İ3-10100F EKRAN KARTI ÖNERİSİ

THE_V

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar;

Foruma yeni katıldım ve çok fazla kafamda soru var yılbaşından önce bir ekran kartı almak istiyorum lakin ne alacağım konusunda çok kararsızın. Gönlüm NVDİA olması RTX3060 düşünmüştüm ancak çok darboğaz olacağını düşünerek RX6600 olarak değiştirmiştim seçimi her girdiğim forumda farklı düşünceler olduğundan ve ekran kartı bilgim çok fazla olmadığı için kesin karar verip alamıyorum yardımcı olursanız sevinirim. (BÜTÇE:7000)

İşlemci=İ3 10100F | Anakart=Msi B460m A-PRO | Ekran Kartı=Radeon R7 240 2GB | RAM=XPG D30 8X2 DDR4 3200MHZ | PSU=Aerocool VX Plus 500W | Monitör= Performax 27inc165HZ 1MS 1920x1080

Son düzenleme:
KS

THE_V

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
2 isde güzel kart şimdi marka olark bakmak lazım 3060 alırsan hangi marka alacaksın 6600 alırsan hangi marka alacaksın.
Şimdi sorun da orada ben şahsi pek fazla ekran kartı ve marka olarak farklarını bilmediğimden mesela 3060 ı alacaksam bile en uygun ve en çok satan hangisi ise ondan alacağım. Sizin bana önereceğiniz bir marka varmıdır acaba?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Şimdi sorun da orada ben şahsi pek fazla ekran kartı ve marka olarak farklarını bilmediğimden mesela 3060 ı alacaksam bile en uygun ve en çok satan hangisi ise ondan alacağım. Sizin bana önereceğiniz bir marka varmıdır acaba?
Bakmak lazım bi bakayım hocam.

KS

THE_V

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu bütçede 3060 bulamadım amd var isterse;
Peki en düşük alınabilecek 3060 olarak hangi markayı önerirsiniz? Biraz daha AMD den çok çektim o nedenle nvdia ya geçmek istiyorum da

Misal bu sizce bunlar iyi mi?

Fiyatı artışı yapabilirim yeter ki güzel bir ekran kartı olsun sorunlar yaşamaktan bıktım denebilir

Son düzenleme:

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Peki en düşük alınabilecek 3060 olarak hangi markayı önerirsiniz? Biraz daha AMD den çok çektim o nedenle nvdia ya geçmek istiyorum da

Misal bu sizce bunlar iyi mi?

Fiyatı arttıra bilirim yeter ki güzel bir ekran kartı olsun sorunlar yaşamaktan bıktım denebilir
aşağıdaki alınabilir;

KS

THE_V

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ince hesap daki de alınabilir ama soğutması iyi değil eğer kasanız mash ise sorun olmaz.
Evet kasam mesh tarzı bir kasa ikisi arasında ki farka baktım pek görünmüyor ancak 8GB ile 12GB arasında ki farkı anlamadım fiyat olarak neredeyse aynılar neden böyle bir fark var onu tam anlamış değilim.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Evet kasam mesh tarzı bir kasa ikisi arasında ki farka baktım pek görünmüyor ancak 8GB ile 12GB arasında ki farkı anlamadım fiyat olarak neredeyse aynılar neden böyle bir fark var onu tam anlamış değilim.
Vram ilerde yetersiz kalabilir ve 8gb olanda bit olarak daha düşük. Gigabyte 3060 için forumda ısındığı yazılıyordu.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri