Hocalar yardım format atamiyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
Diskin seçtiğin bölümü 260 MB ve sistem bölümü birinci sebep bu daha yüksek boyutlu bir bölüm gerek. Birincil yazan bölüme kurulum yapman gerek. Tüm görünen diskleri seçip sil demen gerek bu işlemden sonra tek bir disk olarak kalıcak ve sonra Yeni diyeceksin oluştur dedikten sonra birincil bölümü seçip biçimlendir diyeceksin ve sonra birincil bölüm seçiliyken ileri diyeceksin sorun ortadan kalkmış olur. Ama bütün diskteki herşey silinir haberin olsun. Sistemde 1 'den fazla disk varsa sadece format atacağın disk takılı olsun PC 'de diğerlerinin kablosunu sök. Çünki sisteme format atarken windows tüm disklere dosya yazar ve çalışma prensibini bu disklerede bağlar. Sadece format atacağın disk takılı olsun formattan sonra PC kapalıyken geri takarsın diğer diskleri.

KS

Musdi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam öncelikle teşekkür ederim , tüm diskler bir hdd nin bölünmüş hali galiba , ben tüm diski seçtigimde alttaki uyari veriyor idi dedigini deneyeceğim hocam , ayrica tüm ayrilmiş alanlari silmek için 1 saat beklemek zorun da kalıyorum acaba neden dir cok yavaş

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,135
Uzun zamandır diskler bu halde ise disklerin biçimlerini ve içindeki bölünmüş dosyaları toparlamak için uzun sürüyordur disk ile alakalı bir durum uzun sürmesi ö.değil olsun yeter.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri