HDD Sıfırlayıp Başka Bir Sisteme Eklemek

KS

Necip52703922

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Hocam Dinamik Disk Olarak Kaldıkça Demişsiniz Ama Diske Sağ Tık Yaptığımda Dinamik Disk Yapmamı İstiyor Ama Yapamıyorum Yeterli Boş Yer Yok Diyor Onu Yazmayı Unutmuşum.
Ayrıca Harici Olarak Bağlama Aparatına Ben De Baktım Ama Harici Olarak Olması Benim Pek İşimi Çözmez Nitekim İçerisine Steam Oyunundan Birkaç Parça Bişey Ve Kuracağım Ama En Son Çare Olarak Kabul Edilebilir Benim İçin (Bide Pc Eski Benim Extra Masraf Yapmaya Pek Gerek Yok Bence Zaten Laptop Almayı Planlıyorum Ondan Dolayı Az Bile Olsa Masraftan Kaçınmaya Çalışıyorum)

KS

Necip52703922

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Hocam Bana Göndermiş Olduğunuz Videodaki Yöntemi Denedim Ve Silindi Artık Formata Kadar Mı Yoksa Disklerle İlgili Yeni Bir İşlem Yapana Kadar Mı Bilemem Ama Böyle Devam Eder Diye Umuyorum Ve Sizlere Yardımlarınız İçin Çok Ama Çok Teşekkür Ederim O Disk Bölümleri Ayrı Ayrı Olsaydı Sanırım Kafayı Yerdim (Birazcık Simetri Bağımlılığı Varda)
Kolay Gelsin, İyi Günler, İyi Çalışmalar Hocam.

KS

Necip52703922

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
İçerisinde Windows olan 2 disk kullanıldığı için illaki sorun veriyor çakışıyor ustam zamanında bende çok uğraşmıştım eninde sonunda 2 diskide komple silip ikisine birden format attım sonra istediğim diske windowsu kurdum sıfırdan, tabiki bu işlem bütün dosyalarınızın kaybolması demek kesin çözüm olarak bunu önere bilirim fakat siz enson seçenek olarak değerlendirin belki bir bilen çıkar fakat ne yaparsanız yapın sistemin ayırdığı bölüm silinmiyor format dışında o 500MB alan herhalukarda kullanılmayacak format atmadan dinamik diske çevirilen disk çok sıkıntı kesinlikle o istesede çevirmeyin temel olarak kalsın hepsi format sonrasıda
Windows Olan Kısmı Ben Sildim Hocam (Sanırım, Yani Umarım) Bütün Diski Silip Biçimlendiriyorum Günlerdir.
Ayrıca O Çakışma Olayından Kastınız Nedir Bilemem Ama o Diskteki Windowsu Görüyordu En Başta PC Fakat Sata Data kablolarını değiştirince İstediğim Diskin (1.Diskin, Ana Diskin) Windowsunu Görüyor Umarım Sıkıntı Olmaz Eğer Başka Bir Sıkıntıyı kastettiyseniz Ve De Ben Anlamadıysam (Ki Kesin ben Anlamamışımdır Herzamanki Gibi) Umarım Anlatmaya Çalıştığınız Sıkıntıyla Karşılaşmam.

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
806
Öncelikle İlginiz İçin Teşekkürler Hocam
Hocam Kurtarma Alanı Silerken Ana Diskimin De Alanını Siler Mi Acaba Diye Korkmuyor Dİğilim Bide Arkadaş Format Atarken Silersiniz Demiş (En Son Format Ne Zaman Attığımı Dahi Hatırlamıyorum) Fakat Hocam Benim Windows10 İçin Bir Kurma USB'm Var Onu Takıp Windows Kurulumu Yapsam Ve Disklerin Olduğu Kısma Kadar Gelsem Fakat Sadece 2. Diskin Kurtarma Alanı Kısmını Silsem Ve Kurma İşlemini Silsem Hani Belki Windowsu Kandırabiliriz Diye Soruyorum Ama O Şekilde Olur Mu ?!
Biraz Bodoslama Gidiş Gibi Olacak Ama Bi Fikir Sadece.
İyi Günler, Kolay Gelsin Hocam.
Hocam Bana Göndermiş Olduğunuz Videodaki Yöntemi Denedim Ve Silindi Artık Formata Kadar Mı Yoksa Disklerle İlgili Yeni Bir İşlem Yapana Kadar Mı Bilemem Ama Böyle Devam Eder Diye Umuyorum Ve Sizlere Yardımlarınız İçin Çok Ama Çok Teşekkür Ederim O Disk Bölümleri Ayrı Ayrı Olsaydı Sanırım Kafayı Yerdim (Birazcık Simetri Bağımlılığı Varda)
Kolay Gelsin, İyi Günler, İyi Çalışmalar Hocam.
Format işlemi ile denenebilir ama son formatınızdan madem çok uzun süre geçmiş şu anda da bilgisayarınızın ihtiyacı var ise tüm bunlarla uğraşmayıp direkt formata geçebilirsiniz bu durumda bahanesi olmuş olur sizin için.

Kurtarma bölümünü silmişsiniz sanırım. Sildiyseniz şu an da diskinizi tek bir birim olarak tam boyutta kullanabiliyor olmanız gerek?
Silmediyseniz de bu işlemi yaparken işlemi uygulayacağınız diskin sırasına, bölümüne ve boyutuna dikkat ederek yapın (Disk yönetiminden kontrol edebilirsiniz ki zaten işlem sırasında da verileri gösteriyor) ana diskinize işlem yapmamış olursunuz. Sizin için disk 1, partition 2 olması gerekli ama dediğim gibi kontrol ederek yapın sıralamayı belki farklı göstertebilir ve kurtarma bölümü olduğu için bölüm tipini "recovery" olarak gösteredebilir.

KS

Necip52703922

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Format işlemi ile denenebilir ama son formatınızdan madem çok uzun süre geçmiş şu anda da bilgisayarınızın ihtiyacı var ise tüm bunlarla uğraşmayıp direkt formata geçebilirsiniz bu durumda bahanesi olmuş olur sizin için.

Kurtarma bölümünü silmişsiniz sanırım. Sildiyseniz şu an da diskinizi tek bir birim olarak tam boyutta kullanabiliyor olmanız gerek?
Silmediyseniz de bu işlemi yaparken işlemi uygulayacağınız diskin sırasına, bölümüne ve boyutuna dikkat ederek yapın (Disk yönetiminden kontrol edebilirsiniz ki zaten işlem sırasında da verileri gösteriyor) ana diskinize işlem yapmamış olursunuz. Sizin için disk 1, partition 2 olması gerekli ama dediğim gibi kontrol ederek yapın sıralamayı belki farklı göstertebilir ve kurtarma bölümü olduğu için bölüm tipini "recovery" olarak gösteredebilir.
Hocam Format İşlemini Düşünüyorum Aslında Ama Pc'yi Tekrardan Sürücüleri Kur Programları Kur Dosyaları Geri Yükle Vsr Uğraşmak Pek İstemediğimden Yıllardır Bu Şekilde Kullanıyorum Ama Bi Ara Dediğiniz Gibi Format İşlemini Gerçekleştireceğim (Umarım 1 Gün)
Tekrardan Yardımları9ız İçin Teşekkürler. İyi Günler. Kolay Gelsin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri