Yardım HDD Takınca PC Donuyor

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
selamun aleykum değerli forum üyeleri eski bir taşınabilir hddm var samsung 1tblik hdd eskiden sorunsuz çalışıyordu fakat bugün hddyi taktığım zaman dosya gezginine giriyorum ve donuyor yanıt vermiyor diyor görev yöneticisi dahil açılmıyor steamdeki oyunlarımı hddye taşıyacaktım steame girince de donuyor ss bile alamıyorum ne zamanki usbyi yerinden çıkarıyorum o zaman düzeliyor tekrar hddyi taktığım zaman yine donuyor çözümü varmıdır hddnin içindekilerede giremiyorum ve çok eski fotoğraflar var kaybolmamalı

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
2 adet HDD almıştım 2.el fiyat ucuz olduğu için sağlığına dikkat etmedim. Sonra sürtme sesiyle beraber Windows açılış hızı berbat hale geldi. Fotoğrafların önemi olsa at kurtul derdim belki ama programlarla kontrol etmeyi bir dene bakalım belki sağlığında sorun vardır. En azından fotoğrafları aldıktan sonra çok kullanmanızı tavsiye etmem ileride uğraştırabilir

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
616
selamun aleykum değerli forum üyeleri eski bir taşınabilir hddm var samsung 1tblik hdd eskiden sorunsuz çalışıyordu fakat bugün hddyi taktığım zaman dosya gezginine giriyorum ve donuyor yanıt vermiyor diyor görev yöneticisi dahil açılmıyor steamdeki oyunlarımı hddye taşıyacaktım steame girince de donuyor ss bile alamıyorum ne zamanki usbyi yerinden çıkarıyorum o zaman düzeliyor tekrar hddyi taktığım zaman yine donuyor çözümü varmıdır hddnin içindekilerede giremiyorum ve çok eski fotoğraflar var kaybolmamalı
Büyük ihtimal diskte bad sector oluşmuş. Disk bozuk bölgeyi okumaya çalıştığından bir türlü hazır hala gelemiyor, siz komut verdikçe iyice tıkanıyor. En iyisi bilgisayara takın ve kendine gelmesini bekleyin. Eğer o bölgeyi aşıpta hazır hale gelirse resimleri klasör klasör kopyalayın. Bozuk yerin denk geldiği klasörü zaten kopyalayamayacaktır anlarsınız orayı en sona bırakın. Paralı profesyonel programlar var veri kurtarmak için elbet ama fiyatları epey tuzlu. Bende eski bir laptoptan zar zor saatlerce uğraşarak kurtardıydım, kopyalama bittikten 15dk sonra disk cart etti, bad disk olarak duruyor artık evde :)

KS

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
içerisindeki fotoğraf dosyalarına erişebiliyorum fakat steamlibrary diye dosy akurup içine orjinal steam oyunlarını steam üzerinden taşımaya başladığım anda donuyor hem hdd hem pc

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri