Her Yöntemi Denedim Ancak Bios A Giremiyorum

thorocket

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ASUS Prime H610MK D4 anakartta sahibim. Pc açılırken F2 veya Del tuşuna basmayı denedim iki yöntemle de olmadı. Win 11 ayarların altında Sistem > Kurtarma > Gelişmiş Başlangıç ile girmeyi denedim yine olmadı. Ardından Shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlatmayı denedim o da olmadı. En son olarakta cmd ye "shutdown.exe /r /o /f /t 00" komutunu yazarak denedim ve yine olmadı. Sistem: ASUS Prime H610MK D4 Anakart, Asus dual 2060 6gb, İntel i3 12th, 8x2 3200 mhz corsair ram

Oonurr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
f2 ye basılı tutman gerek bıos ekranını görene kadar

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
Tuşlara sürekli basılı tutuyorsanız açılmaz. Restart sonrası Del tuşuna hızlı hızlı basıp bırakın.

KS

thorocket

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yardımlarınız için teşekkür ederim. Sorunu bir arkadaşımın yardımıyla çözdüm. Anakarttın üstünde CLRTC yazan kısım var. Orada 2 tane çubuk gibi pin var, o iki pine tornovida ile 10 saniye kadar olacak şekilde dokundum ve sonra pc yi tekrar çalıştırdım, pc açılırken sürekli del tuşuna bastım bu sefer bios ekranı açıldı. Bu işlem sırasında kasaya bağlı ne varsa çıkardım güç kablosundan görüntü ve usb'lere kadar. Ek olarak işlemi tornavida ile yapmak önemliymiş, kontrol kalemi ile yapılmamalı. Buradan arkadaşıma teşekkürlerimi bir kez daha iletiyorum :)

Ekli dosyalar

• Ekran_Alnts2.PNG
    Ekran_Alnts2.PNG
    1.1 MB · Görüntüleme: 22
  • img1.jpg
    img1.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 22
  • img2.jpg
    img2.jpg
    802.6 KB · Görüntüleme: 21

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar