İ5 10400 KONUSUNDA FİKİR VERİR MİSİNİZ?

serdarkirmizii

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Yeni bir bilgisayar toplamaya niyetlendim fakat işlemci konusunda karar veremedim genellikle oyun oynayacağım bu bilgisayarda sizce i5 10400 kullanmalı mıyım bu konuda yardım eder misiniz yeni çıkmış bir işlemci, hakkında pek bilgiye sahip değilim 10400 için düşünceleriniz nedir oyun ve günlük kullanım için beklentimi karşılar mı beni aydınlatırsanız çok sevinirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ben 10. nesil INTEL işlemcilerden bir sistem önermem. Geleceğe dönük bir sistem istiyorsanız aynı performansı veren daha iyi bir işlemci alabilirsiniz Ryzen 3000 serisinde. 10. nesil INTEL benim görüşümde vasat bir seridir. Zaten oyun testleri kontrol edip Ryzen 3000 serisi ile kıyaslamada ahım şahım farklar olmadığını görürsünüz ve sundukları özellik bakımından yenilik barındırmaması + termal tasarımlarının ve genel güç tüketimlerini de göz önüne alırsanız fiyatlarınında gereksiz anlamsız pahalı oluşundan hiçbir albenisi olmadığını görürsünüz. INTEL bir sistem için 11. nesil beklenmeli ki oda en erken 2021 ortası demek oluyor. Ryzen 3000 ile hem performanstan taviz vermezsiniz hem geleceğe dönük teknolojilere hazır olursunuz hemde daha uzun kullanım ve geniş kullanım senaryolarına açık olursunuz. Bu arada Ryzen 3000 için B550 anakartları bekleyin F/P oranı yüksek PCI-e 4.0 desteği olan bu çipset bu ay içinde satışa çıkacak bir aksilik olmaz ise. Çıkış olduktan sonra size Ryzen 3000 ile güzel bir sistem önerisi yaparım bütçenize göre.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri