i3 12100f Sistem kurdum değerlendirir misiniz ?

hsynn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24
Moderatörün son düzenlenenleri:

ikikarefarki

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
Bu tarz bir sistem ben de araştırıyorum. İşlemci ve ekrankartından kısıp, anakarttan kısmak istemiyorum, iyi ATX bir anakart alıp 1 sene sonra upgrade yapma fikrim var. Ama mantıklı mı bilemedim.

KS

hsynn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24
Bütçeniz nedir?
şuan için sabit bir bütçe koymadım fakat monitör falan dahil 15 k ya çıkabilirim . işlemci ve ekran kartında fikrim sabit , ama sıvı soğutucuya falan ihtiyaç varmı illaki bilmiyorum uzun süre götürebilecek ve ilerde sistemi güçlendirmeye müsait anakart lazım + psu ve kasa konusunda nasıl bir ürün seçmek gerekir onu bilmiyorum

KS

hsynn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
ne gibi mesala ? hangi üründe daha uygunu denk gelebilir ? F/P olarak mı demek istedin yoksa ?
Genelde bir sistem toplandığında forumdakiler ucuz olanı buluyorlar veya topluyorlar , bunun için dedim.

KS

hsynn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24
valla paylaştım işte arkadaşlar bakıp değerlendirebilir :) inşallah uyguna çıkartan olur

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
eyw kardo bakalım yarın modartpc yayıncısı ryzen 5600 + rx 6650 xt sistem payşalacakmış ona bir bakıcam benimkinden ucuzda alabilirim . sence ne yapmam lazım o mu bu mu ?
Ryzen 5600 + rx 6650xt çok iyi bir sistem. Zaten rx 6650xt 3060ti ye rakip. Böyle bir sistem çıkaracaksa topladığın sistemden daha iyi , fiyatıda 12 13k olursa tabiki ona yetişebilirseniz alın.

KS

hsynn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24
şuanki sistemimde zaten 13.5 k benim hazırladığım o yüzden aynı hesap olur bende amd işlemci istemesem de sanırım anakart ve ekran kartının hatırına onu alabilirim uygun olursa

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
şuanki sistemimde zaten 13.5 k benim hazırladığım o yüzden aynı hesap olur bende amd işlemci istemesem de sanırım anakart ve ekran kartının hatırına onu alabilirim uygun olursa
5600 İşlemci iyi aslında. Bende intel seviyorum fakat dolar uçmuşken intel yapamazlardı diye düşünüyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri