İ5 11400f frekans arttırma

ceyhuncan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba. Sistemimde i5 11400f ve rtx 3060 var. Oyun testlerinde 3.4 Ghz bandında çalışmakta ve 50-55 dereceyi geçmemekte. YouTube da bu işlemciyle yapılan testlerde işlemci 4.3 Ghz de çalışıyordu. Biostan ekstra olarak ayarlama mı yapmam gerek pek anlayamadım.

bluesheytan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Ayarlardan güç ve uyku ayarlarına gidin. Ek güç ayarlarına tıklayın. Yüksek performansa alın. Öylelikle ghz ve performansı artar.

KS

ceyhuncan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bluesheytan' Alıntı:
Ayarlardan güç ve uyku ayarlarına gidin. Ek güç ayarlarına tıklayın. Yüksek performansa alın. Öylelikle ghz ve performansı artar.

Şöyle ki o ayarı aldığımda boşta iken 3.4 Ghz ile çalışıyordu ben de dengeli moda almıştım. Acaba oyunlarda iken üstüne çıkarmı ?

bluesheytan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
ceyhuncan' Alıntı:
bluesheytan' Alıntı:

Şöyle ki o ayarı aldığımda boşta iken 3.4 Ghz ile çalışıyordu ben de dengeli moda almıştım. Acaba oyunlarda iken üstüne çıkarmı ?

Denemen gerekir. O ayarı açıp bir oyuna gir ve işlemci frekansını test et. Ben o ayarı açınca 4.2 4.1 arası çalışıyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Cvp: İ5 11400f frekans arttırma

BIOS ayarları standart haldeyken frekansı sınırlamaz ama Intel® Turbo Boost Technology ayarınızın aktif olduğundan emin olun. Ayrıca BIOS sürümünüz güncel değilse güncellemenizi tavsiye ederim. Son olarak güç ayarlarınızı maksimum performans ayarına alıp kontrol edin.

Aras_1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
ceyhuncan' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba. Sistemimde i5 11400f ve rtx 3060 var. Oyun testlerinde 3.4 Ghz bandında çalışmakta ve 50-55 dereceyi geçmemekte. YouTube da bu işlemciyle yapılan testlerde işlemci 4.3 Ghz de çalışıyordu. Biostan ekstra olarak ayarlama mı yapmam gerek pek anlayamadım.

Arkadaşın dediği gibi güç ayarlarına bak ve işlemci zorlanmiyorsa o civarlara çıkmasına gerek yok

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri