HERO Sistem Sorunları

taqume

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba bugün HERO sistem elime ulaştı. Kurulumu yaptım çalıştırdım. Öndeki 3 fandan en alttaki fan çalışmıyor ışığı da yanmıyor. Üstelik arada bir güç kaynağından mı ekran kartı fanından mı anlamadım ses geliyor. Ekran kartı fanları bazen dönüyor bazen dönmüyor. BIOS'a giriş sağlayamıyorum. Windowsu açtığımda oturumunuz açılamıyor hatası veriyor oturum kapat açıyorum yine devam ediyor ve geçici profilde gezmeme izin veriyor. Yani anlamadım bu HERO sistem test edilip gönderilmiş olması gerekmiyor mu? Nasıl bu kadar hatalı geldi bu sistem anlam veremedim. Bu sorunları nasıl çözebilirim. Windows çubuğunuda kullanamıyorum ve ayarlarada giremiyorum. İlişkilendirildiği bir uygulama yok diyor. Bu kadar hata içinde nasıl güncellemeleri yapılıp test edilebildi. Sorun nerede? Format atsam ne olur? "Bildiğim" sorunları aşağıda sıraladım:

1) Öndeki 3. fan çalışmıyor, RGB yanmıyor.
2) Windows her açıldığında "Hesabınıza oturum açamıyoruz" uyarısı geliyor.
3) Windows çubuğunu, ayarları kullanamıyorum giremiyorum. Bilgisayara sağ tıklayıp özelliklerine bile bakamıyorum. "İlişkilendirildiği bir uygulama yok" hatası alıyorum.
4) Bazen kasadan tır motoru tarzında ses yükselmeleri oluyor nereden geldiğini kestiremiyorum PSU olabilir.
5) Ekran kartı fanları neye göre dönüyor neye göre dönmüyor anlamıyorum kafasına göre takılıyor.
6) BIOS ekranına girmeye çalıştığımda siyah ekranda takılıyor, kasanın reset tuşuyla dönüp windowsu açabiliyorum.

Hamza Kaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Merhaba bugün HERO sistem elime ulaştı. Kurulumu yaptım çalıştırdım. Öndeki 3 fandan en alttaki fan çalışmıyor ışığı da yanmıyor. Üstelik arada bir güç kaynağından mı ekran kartı fanından mı anlamadım ses geliyor. Ekran kartı fanları bazen dönüyor bazen dönmüyor. BIOS'a giriş sağlayamıyorum. Windowsu açtığımda oturumunuz açılamıyor hatası veriyor oturum kapat açıyorum yine devam ediyor ve geçici profilde gezmeme izin veriyor. Yani anlamadım bu HERO sistem test edilip gönderilmiş olması gerekmiyor mu? Nasıl bu kadar hatalı geldi bu sistem anlam veremedim. Bu sorunları nasıl çözebilirim. Windows çubuğunuda kullanamıyorum ve ayarlarada giremiyorum. İlişkilendirildiği bir uygulama yok diyor. Bu kadar hata içinde nasıl güncellemeleri yapılıp test edilebildi. Sorun nerede? Format atsam ne olur? "Bildiğim" sorunları aşağıda sıraladım:

1) Öndeki 3. fan çalışmıyor, RGB yanmıyor.
2) Windows her açıldığında "Hesabınıza oturum açamıyoruz" uyarısı geliyor.
3) Windows çubuğunu, ayarları kullanamıyorum giremiyorum. Bilgisayara sağ tıklayıp özelliklerine bile bakamıyorum. "İlişkilendirildiği bir uygulama yok" hatası alıyorum.
4) Bazen kasadan tır motoru tarzında ses yükselmeleri oluyor nereden geldiğini kestiremiyorum PSU olabilir.
5) Ekran kartı fanları neye göre dönüyor neye göre dönmüyor anlamıyorum kafasına göre takılıyor.
6) BIOS ekranına girmeye çalıştığımda siyah ekranda takılıyor, kasanın reset tuşuyla dönüp windowsu açabiliyorum.
Ustam banada keşke gelsede denesem Perşembe kargoya verildi iki gündür Ankara içinde gelmiyor bana şimdide pazartesiye kaldı da inşallah sorunsuz gelirde bir iki gün daha beklerim dediklerinden korktum biraz

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,197
Sizin sisteminizde çok sorun var. Bence geri yollayın. Bu kadar sorun konusu açılmasından anlaşıldı ki PC Kolik bu işi beceremiyor. Test ettikleri sistem hatalı ve çok geç geliyor. Memnun olmayan sayısı çok fazla. @OceanLaB

KS

taqume

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Kasa fanının bağlantısı yapılmamış, bağlantıyı yaparak çözdüm. Ekran kartı yük durumuna göre fanlarını çalıştırıyormuş. Windows ile alakalı her sorunu formatla çözdüm, tüm sorun yazılımsalmış. BIOS ayarlarına daha tam bakamadım. Özetle sorunların çoğu kurulum ve testleri yaptığını sanan arkadaşlardan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Windows bu haldeyken testler nasıl yapıldı onu anlamadım zaten. Test ve kurulumları yapan arkadaşlara bir göz atılmasını tavsiye ederim. Alacak olanlar için de formatla kendi temiz kurulumlarını yapmalarını tavsiye ediyorum.

**Extra olarak BIOS güncelliği hakkında çok bilgi sahibi değilim. BIOS tarihi 5. ay yazıyor. Yani 5. ayda mı güncellenmiş öyleyse 2 update geride kalmış. Bu nasıl güncel göndermek anlamadım. Önceden güncellenen fakat şuan güncel olmayan bir anakarta mı sahibim bilen birileri aydınlatırsa sevinirim. "msinfo32" de tarihi 25.05.2022 olarak yazıyor. Bu tarih neyi ifade ediyor ve ne yapmam lazım :?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri