İ5 12400 Overclock Ve Anakart Seçimi

Stycoolx26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Merhabalar,

i5 12400 e overclock yapmak istiyorum da msi mortar b660m d4 wifi anakart ile yapıldığı hakkında yazılar okudum.

bilginiz var mı sizce alayım mı anakartı ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Merhabalar,

i5 12400 e overclock yapmak istiyorum da msi mortar b660m d4 wifi anakart ile yapıldığı hakkında yazılar okudum.

BASE CLOK OVERCLOK (BCLK) diye geçiyor bu yöntem. İşlemci resmi olarak desteklemiyor ama anakart BIOS üzerinden bu ayara sahipse frekans yükseltebiliyorsunuz. Aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

KS

Stycoolx26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
BASE CLOK OVERCLOK (BCLK) diye geçiyor bu yöntem. İşlemci resmi olarak desteklemiyor ama anakart BIOS üzerinden bu ayara sahipse frekans yükseltebiliyorsunuz. Aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Hocam bu videodaki anakartlar ddr5 ve çok pahalılar ondan msi sordum o da yapılıyor diye okudum yapancı sitelerde ama wifi olan modelinde yapmışlar wifi olmayanında da yapılır mı diye soracaktım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Hocam bu videodaki anakartlar ddr5 ve çok pahalılar ondan msi sordum o da yapılıyor diye okudum yapancı sitelerde ama wifi olan modelinde yapmışlar wifi olmayanında da yapılır mı diye soracaktım.
Video fikir vermek ve nelere bakacağınızı öğrenmek içindi. OC işinde birebir aynı şeyleri yapmamalısınız zaten. OC tamamen kişisel tecrübedir. Video bakacağınız şeyler BASE CLOK OVERCLOK (BCLK) ayarı var mı sizin anakartta ve diğer yapılan ayarlar.

KS

Stycoolx26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Video fikir vermek ve nelere bakacağınızı öğrenmek içindi. OC işinde birebir aynı şeyleri yapmamalısınız zaten. OC tamamen kişisel tecrübedir. Video bakacağınız şeyler BASE CLOK OVERCLOK (BCLK) ayarı var mı sizin anakartta ve diğer yapılan ayarlar.
O ayarın olup olmadıgını nasıl ögrenebilirim hocam

syberias

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
40
Merhabalar,

BCLK overclock en rahat asrock marka anakartlarda yapılabiliyor. MSI anakartların bir çoğunda özellikle Z690 anakartlar da mevcut fakat alt model ana kartlarda pek yok veya stabil çalışmamakta.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri