Hero Sistemi nasıl kurmam gerekiyor

Hamza Kaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Arkadaşlar merhaba 9 Eylül tarihinde aldığım hero sistem geldi inşallah Allah istiyen ihtiyacı olan insanlara daha iyisini versin inşallah bilgili arkadaşlara bir kaç birşey sormak istiyorum sistemi kuramadım ekran kartını takamadigim için kendisi biraz pahalı olduğu için beni korkuttu akşam bir abimiz takacak takıp çalıştırınca ne yapmam lazım ilk sistemim olduğu için bilgim yok en kolay yoldan baştan yapmam gerekenleri anlatabilir misiniz AMD bir tane cd göndermiş üzerinde drivers yazıyor resmini ekleyeceğim onu nasıl kurarım veya kurmam gerekir mi.

16635976621402976273362954491265.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
CD ye gerek olduğunu sanmıyorum. Sistem de Windows gelmiyorsa ilk Windows kurmanız gerekir. Ondan sonra anakart Bios sürümüne ve ekran kartı driver sürümüne bakılır , güncellemesi varsa güncellenir. Sonra sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ekran kartı takmak da aslında basittir. Slotun sağında küçük mandal gibi bir şey var onu açıyorsunuz ve sonra ekran kartını takıyorsunuz. Takmadan önce kasadan ekran kartına gelen denk yerler açılmadıysa açmayı unutmayın.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Arkadaşlar merhaba 9 Eylül tarihinde aldığım hero sistem geldi inşallah Allah istiyen ihtiyacı olan insanlara daha iyisini versin inşallah bilgili arkadaşlara bir kaç birşey sormak istiyorum sistemi kuramadım ekran kartını takamadigim için kendisi biraz pahalı olduğu için beni korkuttu akşam bir abimiz takacak takıp çalıştırınca ne yapmam lazım ilk sistemim olduğu için bilgim yok en kolay yoldan baştan yapmam gerekenleri anlatabilir misiniz AMD bir tane cd göndermiş üzerinde drivers yazıyor resmini ekleyeceğim onu nasıl kurarım veya kurmam gerekir mi. (Yönetici arkadaşlar konuyu inşallah doğru yere açmışımdır yanlış olduysa kusura bakmayın)Ekli dosyayı görüntüle 7445
Cd artık gereksiz bir masraf şu adresten driver indir RX6700 hangi iletim sistemi ise win10 veya win11 oradan radeon driveri indirip kuracaksınız o kadar . Unutmamanız gereken kısım ise sistem ya windows deneme sürümü ya da freedos gelecektir eğer windows deneme sürümü ise onun için de 10 veya 11 olması home veya pro lisans key almanız gerekecek yoksa kısıtlı sürüm olduğu için tam performans alamayacaksınız en basitinden tema değiştirmenize bile izin vermeyecektir bu yüzden ya microsoft tan key alacaksınız ki çok pahalı ya da retail key satan önerilen bir pazaryeri işletmesinden alacaksınız çok ucuza gelecektir . anakart güncel chipsetteyse karışmamanız işlemci için güncel biostaysa karışmamanız gerekiyor . İlk yapmanız gereken windows işletim sistemi kullanıyorsanız deneme sürümünü hakkında kısmından öğrenip tam sürüme yükseltmek key satın almak ikinci kısım ekran kartı driverini yüklemek. Ekran kartını takmaya gelecek kişi size bu konularda yardımcı olabilirse halletsin hepsini kontrol edip yoksa buraya danışın yardımcı olalım

Son düzenleme:

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Hocam Hayırlı olsun öncelikle drivera gerek yok usb ile anakart driverını kurabilirsiniz @Syqex ekran kartı ile ilgili videoyu atmış o video ile basit bir şekilde takabilirsiniz.

KS

Hamza Kaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
CD ye gerek olduğunu sanmıyorum. Sistem de Windows gelmiyorsa ilk Windows kurmanız gerekir. Ondan sonra anakart Bios sürümüne ve ekran kartı driver sürümüne bakılır , güncellemesi varsa güncellenir. Sonra sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ekran kartı takmak da aslında basittir. Slotun sağında küçük mandal gibi bir şey var onu açıyorsunuz ve sonra ekran kartını takıyorsunuz. Takmadan önce kasadan ekran kartına gelen denk yerler açılmadıysa açmayı unutmayın.

Teşekkürler az sonra kuruluma başlıcam bilgiler için teşekkürler.

KS

Hamza Kaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Cd artık gereksiz bir masraf şu adresten driver indir RX6700 hangi iletim sistemi ise win10 veya win11 oradan radeon driveri indirip kuracaksınız o kadar . Unutmamanız gereken kısım ise sistem ya windows deneme sürümü ya da freedos gelecektir eğer windows deneme sürümü ise onun için de 10 veya 11 olması home veya pro lisans key almanız gerekecek yoksa kısıtlı sürüm olduğu için tam performans alamayacaksınız en basitinden tema değiştirmenize bile izin vermeyecektir bu yüzden ya microsoft tan key alacaksınız ki çok pahalı ya da retail key satan önerilen bir pazaryeri işletmesinden alacaksınız çok ucuza gelecektir . anakart güncel chipsetteyse karışmamanız işlemci için güncel biostaysa karışmamanız gerekiyor . İlk yapmanız gereken windows işletim sistemi kullanıyorsanız deneme sürümünü hakkında kısmından öğrenip tam sürüme yükseltmek key satın almak ikinci kısım ekran kartı driverini yüklemek. Ekran kartını takmaya gelecek kişi size bu konularda yardımcı olabilirse halletsin hepsini kontrol edip yoksa buraya danışın yardımcı olalım
Dediklerinizi göz onunda bulundurup kuracağım teşekkürler arkadaşım az sonra gelecek yazdıklarınızı arkadaşıma okuyacağım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri