike ssd

kirmizisarap

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Hız açısından kesinlikle SSD kat kat iyi. Oyunlar içinde daha iyi. Alabilecek bütçeye sahipsen iki adet m2 ssd alabilirsin. Yada 2tb m2 - 2tb hdd gibi de yapabilirsin. Bütçene bağlı olarak.

KS

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
212
Hız açısından kesinlikle SSD kat kat iyi. Oyunlar içinde daha iyi. Alabilecek bütçeye sahipsen iki adet m2 ssd alabilirsin. Yada 2tb m2 - 2tb hdd gibi de yapabilirsin. Bütçene bağlı olarak.
İki adet 1 tb lık 2 tb m2 ssd yerim dolu başka da soketim yok ssd almak istesem yüksek kapasite ama çok fazla pahalı olmayan hangi 2.5" ssd yi tavsiye edersiniz?

Son düzenleme:

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
HDD oyunlarda canınızı sıkabilir , bekleme süresini çok arttırıyor. HDD için ayrılan bütçe nedir bilmiyorum ama SSD için fiyatlar fazla yükselebilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri