Yardım HDD Olan Pcye SSD Taktım Bilgsayar Açılmıyor

sasa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba. Masaüstü bilgisayarımda hdd takılı ve windows 10 yüklü. Yeni bir ssd aldım ve kablolarını bağladım. Bios ekranından hem hddyi hem de ssdyi görebiliyorum. Fakat ssd takılı iken windows açılma ekranında kalıyor açılmıyor. Veri kablosunu ana karta düzgünce taktım ama güç kablosunu mu yanlış taktım acaba sorun nedir? Güç kablosu yanlış takılsa bios ekranında ssdyi göremem sanırım.
Not. Bios ekranından windows kurulu hddyi 1. Sıraya aldım sorun devam etti

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Merhaba. Masaüstü bilgisayarımda hdd takılı ve windows 10 yüklü. Yeni bir ssd aldım ve kablolarını bağladım. Bios ekranından hem hddyi hem de ssdyi görebiliyorum. Fakat ssd takılı iken windows açılma ekranında kalıyor açılmıyor. Veri kablosunu ana karta düzgünce taktım ama güç kablosunu mu yanlış taktım acaba sorun nedir? Güç kablosu yanlış takılsa bios ekranında ssdyi göremem sanırım.
Not. Bios ekranından windows kurulu hddyi 1. Sıraya aldım sorun devam etti
İlginç. Bir usbniz varsa bir kurulum usbsi hazırlayın ve ssdye işletim sistemi kurmayı deneyin. Sistemi bir de ssd'den açmayı deneyin. Açılırsa aktaracağınızı yine hdd'den aktarın, sonra artık hddyi formatlayıp çift disk olarak kullanırsınız herhalde.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri