i5 11300H - r5 5600H

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

0kidoki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dostlar merhaba okul dolayısıyla hem işimi yapabileceğim aynı zamanda oyun oynayabileceğim bir laptop  bakıyorum aklımda bu iki model var '' https://www.hepsiburada.com/hp-pavi...d-dizustu-bilgisayar-4g8s1ea-p-HBCV00000IJG48 '' '' https://www.hepsiburada.com/hp-pavi...sinabilir-bilgisayar-434l6ea-p-HBCV00000JP07H '' ama işlemciler konusunda kararsızım aslında kararsız değil de mobil işlemciler hakkında pek bilgi sahibi değilim bundan dolayı rica etsem iki işlemci arasında hangisine karar kılmak daha mantıklı olur sebebi ile açıklar mısınız? Teşekkür ediyorum şimdiden ilgilenen arkadaşlara.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
2 işlemcininde oyun performansı aynı. Çok çekirdek işiniz varsa 5600H seçin yoksa çok çekirdek ile işleriniz 11300H seçin. Burada net bir seçim sebebi yok. İşinize bağlı seçim yapacaksınız.

KS

0kidoki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
2 işlemcininde oyun performansı aynı. Çok çekirdek işiniz varsa 5600H seçin yoksa çok çekirdek ile işleriniz 11300H seçin. Burada net bir seçim sebebi yok. İşinize bağlı seçim yapacaksınız.

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim, hocam e-ticaret ile uğraşıyorum günümün çoğu e-ticaret sitelerinde arama motorlarını kullanarak geçiyor geceleri de boş olursam girip 2-3 saat oyun oynuyorum. Bunu göz önüne aldığımızda hangi işlemci mantıklı peki?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
11300H alınabilir o halde. Ama gün gelir belki çok çekirdeğe işim düşer derseniz INTEL sizin işinizde bir tık daha avantajlı olduğundan 11400H seçimi yapmanızı tavsiye edebilirim. Bu sayede 5600H çekirdek sayısına çıkmış olursunuz ve işinize uygun bir işlemci modeli seçmiş olursunuz.

KS

0kidoki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
11300H alınabilir o halde. Ama gün gelir belki çok çekirdeğe işim düşer derseniz INTEL sizin işinizde bir tık daha avantajlı olduğundan 11400H seçimi yapmanızı tavsiye edebilirim. Bu sayede 5600H çekirdek sayısına çıkmış olursunuz ve işinize uygun bir işlemci modeli seçmiş olursunuz.

Teşekkür ederim yorumunuzu dikkate alacağım limitimi aşmıyor ise i5 11400H işlemcili modellerden yanına seçim yapacağım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bütçenizi aşıyorsa hiç yükselmeniz gerekmiyor. 11300H şuan ki işinizde sizi sorunsuz götürür. 5600H ile de sorunsuz iş yapabilirsiniz ama çok azda olsa 11300H siz birkaç ufak avantaj sağlayabilir ileride. Karar sizin.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri