Her Marka Mouse ta Çift Tıklama Ve Tıklamama Sorunu

Xelu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle selamlar PCHOCASI ailesi aranızda yeniyim ve en yeni edindiğim bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim hem de bu kocaman aileye bir merhaba demek istedim.

Konumuz mouselarımızda çift tıklama , tıklayıp sürükleyememe gibi sorunları ele alıyor. Malumunuz kur farkından bir çok ekipmana çok yüksek rakamlarda paralar ödüyoruz ve canımız yanıyor. Sevdiğimiz donanımlarımızda bu gibi ufak pürüzler ile bize hayli yüksek maliyetler çıkartabiliyor. Ben fikir vermek açısından sizi yüzlerce lira harcamak yerine daha küçük paralar harcayarak sorunlarınızı gidermeyi umuyorum. Zira aradığım alternatif çözümde kavuştuğum bu bilgileri sizlere de aktarmak istedim.

Ben logitech marka mouseları uzun yıllardır kullanıyor ve seviyorum ve bu zamana kadar arızalanan attığım tüm mouselarım için üzgünüm. Arkadaşlar mouse larımız switchleri bulunmakta ve bu switchler arızalanmakta bize başlıktaki sorunu oluşturmakta. Yapmamız gereken tek şey, yeni bir switch sipariş etmek bir leyim tabancasına ihtiyacımız ve bir ince leyim teline ihtiyacımız var. Şimdi diyeceksiniz ki hani düşük maliyetti , üzülmeyin bunlara sahip olmasanız bile mahallenizin elektirikcisi , sizin switchlerinizi söküp yerine yeni aldığınız switchleri 50 100 tl gibi bir rakama değiştirecektir. Her elektirik elektronik mezunu kişilerde mevcut herhangi bir board dan leyim modül chip söküp yerine chip modül leyimleyebilecek kabiliyete sahiptir elektirikçi ne anlar mouse tamirinden demeyin, onun anlamasına gerek yok sizin anlamanız yeterli.
Bunun ile ilgili video bırakmak isterdim ancak kaynak youtube olunca "mouse switch değişimi" diye arattığınızda binlerce video ile karşılaşacağınıza eminim.

Edindiğim bilgilerin içerisinde dikkat etmemiz gereken tek şey, mausumuzun içerisini açmak zorunda olup alacğaımız switch ile mouse'umuzun switchleri ( boy ve genişlik yani mm lik ölçülerin ) tutup tutmadığını öğrenmek satıcıya sormak ve anlamak. Tercihen bu switchlerin üretilen farklı ülkeleri ve bölgeleri mevcut, örneğin omron switch'i chaina da üretiyor japan da üretiyor , japan ve chaina arasındaki farkı söylememe de gerek yoktur diye düşünüyorum. biri 70 tl bandında diğeri 100 tl bandında oyuncu mouselarının orta segmenttleri bile 250 300 tl arasında seyreden bu zamanda 100 lira switchlere 50 tl de mahalledeki elektirikci abiye 3 nokta leyim yaptırmaya verip 150 tl ye bu işi çözebilirsiniz. kaldıki fiyat bandı 1200 1300 tl olan maus kullanıcılarına ilaç gibi gelecektir bu bilgi.

Uzun zamandır forum kültüründen uzak kaldım. Yazım hatalarım olmuş olabilir. affola , merak ettiğiniz bir şey olursa cevapları da takip ediyor olacağım seve seve yanıtlarım. en kaliteli micro switch araştırmamda 2 marka ile karşılaştım biri OMRON diğeri ise Khalie diye yazılıyor sanırım yada Khali bir den fazla yazım şekli ile karşılaştığım için söylüyorum. Omron switchlerde 10m 20m 40m 50m gibi ibareler bulunuyor ve fiyatları değişiklik gösteriyor , bu ibareler tıklama ömrü sayı nın yanındaki M milyon'u ifade ediyor yani "10m = 10 milyon tık ömrü " anlamında.

Tekrardan bu büyük aileye selamlar, umarım faydalı olabilmişimdir.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri