Hp Victus Laptoplarda Undervolt Yapmak Mantıklımıdır ?

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
undervolt yapma düşüncem şurdan geliyor laptop cok ısınıyor normal gezinmelerde olsun oyunlarda olsun ısınıyor işlemci bannerlorda 90-85 derece arasında ekran kartı 70 derece arasında dolanıyor yeri geldiği zaman 80 dereceyide gördüğü oluyor pubde ise gene aynı işlemci sıcaklığı 90 derece ekran kartı sanırsam 70 68 derece arasıydı evet biliyorum laptoplar gereğinden fazla ısınır ama bunu minimuma düşürmek istiyorum neler yapmam lazım ? mesela oyundayken fanları full maksimum hızamı almam lazım önerilerinizi bekliyorum iyi günler iyi forumlar diliyorum :)

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
bide bu omen gaming hubda ayarlar var oyun oynarken vs açma mantıklımıdır ?

1701955223733.png

mesela bu ayar tam olarak ne işe yarıyor açmak mantıklımıdr ?

1701955279801.png

graphics switcher diyor mesela bu ayar tam olarak ne işe yarıyor hyrbird modda mesela discrate alırsam ne olur ?

bu ayarları actıktan sonra ısınma sorunu olurmu oyun acarkenmi acık kalmalı yoksa hepmi ?

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
ve birde harici ekran kartınımı kullanıyorum yoksa işlemcinin içindekinimi bunu nasıl anlayabilirim ?

1701955998819.png
basic wiew moddaymış

diğeride advenced wiew moduymuş ne anlama gelir bu ?

ve birde nvidia denetim masası ayarları nasıl olmalıdır laptopta ? ekran kartı 4060

Son düzenleme:
KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
up.

Xevanior

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Discrete moduna al cihazı, mux switch açılır o moda alırsan.

Cihazında UV protection var. UV yapamazsın. Tek çare macun yenilemek ve fan hızlarını artırmak.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri