Her İşi Çok Geç Bitiriyorum

heracles

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba Arkadaşlar,

Çoğu işi geç bitiriyorum bunu nasıl çözebilirim örnek vermek gerekirse sakal tıraşı atıyorum 5 dk bitiyorsa beni 10 dk bitiryor veya başka iş 10 dk bitecekse ben 25 dk biterebiliyorum bunu nasıl çözebilirim?
@ugur.gozaydin

Moderatörün son düzenlenenleri:

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
683
Arkadaşlar çoğu işi geç bitiriyorum bunu nasıl çözebilirim örnek vermek gerekirse sakal tıraşı atıyorum 5 dk bitiyorsa beni 10 dk bitiryor veya başka iş 10 dk bitecekse ben 25 dk biterebiliyorum bunu nasıl çözebilirim?
@ugur.gozaydin
Koşullanma uygulayabilirsiniz. Erteleme huyunuz varsa bununla ilgili bibliyografi yapabilirim. Temelde süre tutarak iskerinizi görebilirsiniz

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Mükemmeliyetçi algınız biraz kırmanız gerekiyor. Yani yaptığınız işi %100 en iyisi olacak diye düşünmeden başlamalısınız. Yada kendinize yapacağınız iş için bir süre belirleyin ve sonuna kendinizi ödüllendirecek bir ödül koyun. Örnek tatlı yemiyorsanız sık sık ödülünüz bir tatlı olsun. Yapamazsanız bir cezada olsun. Örnek bir kumbaraya 1TL atmak gibi. Beyniniz bunu kabullenecek ve o işi daha hızlı yapmaya odaklanacaksınız. Böyle böyle kendinizi geliştirebilirsiniz.

KS

heracles

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Koşullanma uygulayabilirsiniz. Erteleme huyunuz varsa bununla ilgili bibliyografi yapabilirim. Temelde süre tutarak iskerinizi görebilirsiniz
tamda erteleme huyum var yardımcı olma şanşınız var mı hocam nasıl çözebilirim

KS

heracles

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Mükemmeliyetçi algınız biraz kırmanız gerekiyor. Yani yaptığınız işi %100 en iyisi olacak diye düşünmeden başlamalısınız. Yada kendinize yapacağınız iş için bir süre belirleyin ve sonuna kendinizi ödüllendirecek bir ödül koyun. Örnek tatlı yemiyorsanız sık sık ödülünüz bir tatlı olsun. Yapamazsanız bir cezada olsun. Örnek bir kumbaraya 1TL atmak gibi. Beyniniz bunu kabullenecek ve o işi daha hızlı yapmaya odaklanacaksınız. Böyle böyle kendinizi geliştirebilirsiniz.
ugur abi mükemmeliyetçilik yerine %70 kuralı var onu uygulasam yani iş sanki %70 iyi yapmışşın gibi düşünme ?

KS

heracles

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bunu çözmek için bir şekilde ağzınızın yanması gerekiyor. Size tavsiyem o yanmadan o işin başına geçmeniz. Sıkılsanız da bıksanız da bitirmeye calısın.
Hocam bende birde yorgunluk hissi oluyor kilo verirsem düzelir mi şöyle 185 boy 100 kiloyum 30 kg versem yaklaşık 70 kg bu yorgunluk hisside gider mi ?

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
325
Hocam bende birde yorgunluk hissi oluyor kilo verirsem düzelir mi şöyle 185 boy 100 kiloyum 30 kg versem yaklaşık 70 kg bu yorgunluk hisside gider mi ?
Tabii ki kilo hormonal şekilde sizi geriye götürür. Tek fiziksel değil psiklolojik olarak kararlılık seviyenizi düşürür. Spor yaparak disiplin kazanmaya bakın.

KS

heracles

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Tabii ki kilo hormonal şekilde sizi geriye götürür. Tek fiziksel değil psiklolojik olarak kararlılık seviyenizi düşürür. Spor yaparak disiplin kazanmaya bakın.
bugünden itibaren adam akıllı diyete başlarsam hocam eylül 18 kadar 20 kilo verilir mi 2 ayda spor + diyetle ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri