Hdmi Kablosumu Analog Vgamı

Aybek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Samsung M7 tvyi laptopa bağladım ama hdmi ile.. Analog Vga kablosu alsam daha iyi sonuç alma durumum olurmu? Hdmi takılı iken 60hzden 30hz düşüyor tv arada sırada hdmi kablo hatasına adapte olabilmek adına.. Konuyla ilgili her türlü link ve bilgiye açığım.

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
85
Hocam kullandığınız laptop nedir? Kullandığınız hdmi kablo 4k bir televizyona bağlanırken 1.4 ve altı arabirimine sahipse 30 hertz almanız normaldir. Laptop'unuzun portu da desteklemiyor olabilir. USB Type-c ile bağlantı yapabilirsiniz eğer laptop'unuz port barındırıyorsa.

VGA kullanmanız yine dönüştürücü ile 60 hz çıkışına sahip olmanız anlamına gelir ve önermem hocam.

KS

Aybek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Monster tulpar t7 v2.6 laptop m7 monitörde type-c portu güç verme amaçlı konulmuş sanırım görüntü değil. Kendi kumandasını şarj ediyor o da sadece geri kalan type-cleri tanımlayacak süre kadar şarj ediyor. Hdmiden type-cye önerecekseniz başka ama o durumda da tulparda anca usb3,0 var. M7 tvde de max 60hz zati. Afalladığında 30a düşüyor işte. Onda da çözünürlüğü 2048*1536 düşüp yenilemeyi akabininde 60hz geri alınca anca düzeliyor. Peşine çözünürlüğü de tekrar 4k uhd yapıyorum öyle izliyorum.

Son düzenleme:

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
85
Monster tulpar t7 v2.6 laptop m7 monitörde type-c portu güç verme amaçlı konulmuş sanırım görüntü değil. Kendi kumandasını şarj ediyor o da sadece geri kalan type-cleri tanımlayacak süre kadar şarj ediyor. Hdmiden type-cye önerecekseniz başka ama o durumda da tulparda anca usb3,0 var. M7 tvde de max 60hz zati. Afalladığında 30a düşüyor işte. Onda da çözünürlüğü 2048*1536 düşüp yenilemeyi akabininde 60hz geri alınca anca düzeliyor. Peşine çözünürlüğü de tekrar 4k uhd yapıyorum öyle izliyorum.
Hocam sizin laptop'ta mini display var. Ama 30 hz olarak biliyorum bu arabirimi de. Yine de denemek isterseniz alternatif olarak bir ucu mini display diğer ucu hdmi kablolar var.

Kullandığınız 2 ucu hdmi kablonun zarar görmüş olma ihtimali varsa değiştirebilirsiniz. Ayrıca televizyonunuzdan yüksek ihtimalle hdmi kablosu çıkıyor. Bilgisayara bağlarken onu kullanıyorsanız sıkıntı yok. Ama farklı bir kablo kullanıyorsanız hdmi 2.0 ya da 2.1 kablo kullanabilirsiniz. Ara ara hertz değerinin değişmesi ilginçmiş ama. Onunla ilgili net bir şey söylemek güç.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri